שתף קטע נבחר

עבודות הרכבת בשבת: החרדים מאיימים לפרוש מהממשלה

נציגי ש"ס ויהדות התורה דנו בריבוי עבודות התשתית שמבצעת רכבת ישראל בסופי שבוע. השר ליצמן: "על ראש הממשלה להפסיק את זה". השר דרעי: "הלב שלנו נקרע כשהפכו את השבת בישראל ליום של תחזוקה"

 

המפגש בכנסת. "דורשים מראש הממשלה לקיים את ההסכם הקואליציוני"  ()
המפגש בכנסת. "דורשים מראש הממשלה לקיים את ההסכם הקואליציוני"

המפלגות החרדיות מחריפות את מאבקן נגד חילולי השבת: סיעות ש"ס ויהדות התורה קיימו בצהריים (יום ב') ישיבה משותפת בעקבות ריבוי עבודות התשתית שמבצעת רכבת ישראל בסופי השבוע, והזהירו כי מדובר בהפרת ההסכם הקואליציוני שעלול להביא לפרישתן מהממשלה. בכינוס החריג דרשו ראשי המפלגות מראש הממשלה בנימין נתניהו לפעול גם נגד היוזמות המקומיות להפעלת הסעות פרטיות בשבתות כחלופה לתחבורה הציבורית.

 

יו"ר יהדות התורה, השר יעקב ליצמן, טען בישיבה: "חייב להיות שראש הממשלה יתערב להפסיק את זה. אם זה יימשך זו הפרה של ההסכם הקואליציוני ולא בטוח שנוכל להמשיך לשבת שם. ראש הממשלה חייב להתערב - גם במשרד התחבורה וגם עם השר חיים כץ שממונה על היתרי עבודה".

תחנת הרכבת סבידור בתל אביב (צילום: אסף זגריזק) (צילום: אסף זגריזק)
תחנת הרכבת סבידור בתל אביב(צילום: אסף זגריזק)

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, אמר: "הלב שלנו נקרע כשבמדינת ישראל הפכו את השבת ליום של תחזוקה ותיקון תשתיות". ח"כ משה גפני (יהדות התורה) הוסיף: "ברור לחלוטין שחלק גדול מהעבודה אפשר לעשות ביום חול. אין ספק בכך. אם המצב לא יחזור לקדמותו נלך לגדולי התורה והם יגידו לנו אם אפשר לשבת כאן (בממשלה)".

 

בהודעה משותפת שפרסמו שתי הסיעות בתום הישיבה נכתב: "אנו דורשים מראש הממשלה לקיים את ההסכם הקואלציוני, להחזיר את הסטטוס קוו לקדמותו, ולהפסיק מיידית את עבודות התשתית של הרכבת ללא צורך. כן הדבר לגבי תוספת קווים בשבת וחוסר אכיפה של חברות פיראטיות המפעילות תחבורה ציבורית בשבת".

 

עוד צוין בהודעה כי "הסיעות רואות במצב הנתון הפרה חמורה בהסכם הקואליציוני. לאחר הישיבה עם ראש הממשלה והשרים הנוגעים בדבר, הדברים יובאו להכרעתם של גדולי ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים