שתף קטע נבחר

לאחר שנים של מאבק: הכנסת החליטה כי רופאים מצרפת יוכלו לעבוד בישראל

במשך שנים סירב משרד הבריאות להכיר בתעודת סיום לימודי הרפואה של העולים מצרפת. עכשיו החליטה ועדת הבריאות של הכנסת לשים סוף לאפליה וקבעה כי כל הרופאים שסיימו את לימודי הרפואה בצרפת, יוכלו לבצע סטאז' והתמחות בישראל כרופאים לכל דבר

הסוף לאפליית הרופאים העולים מצרפת: ועדת הבריאות של הכנסת הודיעה היום (ג') כי לאחר שנים שבהם סירב משרד הבריאות להכיר בלימודי הרפואה בצרפת, יוכלו מעתה הרופאים מצרפת לעבוד כרופאים לכל דבר בישראל, ולבצע סטאז' והתמחות.

 

עד כה, רופאים שסיימו את לימודי הרפואה בצרפת, לא יכלו לבצע התמחות בישראל, חרף רמת לימודי הרפואה הגבוהה בצרפת. הסיבה היא שצרפת בניגוד למדינות אחרות, לא מעניקה תואר "דוקטור ברפואה" לפני סיום ההתמחות, אלא תעודה אחרת, ומשרד הבריאות סירב עד כה לאפשר למי שאינו מחזיק בתואר דוקטור להתחיל בהתמחות.

 

עם זאת, מדינות אחרות, בהן כלל מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, כן איפשרו לרופאים הצרפתים להתמחות אצלן. "כך הפסדנו עולים רבים וכוח אדם מצוין בבתי החולים בישראל", אמר יו"ר ועדת הבריאות של הכנסת, ח"כ אלי אלאלוף.

 

אישור עבודה בישראל. רופאים מצרפת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אישור עבודה בישראל. רופאים מצרפת(צילום: shutterstock)

 

מאבק הרופאים מצרפת

מסע המכשולים של הרופאים הצרפתים שעולים לישראל

מקצוע הרפואה החדש שרופאים מצרפת מבקשים להכיר בו

 

לאחר המחאה ודרישת ועדת הבריאות של הכנסת, החליט כאמור היום משרד הבריאות להכיר לבסוף ברופאים הצרפתיים כרופאים לכל דבר. בוגרי הרפואה מצרפת יידרשו לגשת לבחינה לקראת סטאז' ולהשלים תקופת סטאז' בישראל. מי שהשלים לפחות שנת התמחות אחת בצרפת, יהיה פטור מהבחינה.

 

"אשתי ואני התחתנו לפני ארבעה חודשים ורוצים לבנות בית ומשפחה בארץ, שילדינו יהיו גאים ביהדותם. סיפר רפאל דרמן, המתמחה ברפואה בצרפת: "ביום הזה אני רק רוצה לברך. זו לא רק בשורה טובה למתמחים הצרפתים, אלא גם לישראל שתוכל לקלוט למערכת הבריאות מתמחים ראויים".

 

מנכ"ל ארגון קליטה, אריאל קנדל, התייחס גם למחסור החמור באחיות ואמר כי על משרד הבריאות ומשרד הקליטה לפעול לעלייתן של אחיות מצרפת: "אני רק רוצה למחוא כפיים ולבכות מהתרגשות. כעת יש להתפנות להקל על קליטתן של אחיות מצרפת, לאור המחסור הקשה במקצוע זה בארץ".

 

"הביורוקרטיה מביאה לכך שכל רצון טוב נעצר", אמר יו"ר אסותא, פרופ' שוקי שמר, "במדינת ישראל חסרים אלפי רופאים. בגלל המחסור הזה, חלק מהרופאים עובדים כאן בשלוש משרות. צריך לגייס 250 רופאים ומאות אחיות לבית החולים החדש באשדוד, מאיפה ניקח אותם? אחיות לא יעשו עלייה אם יידרשו לבחינות ולהשתלמויות. אנחנו מוכנים לקלוט אותן ולהעביר אותן את הבחינות תוך כדי העסקתן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
רופאים מצרפת. יוכלו לעבוד
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים