שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פרס סוקולוב לעיתונאי רונן ברגמן

  מהתחקירים על הנעשה במכון הפתולוגי ועד קלטות הקשר מיום כיפור: ועדת פרס סוקולוב החליטה להעניקו לעיתונאי רונן ברגמן "בזכות שורה של חשיפות חשובות ואמיצות שפורסמו ב'ידיעות אחרונות'". לצידו זכו בפרס העיתונאים יואל מרקוס, נדב איל ואיתי אנגל

  העיתונאים ד"ר רונן ברגמן ויואל מרקוס הם הזוכים בפרס סוקולוב לעיתונות כתובה של עיריית תל אביב-יפו לשנת 2017. בפרס העיתונות האלקטרונית זכו העיתונאים איתי אנגל מהתוכנית "עובדה" ונדב איל, עורך חדשות החוץ בערוץ 10, המפרסם באופן קבוע טורים ב"ידיעות אחרונות".

   

  רונן ברגמן. בזכות שורת חשיפות עיתונאיות חשובות (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
  רונן ברגמן. בזכות שורת חשיפות עיתונאיות חשובות (צילום: דנה קופל)

  בראש חבר השופטים עמדה העיתונאית אילנה דיין ולצידה פרופ’ אמל ג’מאל, מפקד גלי צה"ל ירון דקל, ד”ר אורן מאיירס ושאול אמסטרדמסקי. חברי הוועדה הודיעו שהחליטו להעניק את הפרס לד”ר ברגמן "בזכות שורה של חשיפות עיתונאיות חשובות ואמיצות שפורסמו ב”ידיעות אחרונות'", וציינו כמה מהבולטות שבהן: התחקירים על הנעשה במכון הפתולוגי, הראיון הבלעדי עם תת־אלוף במיל’ יצחק יעקב (יצה) ז”ל, חשיפת שערוריית החיסונים המסוכנים נגד אבעבועות שחורות, חשיפת קלטות הקשר של מלחמת יום הכיפורים והשיחות האחרונות עם ראש המוסד לשעבר מאיר דגן ז"ל.

  פרס מפעל חיים החליטה הוועדה להעניק לעיתונאי "הארץ" הוותיק יואל מרקוס.

   

  נדב איל. סדרת כתבות על גל הפליטים מאירופה ()
  נדב איל. סדרת כתבות על גל הפליטים מאירופה
   

  בפרס לתקשורת האלקטרונית זכו העיתונאים נדב איל ואיתי אנגל. בראש חבר השופטים בקטגוריה זו עמד הפרופ' מרדכי קרמניצר ולצידו פרופ' חיה בר־יצחק, פרופ' מירי גור־אריה, עמוס הראל וענת טל שיר. הוועדה כתבה כי הפרס מוענק לאיל על בזכות סדרת כתבות בולטות בשנתיים האחרונות בנושאים הקשורים בהשפעות הגלובליזציה, וביניהן סדרת הכתבות אודות גל הפליטים באירופה שבמסגרתן גם ליווה משפחות סוריות לאורך מסען. "איל חידש את אופן סיקור חדשות החוץ בכך שיצא מהאולפן לשטח", כתבה הוועדה.

   

  על איתי אנגל כתבה הוועדה כי הפרס הוענק לו "הודות להצטיינות בעבודה עיתונאית וההנגשה לצופה הישראלי של אזורי לחימה וסכסוכים בוערים ומרוחקים תוך מידה לא מבוטלת של סיכון אישי".

   

  את הפרס על שמו של נחום סוקולוב מעניקה עיריית תל־אביב כדי לעודד עיתונאים שהצטיינו בעבודתם העיתונאית והטביעו את חותמם. הפרסים מציינים תחקירים וכתבות עומק שנעשו בשנתיים שקדמו להענקת הפרס והתאפיינו בחשיבות ציבורית מיוחדת ובמצוינות עיתונאית. הפרס, בסך 18 אלף שקלים, יוענק לכל אחד מהזוכים בטקס חגיגי שייערך בחודש דצמבר במעמד ראש העיר רון חולדאי, בהשתתפות חבר השופטים, הזוכים בפרס השנה וזוכי הפרס בשנים קודמות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דנה קופל
  רונן ברגמן. חשיפות אמיצות
  צילום: דנה קופל
  לאתר ההטבות
  מומלצים