שתף קטע נבחר

פייסבוק חוגגת 2 מיליארד משתמשים

בצל הביקורת הגוברת, חוגגת הרשת החברתית הגדולה בעולם 2 מיליארד משתמשים. בפייסבוק אמרו כי בכל יום נוצרות 750 מיליון חברויות חדשות והגולשים נותנים 800 מיליון לייקים

 

 

יותר גדולים מסין: פייסבוק מציינת היום (ג') סימן דרך חשוב וברשת החברתית מתגאים ב-2 מיליארד בני-אדם המתחברים לפייסבוק מדי חודש ובונים קהילות.

 

ברשת החברתית אמרו כי לרגל ציון הדרך פייסבוק השיקה סרטון וידאו מותאם אישית שכל אחד יוכל לראות בפיד שלו. בפייסבוק אמרו כי כל מי שיגיב לפוסט של חבר באייקון “Love”, יאחל יום הולדת שמח לחבר או ייצור קבוצה - יראה הודעת תודה בפיד שלו.

 

 

כמו כן, בקישור מיוחד פייסבוק משתפת לגבי האופן שבו אנשים תורמים לקהילה, וכן סיפורים של אנשים מעוררי השראה התורמים בכל יום לקהילות המקומיות שלהם.

 

מארק צוקרברג, מייסד הרשת החברתית, כתב בדף הפייסבוק שלו: "הבוקר (שעון ארצות-הברית), הקהילה בפייסבוק מונה 2 מיליארד בני אדם. אנחנו עושים התקדמות בחיבור העולם ועכשיו בוא נחבר את העולם עוד יותר ביחד. זה כבוד להיות במסע הזה אתכם".

 

לרגל סימן הדרך אמרו בפייסבוק כי בכל יום בממוצע מעל 800 מיליון אנשים משתמשים ב- Like בפייסבוק. בכל יום, מעל 175 מיליון אנשים מגיבים באייקון - "Love" בפייסבוק. מדי חודש, יותר ממיליארד אנשים משתמשים בקבוצות פייסבוק ויותר מ-750 מיליון חברויות פייסבוק חדשות נוצרות בכל יום.

 

אילוסטרציה (אילוסטרציה: Shutterstock) (אילוסטרציה: Shutterstock)
אילוסטרציה(אילוסטרציה: Shutterstock)

 

סימן הדרך הקודם היה באוקטובר 2012, אז התגאתה פייסבוק כי הגיעה למיליארד גולשים.

 

מוקדם יותר היום דיווחה הרשת החברתית הגדולה בעולם באמצעות הבלוג שלה כי במהלך החודשיים האחרונים, במעין מבצע ניקיון מיוחד, היא הסירה לא פחות מ-66 אלף תכנים המוגדרים כהסתה בשבוע. בפייסבוק, הסתה היא "כל תוכן המיועד לפגוע באנשים על רקע גזע, העדפה מינית ושאר קטגוריות המסומנות כ"מוגנות" על ידה.

 

הדיווח הזה לא מפתיע כלל ביחס למתקפות האחרונות על הרשת החברתית, שמואשמת בכך שהיא מאפשרת לתוכן פוגעני, לדברי הסתה ולאלימות של ממש להתקיים באמצעות הפלטפורמה. גם מדיניות הצנזורה שלה, שנחשפה לאחרונה בפרויקט גדול של ה"גרדיאן" הבריטי - עוררה סערה ציבורית. בפייסבוק הצהירו כי הם מעסיקים 4,500 עובדים שכל תפקידם הוא לנטר תכנים שעליהם מדווחים משתמשים, וכי במהלך השנה הקרובה בכוונתה להעסיק 3,000 עובדים נוספים כדי לייעל ולשפר את התהליך.  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה: Shutterstock
פייסבוק. סימן דרך
אילוסטרציה: Shutterstock
מומלצים