שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תגובה לקמפיין הליכוד: הרצוג אישה ליד רבין בכאפייה
  יום לאחר חשיפת הקמפיין הגנוז של הליכוד שהציג את יו"ר המחנה הציוני כאישה הגיעה התגובה: הרצוג פרסם בטוויטר את התמונה הגנוזה לצד תמונת רה"מ המנוח עם כאפייה תחת הכותרת "שיטת ביבי". כחלון על קמפיין הליכוד: "זאת זוועה, השתמשו בדברים לא ראויים. הם הלכו גם נגדי"

   

  מתוך התגובה של המחנה הציוני ()
  מתוך התגובה של המחנה הציוני

  במחנה הציוני הגיבו היום (ג') לפרסום על אודות קמפיין הליכוד הגנוז, שבו הוצג יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג כאישה. הרצוג פרסם בחשבון הטוויטר שלו תמונה משולבת שבה הוצמדה התמונה מקמפיין הליכוד הגנוז לתמונה של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין כשלראשו כאפייה.

   

  על התמונה המשולבת נכתב "שיטת ביבי", כשהכוונה לרמוז לכך שאין שום הבדל גדול בין ההסתה שקדמה לרצח רבין לתמונה שנגנזה מקמפיין מפלגת השלטון לקראת בחירות 2015. הפרטים על אודות הקמפיין הגנוז פורסמו אמש בערוץ 2 ועוררו סערה גדולה במערכת הפוליטית. במפלגות האופוזיציה האשימו את ראש הממשלה בנימין נתניהו, למרות ההכחשה, בשיטות שנועדו לשסע ולהסית.

   

  שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו משה כחלון הביע את הסתייגותו מהדברים. במהלך כנס הרצליה הנערך במרכז הבינתחומי בהרצליה אמר כחלון כי "זאת זוועה. לצערי, השתמשו בדברים שהם לא ראויים. גם נגדי הלכו ולקחו איזו הקלטה שלי מ-2013 כשהייתי בליכוד וקראתי להצביע לנתניהו. חתכו את זה והעבירו לכל האנשים, ואמרו להם שזה עדכני מ-2015. השופט קנס אותם ב-20 אלף שקל, והלכתי וגביתי אותם. אני לא מוותר".

   

  "כל עונה והקורבן התורני של נתניהו"

  הרצוג עצמו אמר אמש: "החשיפה אכן מעוררת שאט נפש, אבל היא בעיקר מלמדת על אופיו הבעייתי מאוד של נתניהו, פגמים חמורים באישיותו המלווים את כל דרכו הציבורית. מה שהתחיל כלחישת ההסתה על אוזנו של המקובל כדורי נגד ציבורים רחבים בישראל, הפך מאז למדיניות שתכליתה ליצור דה לגיטימציה, הסתה ופירוד בעם. פעם אלה הנכים ופעם האימהות החד הוריות, פעם זה השמאלנים, החילונים, בני הקיבוצים, הציבור הערבי, בתי המשפט, אקדמאים ואנשי תרבות, עיתונאים, אנשי תקשורת ועובדי המדינה. כל עונה והקורבן הציבורי התורן של נתניהו".

   

  הרצוג אמר עוד כי "נתניהו, בניגוד לכל מנהיגי המדינה שקדמו לו, לא מחפש את המאחד, המחזק והמלכד. כל מעייניו להישרדות אישית והוא נכון להעלות על המוקד כל ערך מקודש, כל נורמה וכל דבר הסתה - הכול למען רווח פוליטי רגעי. אזרחי המדינה זכאים למנהיגות אחרת. המדינה זקוקה לסגנון ולמהות שמשרתים את האתוס הציוני והחוסן הלאומי. אני אקים גוש פוליטי שישים סוף לתקופה הבעייתית מאוד הזו בתולדות עם ישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים