שתף קטע נבחר

לפיד במדריד: "ספרד מממנת ארגונים התומכים בטרור"

בנאום בפרלמנט הספרדי אמר יו"ר "יש עתיד": "הממשלה הספרדית מעניקה כספים לקבוצות שתולות הומואים מעמודי טלפון בעזה. הם מעניקים כספים לאנשים שחושבים שזה בסדר להרוג יהודים רק כי הם יהודים"

יו"ר מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד, קיים אתמול (יום ד') ישיבה מיוחדת בפרלמנט הספרדי במדריד וחשף בפני המשתתפים דו"ח לפיו ספרד העבירה מיליוני אירו לארגוני BDS וארגונים אנטי ישראליים שמזוהים עם ארגוני טרור האחראים על רצח אזרחים ישראליים חפים מפשע. הדו"ח, שערך מכון המחקר NGO Monitor בשיתוף ארגון ACOM, חושף כי כסף ספרדי ממשלתי וציבורי עובר לשורת ארגונים מקושרים לארגוני טרור, מקדמים אלימות וחרם ומאשימים את ישראל בטיהור אתני.

 

לפיד אמר בעת הצגת הדו"ח: "לחזית העממית לשחרור פלסטין יש ארגוני משנה כאן בספרד. הם קיבלו 199,988 יורו מספרד. אנשי החזית העממית לשחרור פלסטין ביצעו את הטבח בבית הכנסת הר נוף בירושלים לפני שלוש שנים. הם פשוט נכנסו לבית תפילה, ורצחו אנשים בזמן שהם מתפללים. אני משוכנע שזה עומד בסתירה לכל מה שהאנשים סביב השולחן מאמינים בו ויש לכם את האפשרות לעצור את זה".

לפיד בספרד ()
לפיד בספרד

בדיון השתתפו חברי פרלמנט ספרדים מהקואליציה והאופוזיציה. בדיון הוחלט להילחם יחד בתופעה ולקדם הליך חקיקה בספרד שיעצור את המימון לארגוני ה-BDS. לחברי הפרלמנט הספרדים אמר עוד לפיד: "בשנת 2015 קרוב ל-5.1 מיליון אירו הועברו לידי ארגוני משנה המזוהים עם ארגוני טרור. אנחנו יכולים להעביר לכם את השמות, את ארגוני המשנה, את הכתובות - ואתם יכולים לעצור את זה. זה תלוי בכם, זו המדינה שלכם, זה הכסף שלכם".

 

לפיד הוסיף: "הממשלה הספרדית מעניקה כספים לקבוצות שתולות הומואים מעמודי טלפון בעזה. הם מעניקים כספים לאנשים שחושבים שזה בסדר להכות את אשתך. הם מעניקים כסף לאנשים שחושבים שזה בסדר להרוג יהודים רק כי הם יהודים, ולהרוג נוצרים רק כי הם נוצרים. אני משוכנע שאתם, כחברי פרלמנט בספרד, אינכם שמחים על הרעיון שכסף ספרדי מממן דברים שכאלה".

 

בהמשך הביקור ייפגש לפיד עם מנהיגי הקהילה היהודית ושורה של מובילי דעה מספרד בבית הכנסת במדריד כדי לרתום אותם למהלך. היום צפוי לפיד להיפגש עם יו"ר מפלגת המרכז בספרד אלברט ריברה ועם מזכיר המדינה של ספרד, אילדפונזו קסטרו לופז. מאוחר יותר יגיע לדיון של ועדת החוץ בסנאט כדי לקדם את הליך החקיקה להפסקת המימון של ספרד לארגוני BDS.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים