שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפרקליטות: "אולמרט פעל באורח שלא יעלה על הדעת"; אולמרט: "שי ניצן מפיץ דברי הבל"
  לאחר חיפוש טיוטת הספר שכותב ראש הממשלה לשעבר, פרסמה הפרקליטות הודעה ובה היא מציינת כי החיפוש נעשה כחוק, ומדגישה כי דליפתו של החומר המסווג שהיה ברשות אולמרט "עלולה לגרום לנזק ביטחוני חמור". עורכי דינו של אולמרט: "הוא לא עשה דבר שיש בו לפגוע בביטחון"

  ראש הממשלה לשעבר אולמרט ופרקליט המדינה שי ניצן (צילום: אלכס קולומיסקי וגיל יוחנן)
  ראש הממשלה לשעבר אולמרט ופרקליט המדינה שי ניצן(צילום: אלכס קולומיסקי וגיל יוחנן)

  פרשת הספר שכותב ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט והמסמכים המסווגים: הפרקליטות פרסמה הערב (יום א') הודעה ובה היא מתייחסת לחיפוש שביצעה המשטרה ביום חמישי בהוצאת "ידיעות ספרים" ומדגישה כי החיפוש בוצע על פי חוק לאחר דיון: "בדיון השתתפו נציגי הפרקליטות, משטרת ישראל ומשרד הביטחון (מלמ"ב). בדיון זה עלה הצורך לתפוס את החומר הרלוונטי כחלק מפעולות הבדיקה, וכן עלתה החשיבות שבתפיסתו, לאור הערכת גורמי הביטחון שהשתתפו בדיון, כי קיים חשש שדליפתו עלולה לגרום לנזק ביטחוני חמור". הבוקר דנה ועדת השחרורים באפשרות שראש הממשלה לשעבר ישוחרר לאחר ריצוי שני שלישים מעונשו.

   

  מהפרקליטות נמסר בנוסף כי "במסגרת הבדיקה ביקשה המשטרה מבית משפט צו שיאפשר לה לתפוס במשרדי הוצאת הספרים של 'ידיעות אחרונות' חומר הנוגע לספר האמור. בקשה זו הוגשה בעקבות דיון שבו נבחנו פעולות הבדיקה הנדרשות לבירור הדברים. בהתאם לכך ניתן צו כמבוקש. מכוח צו זה, ובשיתוף פעולה עם נציג הוצאת הספרים, נתפסו חומרי מחשב המכילים את פרקי הספר, וזאת על מנת להוציא מהם את החומרים הרלוונטיים בלבד, שכן לא ניתן היה להפיק את מלוא החומר הרלוונטי בו במקום.

   

  "בניגוד לטענות שהועלו, נבהיר כי איש לא התכוון לעיין בחומר שאינו נוגע לספרו של אולמרט, ואיש לא יעיין בו ולא יעשה בו כל שימוש. המשטרה תפיק מחומרי המחשב, בנוכחות נציגי הוצאת הספרים, אך ורק את החומר הנוגע לבדיקה בעניינו של אולמרט, ויתר החומרים יוחזרו להוצאה ולא יישמר עותק מהם במשטרה. המשטרה תיאמה מועד לשם כך עם נציגי הוצאת הספרים. החומר הרלוונטי הנוגע לאולמרט יועבר למלמ"ב כדי שיחווה דעתו לגבי רמת סודיותו".

  בחופשה מבית הכלא בשנה שעברה (צילום: טל שחר)
  בחופשה מבית הכלא בשנה שעברה(צילום: טל שחר)
   

   

  לאחר הדיון בוועדת השחרורים, היום    (צילום: יוגב אטיאס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כמו כן, מקורות בכירים בפרקליטות אמרו הערב כי "מדובר בחומרים סודיים ביותר ולאו דווקא מה שנכתב בכלי התקשורת. מדובר בחומרים שבחשיפתם יש פוטנציאל חמור של פגיעה בביטחון המדינה ובפרסום מידע שלא פורסם עד כה".

   

  לדבריהם, "ה'בדיקה' המשטרתית עוסקת באיתור חומרים שיצאו בניגוד לכל כללי אבטחה מינימליים שלא לדבר על כך שהם הגיעו לבית סוהר שאינו מאוכלס בל"ו צדיקים. אולמרט פעל בחומרים הסודיים הן בתוך בית הכלא והן בפעולת מקורביו בטיפול בהם מחוץ לכתלי הכלא באורח שלא יעלה על הדעת" .

   

  אותם גורמים רמי דרג בפרקליטות הוסיפו כי "אין איש במערכת אכיפת החוק שחושב שביטחון המדינה אינו יקר ללבו של אהוד אולמרט או שהוא מזלזל בו".

   

  הגורמים הבכירים בפרקליטות הוסיפו ואמרו: "היה לנו ברור שמדובר בצעד רגיש של חיפוש בהוצאת ספרים עם כל המשמעויות הציבוריות הכרוכות בכך, אך באיזונים שאנחנו שוקלים, צרכי ביטחון המדינה לתפוס חומרים סודיים, עלו על הצעד החריג ומראית העין של חיפוש במקום כה רגיש לדמוקרטיה".

   

  צוות ההגנה של אולמרט מסר בתגובה: "צר לנו שפרקליט המדינה שי ניצן מסתתר מאחורי כינויים כאלה ואחרים כדי להפיץ דברי הבל ורעות רוח שאין להם כל בסיס, ועל הדרך רומס ומפר את החיסיון שהוטל על ידי ועדת השחרורים באשר לדיון הוועדה היום. אנו מצדנו נותרים מחויבים לחיסיון הדיון ולכן נימנע מלפרט עד כמה מופרכת אמירתו של ניצן. נדגיש שוב אהוד אולמרט לא עשה דבר שיש בו לפגוע בביטחון ופעל לפי כל הכללים הנהוגים".

   

  מוקדם יותר היום ניצב אולמרט מול ועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט על רקע בקשתו לבחון אפשרות לשחרור מוקדם עם סיום שני שלישי מעונש המאסר שנגזר עליו. בקול חנוק אמר לוועדה כי הוא מרגיש שהפכו אותו לבוגד. את החלטתה תמסור ועדת השחרורים ב-29 ביוני - יום חמישי הבא.

   

  לאחר הדיון מסרו עורכי דינו: "יש לדחות מכל וכל, על הסף, את כל ניסיונות ההשפעה החיצוניים והבלתי ראויים שהופעלו על הוועדה בימים האחרונים במטרה להטות דעת חבריה, וחבל שכך נעשה. מעל לכל אנו דוחים בשאט נפש את הטענה משוללת היסוד לפיה מר אולמרט עמד באיזשהו מעשה שעשה לפגוע בביטחון המדינה".

   

  האומץ לעמוד מול השימוש המופרז בכוח / דניאל פרידמן

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הפרקליטות: "אולמרט פעל באורח שלא יעלה על הדעת"; אולמרט: "שי ניצן מפיץ דברי הבל""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומיסקי וגיל יוחנן
  רה"מ לשעבר אולמרט ופרקליט המדינה שי ניצן
  צילום: אלכס קולומיסקי וגיל יוחנן
  מוצר השנה
  מומלצים