שתף קטע נבחר

האוניברסיטה העברית במקום ה-11 בדירוג העולמי במתמטיקה

ההישג המרשים הוא חלק ממדד שנחאי העולמי שמבצע דירוג אקדמי של אוניברסיטאות בעולם. במאיה הראשונה במתמטיקה נמצאות גם הטכניון, אוניברסיטת ת"א ומכון ויצמן, שדורג במקום ה-10 בלימודי מדעי המחשב

הישג לאקדמיה הישראלית: האוניברסיטה העברית מדורגת במקום ה-11 בתחום המתמטיקה במדד שנחאי המבצע דירוג אקדמי של אוניברסיטאות בעולם ופורסם אתמול (ד'). מדובר בזינוק משמעותי של האוניברסיטה שדורגה בשנה שעברה בתחום זה בין המקומות 75-51. במאיה הראשונה במתמטיקה נמצאים עוד מוסדות אקדמיים ישראליים: הטכניון, אוניברסיטת תל אביב ומכון ויצמן.

 

מדד שנחאי דירג את האוניברסיטאות בעולם במקצועות שונים. מכון ויצמן ברחובות רשם הישג נוסף כשדורג לפי המדד במקום העשירי בלימודי מדעי המחשב. המכון דורג גם במקום ה-50 בתחום הכימיה. הטכניון דורג באותו תחום בין המקומות 75-51 והאוניברסיטה העברית בין המקומות 150-101.

 

בתחום הפיזיקה רק הטכניון הצליח להתברג לרשימת 500 האוניברסיטאות המובילות כשדורג בין המקומות 200-151. בתחום הכלכלה מדורגת האוניברסיטה העברית במקום ה-46 בעולם. בתחום החינוך דורגה אוניברסיטת חיפה בין המקומות 150-101 ואוניברסיטת בר אילן בין המקומות 200-151. האוניברסיטה העברית דורגה במקומות 75-51 בתחום לימודי המשפטים ובמקומות 100-76 בתחום לימודי הפסיכולוגיה.

 

דירוג שנחאי הוא מדד המשווה איכות של מוסדות אקדמיים ומתפרסם אחת לשנה בעריכת אוניברסיטת ג'יאן טונג בעיר. זהו אחד משני הדירוגים האקדמיים הבולטים של אוניברסיטאות לצד הדירוג של הירחון Times Higher Education בלונדון.

 

נשיא העברית פרופ' מנחם בן שושן אמר בשיחה עם ynet: "האתוס הוא להיות בין האוניברסיטאות המובילות בעולם. המדינה משקיעה בנו לא מעט. התוצאות מגיעות בזמן כדי שהמדינה תדע שההשקעות הנכונות יולידו הצלחות גדולות יותר. אנחנו אוניברסיטה ממלכתית שקולטת לפי סדרי העדיפויות הממלכתיים ומפתחת תחומים על פי צורכי המשק והמדינה, ולא רק על פי נטיות הלב של כל חוקר.

 

"אם היינו מקבלים משאבים בתוספת של שליש ממה שיש לנו היום, היינו נמצאים בכל 52 התחומים בין האוניברסיטאות המובילות בעולם, ולכן אני חושב שההשקעה של המדינה צריכה להיות גדולה יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
האוניברסיטה העברית
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים