שתף קטע נבחר

האוצר: בוחנים מודלים של "דירה בליסינג"

סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן, אמר היום בכנס לשכת רואי החשבון כי "נבחנת יוזמה לפיה צעירים שישלמו שכר דירה 18 שנה, יוכלו בתנאים מסוימים לקבל את הדירה בתום התקופה"

תוכנית "דירה בליסינג" מתקדמת? סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן, אמר היום (ג') כי " נבחנת יוזמה לפיה צעירים שישלמו שכר דירה 18 שנה, יוכלו בתנאים מסוימים לקבל את הדירה בתום התקופה בדומה למודל הליסינג". כהן אמר את הדברים בכנס לשכת רואי החשבון.

 

תוכנית באוצר: דירות יימכרו בליסינג

 

סגן השר כהן ציין כי בבסיס היוזמה, צעירים שיגייסו הון עצמי לא גבוה, יוכלו לשכור דירה על פני 18 שנה, ובסיום התקופה לקבל את הדירה לבעלותם בתופסת פרמיה קטנה.

 

"אנחנו בוחנים את מודל "שכירות רוכשת" מזה מספר חודשים", אמר. "הצגנו לשר האוצר את המספרים, אך הוא לא קיבל את ההצעה שצעירים ידרשו להציג הון ראשוני של 80 אלף שקל שמצא אותו גבוה מדי, ואנו בוחנים כעת מודל עם מספרים נמוכים יותר. אבל הרעיון הוא שזוג צעיר שמשלם שכר דירה כמו ליסינג, בתום 18 שנה הדירה הופכת להיות שלו, בתוספת פרמיה קטנה . אני מתחייב לעבוד על זה לילות כימים עד שהשר יאשר ונצא עם זה החוצה לציבור . זה טוב לצעירים שמשלמים 20 שנה ובסופו של דבר ייזכו לבעלות על דירה. חברת "דירה להשכיר" עומלת על זה, המודלים בבדיקה בשלב זה ברמת הפיילוט ואם השר יאשר נצא בקמפיין".

 

מדובר בתכנית מתגבשת במשרד האוצר כבר זמן רב ומבוססת על מידע שנאסף בנוגע לפרויקטים בחו"ל. כבר לפני כשנתיים דווח כי משרד האוצר פנה לחברות בנייה בעולם בדרישה שיציגו תכניות לבנייה מהירה של דירות. רוכשי דירות אלה ישלמו שכר דירה מפוקח למשך 18 שנה ולאחר מכן הדירה תועבר לבעלותם. מדובר בדירות בנות 4 חדרים, בגודל ממוצע של 125 מ"ר, אשר נבנות בחלקים במפעל ואז מורכבות באתר הבנייה. לאחרונה ספג סגן השר ביקורת על כך שאינו מקדם את התוכנית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים