שתף קטע נבחר

האחים ויליגר נכנסו לניהול וילי פוד

השניים מונו כדירקטורים בחברת המזון. הערכה: יפעלו להפסקת כהונתו של המנכ"ל אירם גרייבר, שמתח ביקורת על פעילותם

האחים יוסי וצביקה ויליגר מעמיקים את אחיזתם בחברת יבוא המזון וילי פוד. לאחר שהשתלטו על החברה האם BSD, אתמול (יום ד') הוחלט באסיפה הכללית שקיימה ויליפוד לסיים את כהונתם של כל הדירקטורים ולמנות תחתם את האחים ויליגר, גיל הוכבוים ודויד דונין.

 

בתום האסיפה קיימו האחים ויליגר פגישות בנושאים שונים עם חברי ההנהלה, וכן קיבלו לידיהם חלק מזכויות החתימה בחברה, שהיו עד כה בידי ההנהלה. ההערכות הן כי נוכח הביקורת הקשה שהם ספגו ממנכ"ל החברה אירם גרייבר, שגיבש את חברי ההנהלה הבכירה, יפעלו האחים ויליגר להפסקת כהונתו. עם זאת, כדי לא לחולל טלטלה בקרב המשקיעים, ניתן להעריך כי שינוי הרכב ההנהלה לא יתבצע מיד, אלא בהדרגתיות. בראיון ל"כלכליסט" אמר גרייבר על שובם של האחים לחברה: "זו הייתה התנהלות של חברה אמנם ציבורית, אבל מאוד ריכוזית ושרירותית".

 

האחים ויליגר יסדו את ויליפוד ומכרו את השליטה בה פעמיים. בפעם הראשונה מכרו את השליטה לאוליגרך ארקדי גאידמק, ולאחר שזה נקלע לקשיים תזרימיים, השליטה הוחזרה אליהם. בפעם השנייה מכרו האחים את החברה לאלכסנדר גרנובסקי, שנקלע לקשיים ומכר אותה לגרגורי גורטובוי.

 

בתקופת גורטובוי נרשמו מספר אירועים חריגים בחברות שבשליטתו, ובהם העברת כספים לטובת שיפוץ מלון סגור בצ'כיה. אירועים אלו הובילו לפתיחת חקירה של הרשות לניירות ולצו עיכוב יציאה מהארץ לגורטובוי.

 

אתמול הודיע דירקטוריון וילי פוד השקעות, בהתאם להודעת רשות ניירות ערך, כי החקירה בעניינה של חברות האם 2BGI ו-BSD הועברה לפרקליטות מחוז ת"א לבחינת הגשת כתבי אישום נגד המעורבים בפרשה. החקירה העלתה כי נמצאה תשתית ראייתית למעורבותם של בעלי השליטה לשעבר אלכסנדר גרנובסקי גריגורי גורטובוי ויוסף שניאורסון, לשעבר מנכ"ל BSD ודירקטור בחברה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים