שתף קטע נבחר

הפריימריז בעבודה: דינה דיין פורשת ותתמוך בהרצוג

האישה היחידה מבין המועמדים לראשות העבודה פורשת מהמרוץ. יו"ר האופוזיציה הרצוג הודיע במסיבת עיתונאים שיקיים אחר הצהריים כי דיין תומכת בו

דינה דיין. פרשה ותומכת בהרצוג (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
דינה דיין. פרשה ותומכת בהרצוג(צילום: צביקה טישלר)

דינה דיין, האישה היחידה מבין המועמדים שנותרו במרוץ לראשות העבודה, פורשת מהמרוץ - ומעבירה את התמיכה ליו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג. במסיבת עיתונאים שיקיים הרצוג אחר הצהריים (יום ב') הוא הודיע על תמיכת דיין בו. הקלפיות בפריימריז ייפתחו מחר בבוקר, כשבמרוץ נשארו שבעה מועמדים: יצחק הרצוג, עמיר פרץ, אבי גבאי, עמר בר לב, אראל מרגלית, הוד קרובי ואבנר בן זקן.  

 

 

 

 

 (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
(צילום: יריב כץ)

 (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
(צילום: יריב כץ)

 (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
(צילום: יריב כץ)

 

 
הרצוג: "הבחירות הללו הן גורליות לעתיד המחנה הציוני וליכולתה ללכד את השורות להחלפתם של נתניהו והליכוד בהנהגת המדינה. אני רוצה להודות לחברתי דינה דיין על החלטתה להצטרף אלי ולהתייצב לימיני במאבק על צביון המדינה והחברה. היא מציגה את המשלים ההכרחי למחנה הציוני ולגוש שניצור להחלפת הליכוד ונתניהו".

 

רן חרמוני, מזכ"ל מפלגת העבודה, אמר מוקדם יותר לאולפן ynet: "אנחנו בהחלט מוכנים לפריימריז. עשרות אלפי חברות וחברי מפלגת העבודה יבחרו את המועמדים לראשות הממשלה. הבחירות אצלנו יהיו ממוחשבות והתוצאות יגיעו מהר מאוד. אני מניח ששעה לאחר סיום סגירת הקלפיות נדע מה התוצאות".

 
חרמוני אמר עוד כי "הבחירות מחר נערכות לאחר שבועות ארוכים שבהם המועמדים חרשו את הארץ, פגשו את הבוחרים, קיימנו שורת דיבייטים. זה דבר שצריך להגיד כי לצערי הפוליטיקאים בשנים האחרונות מאוד חמקמקים. נקווה שמזג האוויר מחר ישתפר".
 

מסרים אחרונים לקראת ההכרעה

המועמדים ניצלו אתמול את אירועי "שבתרבות" ברחבי הארץ לחדד מסרים לקראת רגע ההכרעה. הרצוג הצהיר באירוע "שבתרבות" בחולון כי "אנחנו עוברים פאשיזציה של הפוליטיקה הישראלית. מילה קשה ואמיתית. יוצרים, אמנים, שחקנים ומחזאים מאוימים, שופטים בעליון ובכלל מאוימים, עיתונאים מפוטרים ומאוימים, אנשי תקשורת וכלי תקשורת מאוימים שהם ייסגרו מרצונו של השלטון, ועכשיו גם אקדמאים מאוימים ולא יוכלו להגיד כלום. ככה מידרדרת מדינה לעברי פי פחת".

 

בהקשר הזה הוסיף הרצוג: "כוחו של עמנו תמיד היה בוויכוח ובפולמוס, בבית הלל ובית שמאי. מי שחרד לגורל המדינה ורוצה למנוע את הפאשיזציה חייב לתמוך בהליכה לגוש פוליטי גדול ומתון כדי לשנות את המגמה, להחליף את השלטון ולהציל את הדמוקרטיה הישראלית".

 

במקביל לכך התראיין ח"כ פרץ, המועמד המוביל לראשות המפלגה, ב"שבתרבות" בבאר שבע, שם תקף גם הוא את התנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "יש כאן ראש ממשלה מרושע שמבחינתו אין צורך לחלץ את הנכים מחרפת עוני", אמר.

 

בהמשך התייחס לפריימריז הקרבים ואמר: "יש לעשות הכול כדי לסיים את הפריימריז כבר ב-4 ביולי. ניצחון שלי בסיבוב הראשון ייצור דרמה פוליטית ויעלה מיד את כוחה הציבורי של מפלגת העבודה ל-20 מנדטים בסקרים. ביום שאבחר אפעל להקדמת הבחירות לא יאוחר ממאי 2018".


פורסם לראשונה 03/07/2017 15:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
דינה דיין ויצחק הרצוג, היום
צילום: יריב כץ
מומלצים