שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

שני מגדלי תעסוקה בבני ברק יוצאים לדרך

אושרה להפקדה תכנית להקמת שני מגדלי תעסוקה בני 23 ו-25 קומות, באזור התעסוקה המתחדש של בני ברק. התוכנית כוללת גם שטחי ציבור בהם יוקמו בין השאר מוסדות רפואיים ומוסדות אקדמאיים

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב החליטה להפקיד היום (ב') תכנית הכוללת הקמת שני מגדלי תעסוקה בני 23 ו-25 קומות, באזור התעסוקה המתחדש של בני ברק. שטחי התעסוקה במגדלים יתפרסו על 54,000 מ"ר.

 

התוכנית גם כוללת כ-4,000 מ"ר עבור שטחי ציבור שימוקמו בקומות התחתונות של המגדלים. בשטחי הציבור יוקמו בין השאר מוסדות רפואיים, מוסדות אקדמאיים ומכללות, מוסדות חינוך ומשרדים עירוניים שייתנו מענה למחסור בשטחי ציבור הקיים בעיר בני ברק.

 (הדמיה: פרחי-צפריר אדריכלים) (הדמיה: פרחי-צפריר אדריכלים)
(הדמיה: פרחי-צפריר אדריכלים)
התכנית מתפרסת על שטח של כ-10 דונם בין רחוב מצדה לרחוב החשמונאים, במתחם בו פועלים כיום מפעלים ומוסכים. במסגרת התוכנית יורחבו גם המדרכות ותוקם כיכר עירונית תוך שילוב נטיעות עצים.

 

מיקום התוכנית בלב איזור התעסוקה מאפשר לה גישה לקו האדום של הרכבת הקלה שנמצא בביצוע, ולקו הצהוב שבתכנון. המגדלים יוקמו בקרבת עשרות תחנות אוטובוס ברחובות ז'בוטינסקי ודרך אם המושבות, ולמערכת שאטלים עירונית מתוכננת שתקשר בין תחנת רכבת ישראל למתחם התעסוקה.

 (הדמיה: בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ) (הדמיה: בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים בע
(הדמיה: בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ)
 

מאז אושרה הקמתו של איזור התעסוקה (BBC) בשנת 2001, הוקמו במתחם 7 מגדלים - בסר 2, בסר 3, מגדל ויטה, מגדל קונקורד, מגדל בר כוכבא, מגדל נויה ומגדל צ'מפיון. כיום נמצאים בהליכי בנייה - מגדל הכשרת היישוב, מגדל בסר 4 ומתחם מוסך דן.

 

מתכננת המחוז נעמי אנג'ל, מסרה כי "התוכנית תואמת את עקרונות מסמך המדיניות של אזור ה-BBC שקודם על ידי עיריית בי ברק ואושר על ידי הוועדה המחוזית. מסמך זה נועד להרחיב את איזור העסקים ולהפוך אותו למנוף כלכלי עבור העיר בני ברק תוך דגש על שיפור המרחב הציבורי".

 

התכנית הינה ביוזמת א. יצחקי חברה לבניין והשקעות בעם, ונערכה על ידי האדריכל יוסי פרחי. בראש הוועדה המחוזית תל אביב, שאישרה את התוכנית, עומדת דלית זילבר. אתמול (א') קיבל שר האוצר, משה כחלון את המלצת ועדת האיתור, למנות את זילבר (50) לתפקיד מנהלת מינהל התכנון הבאה והכריז על מינויה. זילבר תחליף את שירה ברנד שמשמשת כממלאת מקום מנהלת מינהל התכנון כשמונה חודשים. זילבר תיכנס לתפקידה כבר בחודשים הקרובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ
הדמיה: בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ
מומלצים