שתף קטע נבחר

שקטה ויוקרתית: בנה ביתך בכפר יונה

שכונת בנה ביתך החדשה בחלקו המערבי של כפר יונה פונה למשפחות עם יכולת כלכלית מעל הממוצע, המבקשות לגור בבית פרטי, יחסית קרוב למרכז ובמחירים זולים יותר. כמה תשלמו בה על דו-משפחתי?

האזור המערבי בכפר יונה, או אם תרצו "שכונת בנה ביתך החדשה", היא שכונה חדשה שנבנתה לפני כעשור. מדובר בשכונה מעט צפופה יחסית למרחבים של כפר יונה. הבנייה החדשה, הקרבה ליציאה מהיישוב והאזור השקט משכו אליה תושבים מכל רחבי הארץ, רובם במעמד סוציו אקונומי בינוני- גבוה.

 

 

השכונה נחשבת לשקטה, איכותית, יחסית יוקרתית. פונה למשפחות משפרות דיור וכאלו בעלות יכולת כלכלית מעל הממוצע, המבקשות לגור בבית פרטי, יחסית קרוב למרכז ובמחירים זולים יותר מהמרכז.

 

 

מיקום: שכונת בנה ביתך ממוקמת בדרום-מערב כפר יונה. השכונה תחומה בין הרחובות וייצמן בצפון, גולני ממערב, דן בדרום ונחל בשור ממזרח.

 

אופי וכמות האוכלוסייה: שכונת בנה ביתך בנויה כחלק משכונת שיכון א', מעין הרחבה שלה מערבה, ונמצאת באותו אזור סטטיסטי לפי השכה המרכזית לסטטיסטיקה. בשכונה מתגוררים היום כ-2,000 תושבים והתפלגות הגילאים מצביעה על אחוז גבוה מאוד של אוכלוסיה בגילאי ה-40, לצד אחוז גבוה של ילדים בטווח גילאי היסודי וחטיבות הביניים. המדד הכלכלי בשכונה הוא בממוצע בינוני, 6 מתוך 10.אופי המגורים: הבנייה בשכונה מאופיינת בבנייה של בתים דו-משפחתיים.

 

מוסדות ציבור ושירותים: בשכונה אין מוסדות ציבור ושירותים, אך השכונה נשענת על המוסדות והשירותים בשיכון א' ונגישה לכל מוסדות הציבור והשירותים שהישוב מציע, כגון בתי ספר, תיכון, מרכזים מסחריים, מרכז קהילתי, אמפיתיאטרון, קונסרבטוריון, סניפי קופת חולים, מגרשי ספורט ועוד.


מוקדי בילוי ופנאי בקרבת מקום: כפר יונה נהנית מסביבה מפארק ירוק ושטחים ירוקים ופתוחים, שמורות טבע למטיילים ולרוכבי אופניים. כמו כן, הקרבה לנתניה מספקת לא מעט מוקדי בילוי פנאי, מסעדות ובתי קפה, מרכזי קניות גדולים וכן נגישות גבוהה לחופי הים התיכון. תושבי הישוב נהנים ממקומות בילוי מקומיים בישוב, בתי עסק קטנים ומסעדות ובתי קפה שכונתיים.

 

 

תחבורה: השכונה נמצאת בסמוך ליציאה המערבית מהכפר. יש ממנה תחבורה ציבורית לתחנה מרכזית בנתניה ומשם תחבורה סדירה לכל רחבי הארץ. תחנת הרכבת נתניה שוכנת במרחק נסיעה של כרבע שעה מהשכונה.


 

תעסוקה: השכונה ממוקמת במרחק נסיעה קצר מהמרכז האקדמי רופין, ולכן אטרקטיבית לעובדי סגל ואקדמיה. הקרבה לעיר נתניה מספקת מקורות עבודה רבים לתושבי השכונה והישוב. כמו כן, גם הקירבה לאזור התעשייה תנובות, הממוקם מזרחית לכפר יונה. הישוב ממוקם בצומת המרכזי שבין כביש 6, כביש 4 וכביש 2 וכן במרחק קצר לתחנת הרכבת נתניה, ולכן יוצר נגישות גבוהה לערים במרכז הארץ ולאפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות מחוץ לישוב.

 

  

צפי פיתוח: שכונת בנה ביתך מאוכלסת, ללא עתודות בנייה. הבנייה המתבצעת בעיר היא בשכונות הצפוניות, אך בנייתן ואכלוסן מותנה בהסטת כביש 57 צפונה, כשהכוונה לסלילת כביש עוקף חדש שיחבר את כביש 6 עם נתניה דרך כביש 4 וכביש 2. עד שהוא לא יסלל, ילא יבנו בניינים חדשים מעבר למה שכבר אושר בפרויקט שכונת יפה נוף, המוכרת גם כפרויקט קבוצת יצחקי. בינתיים הסטת הכביש תתעכב בכמה שנים, נמצא בתכנון וביצועו מותנה בחלקו המערבי על-ידי הות"ל (הועדה לתשתיות לאומיות) והמזרחי על ידי מע"צ. נושא זה יעכב את הבנייה ויצמצם לכ-600 יחידות דיור בחלק הצפוני ולמחצית מיחידות הדיור  ינוב.

 

 

 

מחירי קנייה ממוצעים: בית דו משפחתי ללא מרתף על מגרש המשתרע על 250 מ"ר נע בין 2.25 מיליון שקל עד ל-2.6 מיליון שקל לבית על מגרש גדול יותר עם מרתף.

 

מחירי שכירות ממוצעים: בין 5,500 ל-6,500 שקל בחודש.

 

 

 

* הכותבת היא סגן יו"ר הדירקטוריון של רשת אנגלו-סכסון. סייע באיסוף הנתונים: ערן ביטון, זכיין אנגלו סכסון בכפר יונה, וכן זמיר שמר, מנכ"ל חברת פוינטס מיפוי עסקי, המתמחה בייעוץ גיאוגרפי עסקי

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביקור שכונה כפר יונה כלכלה נדל"ן נדלן
מומלצים