שתף קטע נבחר

"קידם" עובדות ואנס אותן: אישום נגד בעל משרד פרסום

שש נשים חרדיות שהעסיק מתי בן דוד, בעל משרד פרסום לשעבר מירושלים, התלוננו שניצל את מרותו וביצע בהן עבירות מין. כשביקשו שיפסיק הוא איים שהן יפסידו את שמן הטוב בקהילה החרדית. עורך דינו: "היחסים היו בהסכמה"

 

הוא נהג לקדם עובדות חרדיות צעירות לתפקידי ניהול, ובהמשך ניצל את יחסי המרות וביצע בהן עבירות מין חמורות ובהן אונס ומעשי סדום. זו השיטה המתוארת בכתב אישום שהוגש הבוקר (יום א') נגד מתי בן דוד, בעל משרד פרסום לשעבר. הוא נאשם בשורת עבירות מין שביצע בעובדות שלו. 
 
בן דוד ניצל את תלותן הכלכלית של הנשים החרדיות. הוא אמר לקורבנותיו כי כל עובדות המשרד מסכימות לבקשותיו. לאחת מהן, ג', שהייתה בהריון, הוא אמר כי הוא מנע את פיטוריה ואיים עליה כי הוא יספר על מה שקרה – והיא תפסיד את בעלה, הילדים ואת שמה הטוב בקהילה החרדית.  

 

מתי בן דוד, היום בבית המשפט (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
מתי בן דוד, היום בבית המשפט(צילום: עמית שאבי)

 

כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים כולל שש מתלוננות, שמתארות איך בן דוד ניצל את יחסי הקרבה והתלות כדי לבצע את עבירות המין. המעשים היו בין 2011 ל-2016. לפי העובדות הוא הטריד מינית וביצע בין השאר מעשי סדום ואינוס תוך ניצול מרות. העובדות התנגדו שוב ושוב למעשים וביקשו מבן דוד לחדול.

 

אחת המתלוננות, המופיעה כ-א' בכתב האישום, חתכה את ידה והראתה את החתכים לבן דוד כדי שיבין שהיא במצוקה ויפסיק. בן דוד, לפי האישום, הפסיק לפגוע למשך יום או יומיים – ואז שב על מעשיו. א' אזרה אומץ והודיעה לבן דוד שהיא מבקשת שלא יגע בה יותר – ופוטרה לאלתר. לאחר מספר דקות חזר בו. בסופו של יום א' התפטרה.

  

 (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

מארגון "לא תשתוק", שחשף את הפרשה, נמסר: "אנו מודים למשטרה שהתגייסה לטפל בתיק הזה במסירות וברגישות, ומחזקים את המתלוננות האמיצות שהביאו לחשיפת המקרה. העבודה שלנו מול המקרה הקשה והמורכב הזה מוכיחה מעל לכל ספק כי יש חשיבות רבה למלאכה בה אנו עוסקים, וכי עם עבודה עקבית והליכה צעד אחר צעד בחתירה לאמת ולצדק יבוער הרע מקרבינו".

 

עו"ד רבקה שוורץ ומרים אורגל, שמייצגות את המתלוננות מטעם ארגון "מן המיצר", אמרו כי "מדובר בקבוצת בנות שחוו עבירות ברף הגבוה שכל אחת מהן עברה חוויה קשה והן אזרו אומץ להוציא את זה החוצה. אנחנו שמחות שהן קמו ושברו את קשר השתיקה ולא השאירו את זה לבד לעצמן. הן עוברות תקופה אישית קשה ואנחנו מקוות שכעת הן יוכלו להתפנות לטפל ולהשתקם בעצמן".

 

עו"ד אריאל עטרי שמייצג את בן דוד אמר על כתב האישום כי "בתחילת החקירה המשטרה דיברה על עשרות מתלוננות, בשבוע שעבר המשטרה דיברה על עשר והיום כתב האישום כולל שש מתלוננות". עטרי אמר שיחסי המין היו בהסכמה והוסיף: "מדובר במתלוננות חרדיות שגם אם קיימו יחסים בהסכמה הן לא יכולות לומר זאת אחרת לא יוכלו לחזור לבתיהן".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
מתי בן דוד
צילום: עמית שאבי
מומלצים