שתף קטע נבחר

לאן יטוס הדרימליינר הראשון של אל על?

ל-ynet נודע כי מטוס הדרימליינר (בואינג 787) הראשון של אל על יטוס בקו תל אביב-ניוארק החל מנובמבר 2017. עוד השנה: מטוס ה-747 השני של אל על ששמו "ראשון לציון" ייצא משירות, אחרי מטוס "אשדוד" שסיים את דרכו לא מכבר

הקו הראשון בו יפעל מטוס הדרימליינר (בואינג 787) של אל על יהיה לארה"ב. ל-ynet נודע כי ככל הנראה מתכננת החברה להפעיל את המטוס בקו לנמל התעופה ניוארק שבניו ג'רזי. המטוס יחל לפעול בקו ברבעון האחרון של השנה, שבועות אחדים לאחר הגעתו לישראל. עוד לפני תחילת הפעילות יבצעו מטוסי הדרימליינר טיסות בקו תל אביב-לונדון על מנת לצבור שעות טיסה.

הדרימליינר של אל על. בקרוב בישראל ()
הדרימליינר של אל על. בקרוב בישראל

החברה מתכוונת להפעיל את המטוס, שבנייתו הולכת ונשלמת בימים אלה במפעל בואינג בסיאטל, בקו לצפון אמריקה הנחשב לתחרותי ולפעיל ביותר של החברה, ובכך לייצר תחרות בעיקר לחברת יונייטד, המפעילה בקו זה מטוס מדגם בואינג 777-300ER.

 

אחרי "אשדוד": "ראשון לציון" מסיים את דרכו

לאחר כניסתו לשירות של הדרימליינר, החברה מתכוונת להוציא משירות את מטוס הבואינג 747-400 השני, שכינויו העברי "ראשון לציון" וסימונו 4X-ELE. יצוין כי לפני מספר שבועות הוציאה החברה משירות מטוס דומה - 4X-ELH, שכינויו "אשדוד".

מטוס "ראשון לציון" של אל על (צילום: דני שדה) (צילום: דני שדה)
מטוס "ראשון לציון" של אל על(צילום: דני שדה)

שני המטוסים הוותיקים נרכשו על ידי החברה מסינגפור איירליינס. המטוס הנוכחי 4X-ELE פעל בסינגפור משנת 1994 והחל לפעול באל על באוקטובר 2008.

 

הוצאתם של מטוסי הג'מבו 747 הישנים היא חלק מתוכנית החברה להוצאה כוללת של מטוסים ישנים מפעילות, ובהם צי מטוסי ה-747 וה-767. כזכור חברת אל על חתמה לא מכבר על הסכם לרכישה והחכרה של מטוסי בואינג 787 מסדרה 8 ומסדרה 9 בסכום כולל של 1.25 מיליארד דולר.

 

על פי תוכנית ההצטיידות של אל על, החל מחודש אוגוסט השנה תקבל החברה בכל רבעון מטוס דרימליינר חדש. בסך הכל תימשך ההתחדשות בין שלוש לארבע שנים.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים