שתף קטע נבחר

דודו של אחד המחבלים מירושלים: "המשפחה הופתעה, אין אצלנו שמחה"

מאז הפיגוע בליל שבת, שבו נרצחה רס"ר הדס מלכא, הוטל כתר על הכפר דיר אבו משעל שממנו יצאו 3 המחבלים. יממה וחצי אחרי ממתינים הצעירים לעימותים עם צה"ל, המבוגרים מתלוננים שאינם יכולים לצאת, והמשפחות מפקפקות בגרסה הישראלית: "לא היה נשק חם והם לא קשורים לדאעש"

 

 

הכפר דיר אבו משעל שמערבית לרמאללה, שממנו יצאו שלושת המחבלים שביצעו ביום שישי את הפיגוע הרצחני בירושלים, נמצא מאז תחת כתר והכניסה הראשית אליו חסומה לכלי רכב על ידי שער ברזל כבד. כביש צר של כמה מאות מטרים מוביל ממנו ועד לבתים הראשונים של הכפר, ולידם ניצבה בצהריים (יום א') חבורת צעירים פלסטינים שהמתינו להתעמת עם כוחות צה"ל שנכנסו לפחות פעמיים בסוף השבוע למבצעים שונים. אותם צעירים ניסו לתקוף חלק מהעיתונאים שהגיעו לכפר.

 

בפיגוע המשולב שביצעו השלושה בשתי נקודות ליד שער שכם בירושלים נרצחה שוטרת מג"ב רס"ר הדס מלכא ונפצעו ארבעה בני אדם.

 

"למשפחה לא היה שום מידע מוקדם על הכוונה לבצע פיגוע. הם הופתעו כמו כולם", אמר ל-ynet מוחמד עטא, דודו של אוסאמה עטא, שביצע את הפיגוע יחד עם עאדל ענכוש ובוראא סלאח. "אין הורים שלא יעצרו את הבן שלהם אם היו יודעים על כוונותיו. אין בנו שום שמחה, הוא מת".  

 

המחסום בכניסה לדיר אל משעל, הבוקר:

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

קורבן הפיגוע רס"ר הדס מלכא ()
קורבן הפיגוע רס"ר הדס מלכא

הוא התייחס בביטול מוחלט לקבלת האחריות של דאעש לפיגוע: "אוסאמה היה מזוהה עם פת"ח ואין לו שום קשר לדאעש. הוא היה כלוא בישראל במשך שנה וגם בכלא הוא היה מזוהה עם פת"ח. הוא לא היה בנאדם אדוק מבחינה דתית ולא היה לו שום עניין עם דאעש".

 

הדוד הבהיר כי במשפחה מעריכים שייתכן תחושת נקמה על תקופת המאסר בישראל היא שדחפה אותו לבצע את הפיגוע, אבל הדגיש שמדובר בהשערה בלבד. "הוא בילה במשך שנה בין כותלי הכלא ומדובר בגיל שבו פועמת בהם קנאות לאומית ועצבנות", אמר.

 

כצפוי, במשפחה מפקפקים בפרטים שמפרסמת ישראל לגבי הפיגוע, ולפחות באופן רשמי מסרבים להאמין שהמחבלים היו חמושים בנשק חם: "אמרו שהם השתמשו בקרלו (תת-מקלע מאולתר, א"ל), אז אמרו. כמו שאמרו שהם עשו פיגוע בשם דאעש. כל מה שנאמר מזויף".

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)
 

אביו של עאדל ענכוש סיפר שהוא הופתע לחלוטין מהעובדה שבנו ביצע פיגוע: "לא ציפיתי שדבר כזה יקרה אי פעם. אני המום. הוא היה התקווה של המשפחה".

 

בכפר עצמו מביעים זעם על הכתר שהוטל ולא מקבלים את גרסת צה"ל שלפיה מדובר בכתר לצרכים מבצעיים בשל הפיגוע. "שלושה ביצעו פיגוע, בסדר, אז למה 5,000 איש צריכים לסבול בגלל זה?", אמר עבד אל-לטיף ברגותי, תושב דיר אבו משעל שמנעו ממנו לצאת עם מכוניתו. "במקום שאתה גר בו כל האנשים חושבים באותה הצורה? אני נמצא תחת כיבוש ואני רוצה להתנגד לכיבוש. אני באופן אישי לא משוכנע שפיגוע זו הדרך. אני לא חושב שהקרלו והסכין יפתרו את הבעיה שלי. יש פתרונות אחרים".

 

גם הוא שלל לחלוטין את קבלת האחריות של דאעש לפיגוע: "אני אומר לך בצורה נחרצת – אין כאן דאעש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מחסום בכניסה לכפר דיר אבו משעל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים