שתף קטע נבחר

דיווח בגרמניה: עסקת הצוללות עם ישראל אושרה

"דר שפיגל" דיווח כי המועצה לביטחון לאומי של גרמניה אישרה את עסקת מכירת שלוש הצוללות לישראל בעלות 1.5 מיליארד דולר. העיתון ציין כי הוכנס סעיף לחוזה המעניק לגרמניה את הזכות לבטל אותו אם יוכחו טענות שחיתות

צוללת של חיל הים (צילום: דובר צהל) (צילום: דובר צהל)
צוללת של חיל הים(צילום: דובר צהל)

המועצה לביטחון לאומי של גרמניה אישרה היום (ו') את העסקה ולפיה יימכרו לישראל שלוש צוללות בעלות יכולת גרעינית. כך דיווח העיתון הגרמני "דר שפיגל". את העסקה שעלותה 1.5 מיליארד דולר ליוו בחודשים האחרונים פרסומים על אודות הקשר בין עו"ד דוד שמרון, פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאיש העסקים המייצג את המספנה הגרמנית בישראל.

 

בפברואר האחרון הודיעה פרקליטות המדינה כי "על דעת היועץ המשפטי לממשלה, הוחלט להורות על מעבר מבדיקה לחקירה ב'פרשת כלי השיט'. ההחלטה התקבלה על רקע המידע שנאסף על ידי המשטרה במסגרת הבדיקה שהתנהלה בחודשים האחרונים ולאור איסוף ראיות שהעלו חשד סביר נגד חלק מהמעורבים בפרשה לביצוע עבירות מתחום השחיתות הציבורית".

 

בהודעה נמסר עוד כי "למען הסר ספק וכדי למנוע פרסומים שגויים נציין, כי על פי ממצאי הבדיקה עד כה, ראש הממשלה איננו בין החשודים בפרשה".

 

"דר שפיגל" לא ציין מה מקור הדיווח, וגורמים רשמיים בממשלת גרמניה לא אישרו את המידע. העיתון ציין כי גרמניה הכניסה סעיף לחוזה המעניק לה את הזכות לבטל אותו אם יוכחו טענות שחיתות.

 

בעבר דווח כי המידע על אודות העסקה נבדק גם על ידי הרשויות בגרמניה. בחודשים האחרונים דווח כי שר הביטחון לשעבר משה יעלון מסר עדות בנושא.

 

כמו כן, החשב הכללי לשעבר במשרד האוצר ניר גלעד מסר עדות ביחידה 433 של המשטרה במסגרת הפרשה. גם מפקד חיל הים לשעבר רם רוטברג מסר עדות במשטרה ובכוונת המשטרה לחקור בכירים נוספים במערכת הביטחון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צהל
צוללת של חיל הים
צילום: דובר צהל
מומלצים