שתף קטע נבחר

חברת אייר טרנסאט נחתה בישראל - והתחרות עם אייר קנדה נפתחת

בטקס קצר בנתב"ג שכלל את התזת המים המסורתית נחתה הבוקר הטיסה הראשונה של חברת אייר טרנסאט ממונטריאול. החברה שתציב תחרות בקו לאייר קנדה תגיע לישראל פעמיים בשבוע. באיזו חברה יותר משתלם לטוס?

חברת תעופה חדשה הגיעה לישראל: מטוס החברה הקנדית אייר טרנסאט נחת הבוקר לראשונה בנתב"ג, אחרי טיסה של כ-11 שעות ו-30 דקות ממונטריאול. מטוס החברה מדגם איירבוס A330 נחת סמוך לשעה 07:30 בתל אביב והתקבל בטקס המסורתי הנערך לחברות תעופה המגיעות לראשונה ליעד חדש - התזת מים מזרנוקים על הקרקע.

טקס קבלת הפנים למטוס אייר טרנסאט, הבוקר בנתב"ג (צילום: ירון שרון) (צילום: ירון שרון)
טקס קבלת הפנים למטוס אייר טרנסאט, הבוקר בנתב"ג(צילום: ירון שרון)

אייר טרנסאט מציבה תחרות בקו למונטריאול לאייר קנדה, שתחל לפעול בקו בשבוע הבא (23 ביוני). שתי החברות מבצעות את הטיסות במטוסי איירבוס רחבי גוף מדגם A330. במטוס של אייר טרנסאט 345 מושבים בשתי מחלקות: מחלקת קלאב (עסקים) עם 12 מושבים ומחלקת תיירים עם 333 מושבים. במטוס של אייר קנדה 292 מושבים בשלוש מחלקות: מחלקת עסקים עם 27 סוויטות (כך נקראות יחידות המחלקה), מחלקת תיירים פרימיום עם 21 מושבים ומחלקת תיירים עם 244 מושבים.

המטוס ממריא בחזרה מנתב"ג למונטריאול, הבוקר (צילום: דני שדה) (צילום: דני שדה)
המטוס ממריא בחזרה מנתב"ג למונטריאול, הבוקר(צילום: דני שדה)

סמנכ"ל המסחר של אייר טרנסאט, ג'יל רינגוואלד, אמר לרגל פתיחת הקו כי "החברה החליטה להתחיל לטוס לישראל בזכות מענק של שני מיליון דולר ממשרד התיירות". מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, ציין כי "המשרד תומך בסכום של 250 אלף אירו בחברות תעופה הפותחות קווים מיעדים חדשים, שכיום אין מהם טיסות ישירות לישראל".

 

עם מי יותר משתלם?

אייר קנדה (מטוס הדרימליינר שטס לטורונטו) נגד אייר טרנסאט. ראש בראש ()
אייר קנדה (מטוס הדרימליינר שטס לטורונטו) נגד אייר טרנסאט. ראש בראש

מושבים: בדיקה של מרווח המושבים, בעיקר במחלקת התיירים, מלמדת כי המושבים של חברת אייר טרנסאט צרים יותר (17" לעומת 18" באייר קנדה). אולם מרווח הרגליים באייר טרנסאט גדול יותר (32"-33" לעומת 31" באייר קנדה).

 

מועדי טיסה: אייר טרנסאט תבצע מעתה את טיסותיה לישראל פעמיים בשבוע. הטיסות מתל אביב הן בימים שני וחמישי, כאשר ההמראה מנתב"ג בשעה 09:25 והנחיתה במונטריאול בשעה 14:10. אייר קנדה תחל לבצע את טיסותיה כאמור ב-23 ביוני. הטיסות מתל אביב בימים שני ושישי. ההמראה מנתב"ג בשעה 12:55 והנחיתה ב-17:35, שעון מונטריאול.

 

מחירים: מחירי הפתיחה של שתי החברות, גם בהשקת הקו וגם השבוע, פחות או יותר זהים. באייר טרנסאט מצאנו כרטיסים במחירים שמתחילים ב-747$ ובאייר קנדה החל מ-753$ (המחירים בדולר אמריקאי).

 

היתרון הגדול: היתרון של אייר טרנסאט הוא בכך שהיא מפעילה טיסה ביום חמישי. הטיסה של אייר קנדה מתל אביב ביום שישי מגיעה למונטריאול בשעת אחרי צהריים מאוחרת. איחור קטן - והנוסעים הדתיים לא יצליחו להגיע למלון או הביתה לפני כניסת השבת.

 

היתרון של אייר קנדה הוא בעיקר בעובדה שהיא טסה מתל אביב גם לטורנטו. כלומר, מי שנוסע לטייל בקנדה יכול לטוס מתל אביב למונטריאול ולשוב מטורונטו, או להיפך. כך חוסכים זמן רב בנסיעה (ברכב) כדי לחזור לאותו נמל תעופה שבו נחתנו בקנדה וממנו אנחנו צריכים להמריא.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים