שתף קטע נבחר

אישום: בת 16 אנסה את חברתה בת ה-12 בסיוע סודני, סחטה, היכתה והתעללה בה

כתב אישום חמור הוגש נגד נערה מאשקלון. במסגרת מסכת ההתעללות, נסעה עם חברתה לביתו של נתין סודני, אבראהים אידריס, ושידלה אותו לאנוס אותה - ולכן גם היא נאשמת באונס. כתב האישום מפרט מעשים קשים: כיבוי סיגריות בוערות על פני הילדה וחניקה באמצעות רגל של כיסא

 

 

הנערה הנאשמת ()
הנערה הנאשמת

בת 16 מאשקלון נאשמת באונס בת 12 - לאחר שהובילה אותה לדירתו של נתין סודני וגרמה לו לאנוס אותה. כתב אישום חמור הוגש בצהריים (יום ה') נגדה. כמו כן היא נאשמת בהבאת אדם לידי מעשה זנות בנסיבות מחמירות תוך ניצול קטינים לזנות. היא עשתה שימוש בכוח, לחץ ואיומים.

 

בנוסף, הוגש הבוקר כתב אישום גם נגד הנתין הזר מסודן אבראהים אידריס, שנעצר בפרשה והפרקליטות מאשימה אותו בעבירת אונס. לפי כתב האישום, בת ה-16 שידלה לזנות את בת ה-12 והנתין הזר שילם לנאשמת המרכזית 300 שקלים עבור יחסי המין. האזרח הסודני אנס אותה בפרדס כשהוא מודע לעובדה, כך לפי כתב האישום, שמדובר בקטינה מתחת לגיל 14. בבית המשפט השיב הנאשם בשלילה לשאלה אם ידע כי מדובר בקטינה. עו"ד אכרם חסונה, המייצג את הנתין הזר, מסר בתגובה כי מרשו כופר במיוחס לו.

 

האולטימטום: 10 דקות להשיג 300 שקל, או קיום יחסי מין

מכתב האישום עולה כי החל מחודש מאי 2017 דרשה הנאשמת מהמתלוננת כי תעביר לה סכומי כסף שונים, תוך שהיא מאיימת עליה באיומים שונים. בין השאר איימה שאם לא תשיג לה סכומי כסף שונים - תניח מטען חבלה מתחת לרכבה של אמה, תשרוף את ביתה, תדקור אותה, תדקור ותכה את אחיה. הנאשמת אף תקפה את המתלוננת פעמים רבות, יחד עם קטינים אחרים, כדי להניע אותה להעביר לה את סכומי הכסף המבוקשים. כתוצאה מכך, המתלוננת העבירה לנאשמת מדי יום או בתדירות דומה סכומים הנעים בין 100 ל-150 שקל.

 

באחד האישומים מתואר כיצד הגיעה בת ה-12 למפגש עם הנאשמת ועם שתי קטינות נוספות - כבת 13.5 וכבת 14.5 - בחוף הים של אשקלון. המתלוננת מסרה לנאשמת סכום כסף בהתאם לדרישתה. במעמד זה איימה הנאשמת על אחת הקטינות שתתקוף את המתלוננת על כך שאיחרה במסירת התשלום, אחרת תכה אותה. בעקבות כך תקפה הקטינה את המתלוננת בכך שמשכה בשערותיה ושפכה עליה מים. הקטינה השנייה תקפה אף היא את המתלוננת ומשכה בשערותיה עד אשר גופה הוטח ארצה.

 

בכתב האישום מתואר אירוע נוסף, שאירע כעבור כמה ימים בחוף הים האשקלון, שבו לקחו חלק הנאשמת ושתי הקטינות. באירוע זה חפרו הנאשמת ואחת הקטינות בור בחול, הקטינה הנוספת מילאה בו מים, והנאשמת דחפה את ראשה של המתלוננת לתוכו. לאחר אירוע זה הורתה הנאשמת למתלוננת להשיג לה סכומי כסף נוספים והורתה לה לעבור בבתים הסמוכים לחוף ולבקש סכומי כסף. המתלוננת עשתה כן וכעבור זמן קצר שבה לחוף כשבידה סכום של 100 שקל, שאותו העבירה לנאשמת.

 

בהמשך לאירוע זה נסעו הנאשמת, שתי הקטינות ובת ה-12 במונית לכתובת מגורים באשקלון, שבה התגורר הנאשם אבראהים אידריס יחד עם שניים נוספים. לאור היכירותה של הנאשמת עם השלושה, ידעה כי יסכימו לקבל שירותי מין מהמתלוננת תמורת תשלום. כחלק ממסכת הסחיטה הודיעה הנאשמת למתלוננת כי עומדות לרשותה עשר דקות להעביר לה סכום של 300 שקל, או שתקרא לגבר אשר יקיים עמה יחסי מין בתמורה לסכום הנ"ל.

 

הנאשם אבראהים אידריס. אנס את הקטינה בפרדס (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
הנאשם אבראהים אידריס. אנס את הקטינה בפרדס(צילום: ישראל יוסף)

הדיון בעניין הארכת המעצר של הנערה  (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
הדיון בעניין הארכת המעצר של הנערה (צילום: רועי עידן)

בכתב האישום נכתב כי בת ה-12, שחששה מהנאשמת, עלתה לדירה של הנאשם וחבריו, ביקשה את הסכום האמור והציעה לשלושה "לעשות דברים" בתמורה לסכום הנ"ל. תחילה סורבה וכששבה למקום והציעה זאת פעם נוספת, נעתר הנאשם להצעה וסיכם עם המתלוננת כי ייפגש עמה מחוץ לדירה בעוד כשעה.

 

בזמן שהמתינו לנאשם בסמוך לדירה, תקפו הנאשמת ושתי הקטינות בצוותא את המתלוננת בכך שמשכו בשערה, הטיחו את ראשה ארצה ובעטו בראשה. לאחר שהנאשם ירד מהדירה, הציעה לו הנאשמת שירותי מין מהמתלוננת, והנאשם השיב בחיוב וסיכם עם הנאשמת שישלם סך של 300 שקל תמורת שירותי המין שיסופקו לו.

 

הנאשמת הציעה שירותי מין מהמתלוננת תמורת 300 שקל גם לשניים הנוספים שהתגוררו עם הנאשם, אך מאחר שהיו ברשותם רק 100 שקל, הנאשמת דחתה את הצעתם. הנאשם אידריס בעל את המתלוננת בפרדס סמוך ולאחר מכן מסר לנאשמת 200 שקל.

 

סיגריות בוערות וזכוכיות על הפנים, תקיפה במטף כיבוי

באישום נוסף מתואר כיצד הנאשמת ושני קטינים נוספים, בני גילה של המתלוננת, תקפו את בת ה-12 באלימות לאחר שזו מסרה לנאשמת סכום כסף כפי שנדרשה. בהמשך הצטרפה גם חברה נוספת, ושלושת הקטינים והנאשמת תקפו את המתלוננת תוך שהקטין אוחז במתלוננת ומאפשר בכך לאחרים לתקוף אותה.

 

באותו אירוע הציתה הנאשמת את שיערה של בת ה-12 וכיבתה סיגריות בוערות על פניה כשש פעמים. לאחר מכן אחזה הנאשמת ברגל שבורה של כיסא פלסטיק, הניחה אותו מתחת לסנטרה של המתלוננת וניסתה לחנוק אותה, כשהיא מניפה את המתלוננת באוויר באמצעות רגל הכיסא, תוך שהמתלוננת משמיעה קולות חנק והנאשמת צוחקת.

 

במעמד זה קטינה נוספת תקפה את בת ה-12 בכך שמשכה בשיערה, בעטה בה בכל חלקי גופה, הטיחה אותה ארצה, הכתה בה באגרופים וכיבתה אף היא, פעמיים, סיגריות בוערות על פניה של המתלוננת ומעכה פחית על ראשה. קטין נוסף אחז בעץ דקל ודקר את המתלוננת בבטנה התחתונה, סמוך לאיבר מינה, והוסיף וסטר לה על פניה והטיחה ארצה מספר פעמים. קטין אחר סטר למתלוננת על פניה, חנק אותה, הטיחה ארצה ובעט בראשה מספר פעמים.

 

בטרם עזיבתה של המתלוננת בת ה-12 את המקום, הודיעה לה הנאשמת כי היא "קונסת" אותה ב-3,000 שקל. כתוצאה ממעשי הנאשמת והקטינים האחרים נגרם למתלוננת דימום בשפתיה, וכן בבטנה התחתונה, סמוך לאיבר מינה, וכן נגרמו לה חבלות בחלקי גופה.

 

ביום למחרת התרחש אירוע נוסף סמוך לתחנה המרכזית באשקלון שבו דרשה הנאשמת סכום כסף נוסף מבת ה-12 בטענה כי זו "פתחה עליה" במשטרה. בהמשך הנאשמת סטרה על פניה, בעטה בה, אחזה ברגל שבורה של כיסא פלסטיק וחנקה אותה. בהמשך הרימה הנאשמת חתיכת זכוכית שבורה מהרצפה, תקעה אותה באחת מכוויות הסיגריות אשר היו על פניה של המתלוננת, והקיזה דם מפניה של המתלוננת.

 

באותו אירוע תקפה קטינה נוספת את בת ה-12 בכך שהשליכה לעברה מטף כיבוי אש ומנגל, סטרה על פניה ובעטה בה. לבסוף, קשרה הנאשמת את פיה של המתלוננת, בעוד שזו מדממת כתוצאה מהמעשים, וקטינה אחרת צילמה אותה. רק התערבות מצד עוברת אורח גרמה לנאשמת לחדול ממעשיה.

 

"מצבה של הקורבן בכי רע"

עורכת הדין הילה יחזקאל, המייצגת את משפחת הקורבן, אמרה בתגובה לכתב האישום כי "מדובר במקרה חמור מאוד של תקיפה קשה של קטינה. יש חשיבות עליונה למקרה הזה מבחינה חברתית. כהורים, יש חשיבות שהתיק הזה ימוצה. יש לכך חשיבות ערכית וחברתית. נלווה את הקטינה הנפגעת ונמצה את זכויותיה מול מערכת החוק".  

 

הוא הוסיפה כי "מצבה של הקטינה בכי רע. היא עברה אלימות מינית ונפשית קשה. המטרה העיקרית לפנינו הוא לסייע לקטינה. ההורים במשבר מאוד קשה מכיוון שבתם עברה איומים תקיפה ואלימות קשה. גם הם היו קורבן".

 

עוד אמרה עו"ד יחזקאל כי "משך זמן רב הנערה לא הייתה יכולה לשתף איש במעשים. הנאשמת מוכרת לרשויות ומטילה אימה בעיר. מאיזושהי סיבה המשיכה לעולל מעלליה. אני בטוחה שביהמ"ש יפעל למצות עמם את הדין ושמקרה כזה לא יישנה".

 

עו"ד מיכאל בוסקילה, שמייצג מטעם הסנגוריה הציבורית את הנערה הנאשמת, מסר בתגובה כי "הקטינה שמגיעה מרקע משפחתי מורכב ועברה טרגדיות קשות נמצאת במצב נפשי קשה. לאור מצבה ועברה רשויות הרווחה החלו לבחון את מצבה. אנו ממתינים לקבל את חומרי החקירה ולאחר שנלמד אותם נגיב בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים