שתף קטע נבחר

מכה נוספת לקריית גת: מפעל ויסוניק ייסגר

עובדים במפעל ויסוניק בקרית גת טוענים כי הנהלת החברה הודיעה להם שהמפעל ייסגר עד סוף השנה ויועתק לסין. דוברת החברה העולמית אישרה שהמפעל אכן ייסגר וכי רוב העובדים יפוטרו עד סוף המחצית הראשונה של 2018. במפעל שעוסק בפיתוח וייצור ושיווק מערכות אבטחה לבתים וארגונים מועסקים כ-450 עובדים

לאחר ההודעה על סגירת מפעל הזיקוק של חברת סוגת: עובדים במפעל ויסוניק בקריית גת טוענים כי הנהלת החברה הודיעה להם שהמפעל ייסגר עד סוף השנה. דוברת החברה העולמית אישרה שהמפעל אכן יסגר וכי רוב העובדים יפוטרו עד סוף המחצית הראשונה של 2018. במפעל שנמצא בקריית גת, מועסקים 450 עובדים והוא עוסק בפיתוח וייצור ושיווק מערכות אבטחה לבתים וארגונים. לטענת עובדים במפעל, הנהלת החברה כינסה היום את העובדים והודיעה כי חברת האם של ויסוניק – טייקו (Tyco) , מעוניינת להפסיק את הפעילות שלה בישראל ולהעתיק אותה לייצור בסין.

 

המשמעות היא ש-450 עובדים, רובם תושבי קריית גת והסביבה, יפוטרו. לטענת עובדים במפעל, הנושא עלה בחודשים האחרונים ברמה של שמועות בקרב העובדים אך לדבריהם היום הם כבר קיבלו הודעה רשמית כי עד סוף השנה הפעילות תיפסק להתנהל ותועבר לסין. המפעל איננו מאוגד בהסתדרות אך כעת העובדים שוקלים בעקבות הטלטלה לפנות להסתדרות ולבקש ייצוג לקראת מאבק אשר נראה רק בתחילתו.

 

מפעל ויסוניק בקרית גת (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
מפעל ויסוניק בקרית גת(צילום: רועי עידן)
 

לפי נתוני החברה, במפעל בקריית גת מיוצרים מדי שנה יותר מ-2 מיליון מערכות אזעקה, גלאים והתקנים ומשדרים אלחוטיים שונים כגון שלטי-כיס, סירנות, אביזרי בקרה ועוד.

 

טייקו מוזגה לתוך חברת Johnson Controls תחת השם Johnson Controls International plc בינואר 2016.

 

מחברת ג'ונסון העולמית נמסר כי החברה אכן הודיעה היום על כוונתה להעביר את פעילות ייצור המערכות שלה ממפעל ויסוניק בקריית גת לסין, וכי רוב העובדים במפעל יפוטרו עד סוף הרבעון השני של 2018. עוד נמסר כי "ויסוניק תשמר את נוכחותה בתל אביב באמצעות מרכז המחקר ופיתוח אשר מועסקים בו כ- 125 מהנדסים, משווקים, תומכי לקוחות ואנשי מכירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים