שתף קטע נבחר

סין: שיימינג מצולם למי שיחצה באור אדום

מערכת לזיהוי פנים מתעדת הולכי רגל שחוצים את הכביש לפני הזמן, התמונה מוצלבת עם מידע מהמאגר המשטרתי - ופניו של העבריין מוקרנות על מסך בצומת. המשטרה: העבירות כבר פחתו

ערים בסין יוצאות למבצע נגד הולכי רגל שחוצים את הכביש באור אדום, והן עומדות לעשות זאת באמצעות מערכת זיהוי פנים אוטומטית בצמתים. במסגרת המבצע יפורסמו תמונותיהם של העבריינים – על מסכי ענק.

 

הערים שישתתפו בקמפיין שוכנות בארבעה מחוזות. מאז החלה המערכת לפעול בעיר ג'ינאן שבמזרח סין בחודש שעבר היא זיהתה כבר 6,000 הולכי רגל חוצים את הכביש באור אדום.

לא עכשיו! גם כתובת העבריין עשויה להתפרסם (צילום: AFP) (צילום: AFP)
לא עכשיו! גם כתובת העבריין עשויה להתפרסם(צילום: AFP)

המערכת מצלמת תמונות סטילס וסרטון וידאו באורך 15 שניות של הולך הרגל, והתמונות מוקרנות מיד על מסך – המראה להולך הרגל שהוא נתפס. אחר כך מוצלבות התמונות עם צילומים הנמצאים במאגרי המידע של המשטרה.

 

"בתוך 20 דקות מוצגים על המסך בצומת תמונתו של העבריין ומידע אישי עליו, למשל מספר תעודת הזהות שלו וכתובת מגוריו", דיווחה סוכנות הידיעות "שינהואה". משטרת התנועה מאפשרת לעבריינים לבחור אם לשלם קנס של שלושה דולרים, לקחת קורס של חצי שעה בכללי תנועה או לעזור לשוטר תנועה במשך 20 דקות. משטרת התנועה של ג'ינאן עשויה גם לפרסם מידע על העבריין בחשבון שלה ברשת החברתית הסינית Weibo.

 

מפקד משטרת ג'ינאן, לי יונג, סיפר: "מאז שהמערכת החדשה נכנסה לשימוש פחת מספר המקרים של אנשים החוצים את הכביש באור אדום בצמתים הגדולים בכבישים ג'ינגשי ושונגאנג מ-200 ל-20 ביום בלבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
המשטרה: "העבירות כבר פחתו"
צילום: shutterstock
מומלצים