שתף קטע נבחר

הורסים שכונה: פינוי בינוי ענק בקריית אונו

פרויקט ההתחדשות העירונית הענק אונו וואלי יצא לדרך עם הריסת 4 מתוך 8 בנייני רכבת ישנים . במקומם יוקמו 8 בנייני מגורים שיכילו 680 יחידות דיור. כ-60 דירות של 3 חדרים הוקצו לתושבי העיר בלבד, במחיר של 1.65 מיליון שקל. ynet היה בשטח ותיעד את תחילת ההריסות

 

 

הפנינג הריסות: עשרות אנשים התקבצו אתמול (ג') בשעות אחר הצהריים בקריית אונו, כדי לצפות בתחילת פעולות ההריסה של בנייני הרכבת הישנים שבהם התגוררו. את מקומם יחליפו שמונה בנייני מגורים חדישים עם 680 דירות, במסגרת פרויקט פינוי בינוי "אונו וואלי" של חברת אאורה. צפו: כך הורסים שכונה ובונים חדשה במקומה.

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן 

 

הפרויקט מתבצע על ידי חברת הבנייה אאורה, בבעלות יעקב אטרקצ'י, במתחם בר יהודה בעיר. בנוסף לבניניים החדשים כולל הפרוייקט 1,300 מ"ר שטחי מסחר, מבני ציבור ופארק עירוני גדול בלב השכונה. שלב א' כולל הריסת ארבעה מבנים בעלי 104 דירות והקמת ארבעה בניינים חדשים במקומם בעלי 330 דירות של 3, 4 ו-5 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. עלות ההקמה המשוערת עומדת על כ-750 מיליון שקל.

 

750 מיליון שקל עלות הקמה, הדמיה ()
750 מיליון שקל עלות הקמה, הדמיה

הפרויקט יוקם במתחם בר-יהודה שבמרכז העיר, בסמוך לקניון, בפינת הרחובות בר יהודה, לוי אשכול, יחזקאל ויאיר שטרן. בעלי הדירות שדירותיהם נהרסו, קיבלו זכות ראשונית לבחור את דירותיהם, בנות 4 ו-5 חדרים. בנוסף הוצעה להם אפשרות לרכוש דירות נוספות לעצמם או לבני משפחה מדרגת קרבה ראשונה בהנחה מיוחדת או לשדרג את הדירות להן הם זכאים במחירים מוזלים.

 

שאר הדירות - 226 במספר, מוצעות למכירה, מתוכן 115 כבר נמכרו. שאר הדירות יצאו לשיווק לציבור. המחיר עבור דירות 4 חדרים בגודל של 110 מ"ר + 12 מ"ר מרפסת וחניה פרטית תת-קרקעית מתחיל ב-2.19 מיליון שקל, ועבור דירות 5 חדרים בגודל של 120 מ"ר + 12 מ"ר מרפסת ושני חניות פרטיות תת-קרקעיות מתחיל מ-2.39 מיליון שקל. 

 

 

תחילת ההריסות של בנייני הרכבת (צילום: הדר כהן) (צילום: הדר כהן)
תחילת ההריסות של בנייני הרכבת(צילום: הדר כהן)

 

דירות 3 חדרים בשלב א' - לתושבי העיר בלבד

במסגרת הפרויקט, כל דירות ה-3 חדרים בשלב א' של הפרויקט - כ-60 במספר, הוצעו למכירה לתושבי העיר בלבד במחיר של 1.65 מליון שקל, המשקפים הנחה של כ-150 אלף שקל לעומת שוויון. מדובר בדירות של 75 מ"ר נטו ו-10 מ"ר מרפסת, עם חנייה פרטית תת קרקעית. הנחה זו הושגה לאור הסכם לשיתוף פעולה שנחתם בין החברה לבין עיריית קריית אונו והעומד בראשה, ישראל גל.

 

דירה ב-1.65 מיליון שקל לבני מקום ()
דירה ב-1.65 מיליון שקל לבני מקום

     

"על-פי התכניות המקוריות, הפרויקט היה מתוכנן לביצוע בארבעה שלבים, כך שבכל שלב יפונו שני בניינים", מסר אטרקצ'י. "אולם היות שבשלבים א' וב' חתמו 100% מהדיירים בבניינים על הסכם הפינוי והיות שאנו צופים ביקושים נרחבים, החלטנו לאחד את שני השלבים הראשונים ולהוציא לשיווק בפעימה אחת 350 דירות בארבעה בניינים".

 

בארוע ההריסה נכחו גם שר הכלכלה אלי כהן, וראש עיריית קריית אונו, ישראל גל. "הפקנו לקחים מפרויקטים שהיו בעיר בעבר והצלחנו לקדם בשלוש שנים מגה-פרויקט בסטנדרטים גבוהים ביותר מהסוג שלוקח שנים לקדם במדינת ישראל. זאת, תודות לשיתוף הפעולה ההדוק עם חברת אאורה", מסר גל. "אנו סבורים כי הערך המוסף המשמעותי שיקבלו תושבי העיר מהפרויקט יהפוך אותו לאחד הפרויקטים המוצלחים בתולדות מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הדר כהן
תחילת הריסות הפרויקט
צילום: הדר כהן
מומלצים