שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  השופט אורנשטיין הכריז על אליעזר פישמן פושט רגל
  נשיא ביהמ"ש המחוזי כתב בהחלטתו כי "פישמן ביצע מעשה פשיטת רגל שעה שלא פרע את חובו כמתחייב לפי התראת פשיטת הרגל. מדובר בחייב שהיקף חובותיו עצום ואף לגישתו לאחר מימוש הנכסים יעמוד החוב על סך של כ-1.5 מיליארד שקל". ביהמ"ש מינה את עו"ד יוסי בנקל כנאמן לנכסים

  נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, הכריז היום (ד') על איש העסקים אליעזר פישמן פושט רגל. בית המשפט מינה לנאמן את עו"ד יוסי בנקל, ששימש עד עתה כמנהל המיוחד לנכסיו של פישמן, והקנה לו את כל הסמכויות שקבועות בחוק.

   

  עו"ד בנקל לביהמ"ש: "להכריז על פישמן פושט רגל, הוא והנושים מסכימים"

  פישמן לא מתנגד להכרזתו כפושט רגל, אך מבקש כי הסדר החוב שהוצע יישקל בשנית

   

  "אין חולק שהתמלאו התנאים להכריז על פישמן פושט רגל", כתב השופט אורנשטיין. "פישמן ביצע מעשה פשיטת רגל שעה שלא פרע את חובו כמתחייב לפי התראת פשיטת הרגל. בנוסף, עסקינן בחייב שהיקף חובותיו עצום ואף לגישתו לאחר מימוש הנכסים יעמוד החוב על סך של כ-1.5 מיליארד שקל". 

   

  השופט אורנשטיין הסביר כי לפשיטת הרגל שתי מטרות: האחת, לכנס את כלל נכסי החייב, לממשם ולחלקם באופן שוויוני בין נושי החייב לפי דרגת הנשייה. השנייה, לאפשר לחייב שנקלע לקשיים לפתוח דף חדש בחייו.

  אליעזר פישמן (צילום: מוטי קמחי)
  אליעזר פישמן(צילום: מוטי קמחי)
   

  השופט אורנשטיין התייחס בדבריו לתמיכה של כל נושיו של פישמן בהכרזה זו וגם לתמיכת כונס הנכסים הרשמי. הוא הוסיף שגם פישמן עצמו אינו מתנגד לזה. "לא התעלמתי מעמדתו של פישמן שלפיה יש להורות למנהל המיוחד ולנושים להתייחס באופן ענייני להסדר העקרונות", כתב השופט אורנשטיין. הוא הדגיש כי לא יהיה בהכרזה כדי למנוע בעתיד השגת הסדר נושים, לאחר שתתברר מצבת הנכסים.

   

  כאמור, השופט אורנשטיין מינה את עו"ד יוסי בנקל, ששימש עד עתה כמנהל המיוחד לנכסיו של פישמן, לנאמן והקנה לו את כל הסמכויות הקבועות בחוק. בנוסף, הורה השופט אורנשטיין לעו"ד בנקל להגיש דו"ח עדכני עד 11 ביולי.

   

  בנוגע לבקשותיו של בנקל למינוי חוקרים ואנשי מקצוע במטרה להתחקות אחר נכסיו של פישמן, קבע השופט דיון בחודש הבא.

   

  במסמך שהגיש אתמול בנקל לבית המשפט הוא כתב כי כלל הנושים וגם הכנ"ר הסכימו שיש להכריז עליו פושט רגל וכפי שפורסם שלשום גם פישמן עצמו לא הביע התנגדות להכרזה. על כן כתב עו"ד בנקל לבית המשפט: "נוכח עמדה ברורה זו שלעיל, מתבקש בית המשפט הנכבד להכריז על החייב כפושט רגל". 

   

  עו"ד בנקל ביקש מבית המשפט לתת הוראות לגבי בקשותיו הנוספות, בהן מינויים של חוקרים שיתחקו אחר נכסיו של פישמן. "זאת על מנת שיהא בידו של המנהל המיוחד הכלים ההכרחיים לצורך ניהול הליך פשיטת הרגל, על כל המשתמע מכך", הוא נימק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "השופט אורנשטיין הכריז על אליעזר פישמן פושט רגל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים