שתף קטע נבחר

הרופאים האירופים התנצלו: ירושלים הבירה, לא תל אביב

איגוד הקרדיולוגים הישראלי שלח מכתבים נזעמים, ובאיגוד האירופי שינו את ההגדרה ואף קראו לאחד האולמות בכנס "אולם ירושלים"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ חתם לאחרונה על הצו שדוחה את העברת השגרירות מתל אביב לירושלים. אפילו טראמפ, שרבים תלו בו תקוות שיממש את הבטחת הבחירות שלו ויעביר השגרירות לירושלים, לא נתן לישראלים את המתנה שהיו מי שציפו לה לרגל 50 שנה לאיחוד הבירה. אולם היכן שהדיפלומטיה הישראלית נכשלה כל כך הרבה שנים, הצליחו דווקא הקרדיולוגים הישראלים לרשום שינוי קטן.

 

לאחר שנים ארוכות שבהן האיגוד האירופי לקרדיולוגיה התעקש להכיר בתל אביב כבירת ישראל - ובעקבות מאבק שניהלו ראשי האיגוד הקרדיולוגי הישראלי - התקבל לפני כמה ימים מסמך רשמי המאשר את ההכרה של האיגוד בירושלים כבירת ישראל.

 

הכרה זו תבוא לידי ביטוי בכינוס האירופי לקרדיולוגיה בחודש הבא בברצלונה, שבו עורך האיגוד את "מצעד הבירות" של המדינות השונות, שעל שמן נקראים אולמות ההרצאות. אחד האולמות ייקרא "אולם ירושלים" על שם בירת ישראל. בכינוס השנתי צפויים להשתתף 30 אלף איש מכל רחבי העולם.

 

המחווה אמנם סמלית, אך היא מתלווה למסמך רשמי בחתימת איגוד הקרדיולוגיה האירופי שמכיר בירושלים כבירת ישראל. האיגוד אף מתנצל באותו מסמך בכך שבמשך שנים ציין דווקא את תל אביב כבירה. המסמך הועבר בתגובה למכתבים נזעמים מהאיגוד הישראלי לראשי האיגוד האירופי.

 

נשיא האיגוד הקרדיולוגי הישראלי, פרופ' רן קורנובסקי, מסר: "אנו שמחים שהצלחנו להרים את קרנה של ירושלים בירת ישראל בפני ראשי האיגוד האירופי לקרדיולוגיה ולתקן עוול 'פוליטי' של שנים רבות, שאין לו מקום בעולם הרפואה או בכל זירת פעילות בינלאומית אחרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בני אדם
נשיא האיגוד הישראלי, פרופ' רן קורנובסקי
צילום: בני אדם
מומלצים