שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אמנות לפני אזרחות: ממשלת ירדן בעד "וונדר וומן"

  הסרט בכיכובה של גל גדות אושר בוועדת הצנזורה, והפרלמנט הירדני כועס. בישיבה מיוחדת תמך שר התקשורת באישור: "לא מפסיקים להקרין סרט בגלל מוצא השחקן או בגלל מצב רוח של בכירים". למרות זאת לא ברור אם הסרט יוקרן

   

  הטריילר לוונדרוומן

  הטריילר לוונדרוומן

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מדינות ערב נדרשו בשבועות האחרונים להחליט אם להקרין את הסרט "וונדר וומן" בכיכובה של גל גדות. אחרי שבלבנון ביטלו את ההקרנה ברגע האחרון כתוצאה מלחץ של ארגוני החרם על ישראל, ובתוניסיה הוצא פסק דין זמני נגד הקרנת הסרט, הגיעה הסוגייה לירדן.

   

  הירדנים אמנם ישבו על הגדר ולא מיהרו להחליט, אך בסופו של דבר הכריעו שהסרט יוקרן. "וונדר וומן" עבר את הקריטריונים של ועדת בנציבות התקשורת שצפתה בו. הודעה רשמית בנושא לא נמסרה, אך הדיווחים שפורסמו בשבוע שעבר עוררו את קול המתנגדים להקרנת שנחשבת לדעתם ל"נורמליזציה עם ישראל".

  כרזות של הסרט בביירות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  כרזות של הסרט בביירות (צילום: רויטרס)
    

  כרזת הסרט בביירות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  כרזת הסרט בביירות(צילום: רויטרס)
  גם בפרלמנט הירדני התעוררו. חברי ועדת ההכוונה הלאומית, בראשות עבדאללה עובידאת, נפגשו אתמול עם שר התקשורת וההסברה מוחמד אל-מומני, כדי לשמוע הסברים מדוע הסרט אושר. הפגישה, כך נראה, לא הייתה מוצלחת. בסופה החליטה הוועדה לאסור את הקרנת הסרט שבו מככבת גדות, ישראלית ששירתה בצה"ל.

   

  "התוכן של הסרט לא עולה בקנה אחד עם התרבות הערבית ועם התרבות של החברה הירדנית בפרט", אמרו בוועדה – ואף טענו שגדות מבטאת את שנאתה באמצעות עשייה קולנועית. הם פנו בכתב לראש הממשלה האני אל-מולקי כדי שימנע את הקרנת הסרט.

   

  שר התקשורת והדובר של הממשלה מצא את עצמו בפגישה כסנגור של הסרט. אל-מומני הסביר כי יש ועדה שבחנה את הנושא (אותה ועדה בנציבות התקשורת) ואף אחד לא יכול להתערב בהחלטות שלה. לדבריו "האזרחות שיש לשחקן" לא יכולה להיות עילה להפסקת הקרנת סרט כלשהו – וציין שאם כך הדבר היה צריך לאסור את הקרנת סרטים רבים.

   

  "התרבות של החברה הירדנית עמוקה ולא יכולה להיות מושפעת מסרט כלשהו, יהיו אשר יהיו נטיותיו", אמר השר. הוא גם הסביר כי ההחלטה למנוע או לאפשר תוכן תקשורתי או אמנותי כמו סרטים לא יכולה להיקבע בהתאם למזג של הבכירים, אלא בהתאם למה שקובעים החוקים.

   

  מנהל נציבות התקשורת מוחמד אל-קוטישאת ניסה להסביר את ההחלטה להקרין את הסרט, וציין כי יש 16 סרטים שהוצגו במדינות ערב שכיכבו בהן שחקנים ישראלים. לפי שעה נראה שהסרט יוקרן, אך ייתכן שהמילה האחרונה בנושא עוד לא נאמרה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים