שתף קטע נבחר

מח"ט הצנחנים בצוק איתן יפקד על אוגדת עזה

סבב מינויים בצה"ל: מזכירו הצבאי של ראש הממשלה, תא"ל אליעזר טולדנו, יחליף את תא"ל יהודה פוקס ויפקד לראשונה על אוגדה מרחבית. מפקד חטיבת הקומנדו, אל"מ דוד זיני, יפקד על אוגדת המילואים עידן והועלה בדרגה

תא"ל טולדנו. חוזר לשטח ()
תא"ל טולדנו. חוזר לשטח

מהמזגן של לשכת ראש הממשלה לחום של רצועת עזה: מפקד חטיבת הצנחנים לשעבר תת אלוף אליעזר טולדנו, המכהן כיום כמזכירו הצבאי של ראש הממשלה, מונה לפקד על אוגדת עזה. הוא יחליף בתפקידו את תת אלוף יהודה פוקס.

 

טולדנו, שלחם בצוק איתן כמח"ט וקיבל את המינוי לתפקידו הנוכחי לאחר המלחמה, יפקד לראשונה על אוגדה מרחבית, וייכנס לתפקידו הבא בעוד כמה חודשים.

 

אל"מ דוד זיני. יועלה לדרגת תא"ל (צילום: תם ביקלס, עיתון במחנה) (צילום: תם ביקלס, עיתון במחנה)
אל"מ דוד זיני. יועלה לדרגת תא"ל(צילום: תם ביקלס, עיתון במחנה)

תא"ל אבי גיל (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
תא"ל אבי גיל(צילום: דובר צה"ל)

עוד הוחלט בסבב מינוי מפקדי אוגדות כי מפקד חטיבת הקומנדו, אל"מ דוד זיני, יפקד על אוגדת המילואים עידן (הכוללת בתוכה גם את חטיבת כפיר), והוא יועלה בדרגה, לתת אלוף.

 

מפקד אוגדת עידן הנוכחי, תא"ל אבי גיל, יפקד על האוגדה הסדירה 36 של פיקוד הצפון ומפקד ביה"ס למ"כים, אל"מ עמית פישר, יועלה אף הוא בדרגה ויפקד על האוגדה המרחבית "בשן", החולשת על גזרת רמת הגולן.

 

עוד הוחלט לקדם את מפקד בה"ד 1, אל"מ יניב אלאלוף, לתפקיד מפקד אוגדת המילואים 252 (סיני) של פיקוד הדרום ואת אל"מ יורם כנפו מחיל התותחנים לתפקיד ראש מטה פיקוד הצפון. קצין התותחנים הראשי הבא יהיה אל"מ אבירם סלע, שיועלה לדרגת תת אלוף ואל"מ אמיר אבשטיין יהיה קצין איסוף קרבי ראשי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים