שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מכתב השליחים: "הממשלה פוגעת בעתיד המשותף בין ישראל ליהודי התפוצות"
  177 שליחי הסוכנות היהודית בצפון אמריקה מתריעים מפני הנזק הנגרם כתוצאה מהחלטות הממשלה בנושא מתווה הכותל וחוק הגיור. במכתב שנשלח ליו"ר הסוכנות נתן שרנסקי נכתב: "ההחלטות פוגעות באינטרסים הביטחוניים והכלכליים של ישראל ובייעודה המקורי של מדינת הלאום היהודית"

   

  השליחים: "הממשלה פוגעת בקשר עם התפוצות"    (צילום: אלי סגל)

  השליחים: "הממשלה פוגעת בקשר עם התפוצות"    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המסר של נציגי הסוכנות בצפון אמריקה מפני פגיעה אנושה ביחסי ישראל ויהדות התפוצות: 177 שליחים של הסוכנות היהודית שיגרו מכתב ליו"ר הסוכנות נתן שרנסקי בעקבות המשבר החריף שנגרם בין ממשלת ישראל ליהדות התפוצות בשל ביטול מתווה הכותל וחוק הגיור.

   

  אלו הם השליחים של מדינת ישראל והעולם היהודי בקהילות היהודיות בצפון אמריקה והצעקה שלהם משקפת היטב את חומרת המשבר. בסך הכל לסוכנות יש כ-300 שליחים בצפון אמריקה. "בימים האחרונים אנו עדים במבוכה ובכאב לרגשות הזעם, העלבון והתדהמה שמביעים חברי הקהילות שבהן אנו משרתים בתגובה להחלטות הממשלה להקפיא את ההסכם שהושג בעקבות מו"מ ופשרות רבות בין נציגי הזרמים היהודים השונים: להקים רחבה מכובדת נוספת בכותל המערבי שתנוהל על ידי הממשלה והזרמים הליברליים, ובעקבות חקיקת חוק הגיור שמחזיר את המונופול על הגיור כולו לידי הרבנות הראשית", נכתב במכתב השליחים.

  שליחת סוכנות יהודית שכותבת על הסכנה מפני החלטות הממשלה ()
  שליחת סוכנות יהודית שכותבת על הסכנה מפני החלטות הממשלה

  "אנו רואים בדאגה רבה את הנזק הנגרם לקשר העדין בין יהודי התפוצות וישראל. החלטות אלו פוגעות במישרין בעתידנו המשותף כעם, באינטרסים הביטחוניים והכלכליים של מדינת ישראל, וביעודה המקורי של מדינת הלאום היהודית", הוסיפו השליחים במכתבם.

   

  "בימים האחרונים אנו עדים להשפעה הקשה של החלטות הממשלה על הקהילות שאותן אנו משרתים. אנו חשים שחלה עלינו המחויבות להשמיע את קולנו, כמי שנמצאים בתווך בין התפוצות וישראל וכמי שתפקידם לבנות את הגשר החי ביניהן. בשנות שירותינו כשליחים, נחשפנו ליהדות התפוצות העשירה והמגוונת, המכילה קולות רבים של יהודים מזרמים שונים: הומניסטים, רפורמים, קונסרבטיבים, אורתודוכסים מודרנים, אורתודוכסים יהדות מתחדשת ועוד. חשיפתנו למכלול הזהויות היהודיות בתפוצות העשירה את עולמנו וזהותנו היהודית האישית, ותרמה להבנתנו העמוקה בצורך בפלורליזם יהודי עבור העם היהודי כולו".

  השליחים מחזקים במכתבם את שרנסקי בעמידתו האיתנה נגד החלטות הממשלה ומבקשים ממנו "להמשיך ולהיאבק למען עתיד העם היהודי כולו, ותחושת השייכות והחיבור של כל היהודים באשר הם למדינת ישראל. בתוך עמנו אנו חיים, ואנו מודעים לכך שעבור חלקים נרחבים מהציבור היהודי ישראלי, מתווה הכותל והגיור אינם עניין יומיומי המגדיר בהכרח את זהותו היהודית-ישראלית. על הציבור הישראלי להבין כי ויתור על שני סמלים חשובים אלו משמעו ויתור על הזכות והאחריות לעצב את צביונה ואופיה היהודיים של מדינתנו".

   

  כמו כן הם קוראים לאזרחי מדינת ישראל לפנות אל נבחרי הציבור ולהשפיע בכל דרך שניתן בדרישה לשינוי המצב הקיים, ולקחת אחריות על האופן שבו מנוהלים החיים היהודיים במדינת ישראל, המרחב הציבורי היהודי ושער הכניסה אליו. היהדות שייכת לכולנו. אנו קוראים לכל מי שמאמין שפלורליזם וריבוי דעות הוא אבן יסוד בקיומה של דמוקרטיה יהודית בארץ ישראל להצטרף למאמצינו".

   

  בסיום המכתב שלהם הם יוצאים בפנייה גם אל "אחינו ואחיותנו בתפוצות, חברי הקהילות שאימצו אותנו אל חיק ביתם וליבם, שמפגינים יום-יום אהבה ותמיכה אינסופית במפעל הציוני ובמדינת ישראל – אל נא תאמרו נואש. המשבר הנוכחי מגלם בתוכו סיכוי להעלאת נושאים אלו לראש סדר העדיפויות הציבורי. השינוי שאתם מייחלים לו - הכרה ביהדות פלורליסטית בישראל - הינו בהישג יד, אך אנו זקוקים לעזרתכם. למרות רגשות התסכול והכאב שאתם חווים בימים האחרונים, אנא המשיכו לקדם איתנו את המאבק הצודק והנחוץ הזה, מתוך שותפות אמת".

   

  הם דאגו לתרגם את המכתב גם לאנגלית כדי שיגיע ליהודי צפון אמריקה. המכתב הזה מתלווה לפוסטים שהעלו שליחי הסוכנות לחשבונות הפייסבוק בעקבות המשבר החריף שנגרם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים