שתף קטע נבחר

טרמינל 1 נפתח מחדש: החידושים בדרך לחו"ל

מסועים מהירים לכבודת היד, חנויות דיוטי פרי חדשות, עמדות ביומטריות חכמות ובלי מכונות השיקוף העצומות: טרמינל 1 נפתח מחדש לפעילות מלאה עבור הנוסעים בטיסות לואו-קוסט. מהיום לא תצטרכו לחלק את זמנכם בין הטרמינלים בדרך לחופשה

ביום שישי האחרון בשעות הבוקר התייצבו מאות "ניצבים" בטרמינל 1 שבנמל התעופה בן גוריון. הם השתתפו בניסוי אחרון לקראת פתיחתו מחדש לטיסות לואו-קוסט, וזאת לאחר חמישה חודשים שבהם היה הטרמינל סגור לצורך שיפוצים. בזמן הזה הוכנסו בו גם מערכות מתקדמות שיאפשרו לנוסעים לעבור את כל הליך הרישום לטיסה וגם את הליך ביקורת הגבולות והביטחון מהר יותר ובצורה יעילה מאשר בעבר. וכן, גם מגוון חנויות דיוטי פרי ומסעדות יש בטרמינל החדש.

הטרמינל המחודש (צילום: סיון פרג') (צילום: סיון פרג')
הטרמינל המחודש(צילום: סיון פרג')

במסגרת השדרוג והשיפוץ הוצאו מהאולם המרכזי מכונות השיקוף של המזוודות שמוסרים בדלפקי חברות התעופה. מעתה יעברו כל המזוודות שתמסרו בידוק שוויוני "מאחורי הקלעים" על ידי מערכת מתקדמת שיודעת לזהות חפצים חשודים במזוודות ולפלוט אותן מהמסוף לבדיקה ידנית של אנשי הביטחון.

מעתה ייצאו מכאן כל טיסות הלואו-קוסט (צילום: סיון פרג') (צילום: סיון פרג')
מעתה ייצאו מכאן כל טיסות הלואו-קוסט(צילום: סיון פרג')

בכניסה תגלו כי אם שכחתם לעשות רישום לטיסה מהבית תמצאו מעין קיוסקים שבהם תוכלו להירשם לטיסה - משום שחברות התעופה הפועלות במתכונת לואו-קוסט גובות סכומים גדולים עבור רישום לטיסה בדלפקים.

שר התחבורה ישראל כץ גוזר את הסרט באירוע השקת הטרמינל (צילום: עמית קוטלר) (צילום: עמית קוטלר)
שר התחבורה ישראל כץ גוזר את הסרט באירוע השקת הטרמינל(צילום: עמית קוטלר)

אחרי שתוציאו מהקיוסקים את כרטיס העלייה למטוס (או שהדפסתם אותו בבית או שהוא אצלכם בטלפון הסלולרי) - תיגשו לדלפקים של חברות התעופה. לאחר שלב הרישום לטיסה תגלו כי גם בטרמינל 1 תוכלו לוותר על ביקורת הדרכונים מול נציגי רשות האוכלוסין. עמדות ביקורת לבעלי דרכונים ביומטריים ועמדות לבדיקות כף היד הותקנו במקום. ובכל זאת, במקום גם 18 דלפקים של של רשות האוכלוסין, ובכל אחד מהם מקום לשני בקרים, לתקופות עמוסות טיסות יוצאות.

 

אם תעשו את ביקורת הגבולות בעמדות הביומטריות או בעמדות טביעת כף היד, לא תקבלו יותר "שובר" שאיתו תמשיכו את התהליך, אלא תיפתח לכם דלת זכוכית ותעברו לשלב הבא, שלב בידוק כבודת היד, שנמצא בקומה השנייה.

 

מסועים מהירים וחנויות דיוטי פרי חדשות

כאן תגלו חידוש: בטרמינל 3 יש עמדות רבות בדרך למכונות השיקוף, ולכל מכונה צמוד מסוע באורך כמטר אחד. כלומר כמה אנשים לא יכולים להניח בו בזמן את תיקי היד שלהם, את המחשבים ואת החפצים הנוספים, אלא רק כשהם עומדים ממש לפני מכונת השיקוף. בטרמינל 1, לעומת זאת, הותקנו מסועים ארוכים כפי שיש בנמלי תעופה רבים בחו"ל, המאפשרים לכמה נוסעים להניח בעת ובעונה אחת את התיקים או את המכלים שבהם שמים את תכולת הכיסים, ובכלל זה את הטלפונים החכמים והמחשבים האישיים. התהליך בשיטה זו אמור להיות קצר יותר ויהיו לכם עוד כמה דקות לבלות. איפה? בדיוטי פרי.

חנות הדיוטי פרי החדשה בטרמינל 1 ()
חנות הדיוטי פרי החדשה בטרמינל 1

החל מהיום תישארו בקומה השנייה של הטרמינל, שם תעשו גם את כל הקניות. אילו חנויות יהיו שם? חנות בשמים, טבק ואלכוהול של ג'יימס ריצ'רדסון כפי שמוכר לכם מטרמינל 3, חנות למוצרי חשמל ואלקטרוניקה של א.ל.מ., חנות מוצרי אופנה של ג'ק קובה וחנות של רשת Footlocker. בסטימצקי יציעו לכם מגזינים, ספרים ומזכרות, סקאל יציעו לכם צעצועים, בנק הפועלים יאפשר לכם לרכוש מט"ח, ותוכלו להשביע את רעבונכם בארומה או בבורגר ראנץ'. אם שכחתם לעשות ביטוח לטיסה, יהיה לכם גם דוכן של פספורט-קארד. בנוסף יפעל במקום גם טרקלין אירוח VIP למי שלא יכול בלי.

 

לסיום, חשוב לדעת: בעבר יכלו נוסעי חברות הלואו-קוסט שפועלות בטרמינל 1 להגיע ישירות לטרמינל 3 ולעבור שם תשאול ובידוק של כבודת היד. מעכשיו זה כבר לא אפשרי. כל הנוסעים שטסים בחברות תעופה שפועלות בטרמינל 1 חייבים להגיע אליו, גם אם הם נושאים רק תיקי יד או תרמילים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון פרג'
טרמינל 1 המחודש
צילום: סיון פרג'
מומלצים