שתף קטע נבחר

משבר השבת: החרדים מקדמים חוק עוקף "בג"ץ המרכולים"

ש"ס ויהדות התורה הודיעו כי בכוונתן לקדם את החוק מ-2014 שדורש לאסור על רשויות מקומיות להתיר חילול שבת, ובכך לבטל רטרואקטיבית את החלטת בג"ץ שהתירה לפתוח מרכולים בשבת בת"א: "לא נאפשר גרירת רגליים"

 

פגישת ראשי ש"ס ויהדות התורה השבוע. דורשים לקיים את "חוק השבת" ()
פגישת ראשי ש"ס ויהדות התורה השבוע. דורשים לקיים את "חוק השבת"

ראשי ש"ס ויהדות התורה הודיעו כי בכוונתם לקדם חוק שיאסור על רשויות מקומיות להתיר חילול שבת בשטחיהן, זאת כמענה ל"בג"ץ המרכולים" שהכשיר פתיחת בתי עסק בתל אביב ביום המנוחה.

 

בחודשים האחרונים דרשו המפלגות החרדיות מהיועץ המשפטי לממשלה לבקש מבית המשפט דיון חוזר בעתירה, אך לטענתם הוא "גורר רגליים" ומאלץ אותם לקדם חוק עוקף בג"ץ בנושא.

 

בהודעה משותפת שפרסמו שתי הסיעות הובהר כי ההצעה, המונחת על שולחן הכנסת כבר מ-2014, מחייבת את הקואליציה משום שהיא נועדה לשמר את הסטטוס-קוו שהיה נהוג על לפסיקת בג"ץ בסוגיה.

 

ראשי יהדות התורה, השר יעקב ליצמן וח"כ משה גפני, ויו"ר סיעת ש"ס, יואב בן צור, הבהירו: "לא נאפשר את המשך גרירת הרגליים בעניין ונדרוש טיפול מיידי בנושא החשוב". בעבר הדגישו במפלגות החרדיות כי החוק המוצע יחול רטרואקטיבית ויחייב גם את העיר תל אביב.

 

הודעתם של ליצמן, גפני ובן צור באה על רקע מאבקם לצמצום עבודות התחזוקה והתשתית של רכבת ישראל בסופי שבוע, הכרוכות בחילול שבת. אמש הם נועדו בעניין עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ודרשו להבטיח כי הן יתקיימו רק כאשר תכליתן למנוע "פיקוח נפש" הדוחה את השבת. הפגישה הסתיימה ללא תוצאות ומאמצי הצדדים לפתרון המשבר יתחדשו היום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים