שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חשיפת תמלילי החקירה של שי חי: "היא הייתה בת 17 וחצי"
  למה צילם שי חי סרטון אינטימי עם צעירה בת 17, איך התגלגל הסרטון לידי בת זוגו תניה ומה ענה שי חי לחוקרי המשטרה שהטיחו בו כי קיים יחסי מין עם קטינות. תמלילי החקירות שנחשפו ב"ידיעות אחרונות" מעלות שאלות רבות

   

  שי חי בריאיון ל"ידיעות אחרונות"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לפני כחצי שנה התייצב כוכב הריאליטי שי חי לחקירת משטרה. האם יכול להיות, שאלה אותו החוקרת, שבת זוגך תניה גרבר מחזיקה בסרטון אינטימי שלך עם ילדה בת 15 או 16. "אין מצב שתניה אמרה שהילדה בת 16-15. היא הייתה בת 17 וחצי", השיב חי, שלא הכחיש את קיום הסרטון.

   

  החקירה הזאת התרחשה בנובמבר 2016 ובמרכזה עמד סרטון שבו תיעד, לכאורה, יוצא "האח הגדול", שי חי, רגעים אינטמיים שלו עם צעירה, שלדבריו הכיר ברשתות החברתיות. חי הכחיש בתוקף את האשמות החוקרים לפיהן מדובר בעבירה פלילית ובבעילת קטינה בת 15 וטען כי הצעירה הייתה בת 17. החקירה נסגרה בסופו של דבר מחוסר אשמה לאחר שהמשטרה לא הצליחה לאתר את הסרטון המדובר ולא את הצעירה שמופיעה בו, ומאחר שלא הוגשה נגדו שום תלונה בהקשר זה. אך תמלילי חקירתו של חי שמובאים כאן לראשונה, מעלים שאלות לא פשוטות. האם זוהי התנהלות ראויה עבור כוכב ריאליטי שסוחף אחריו אלפי מעריצים? בעדותו, מודה חי כי בזמן שהיה בן 31 ניהל קשר רומנטי עם צעירה בת 17 ואף תיעד רגעים אינטימיים עם צעירה אחרת. זה אמנם לא פלילי, אבל אפילו בת זוגו תניה גרבר, מודה במהלך חקירתה בפרשה, כי מדובר בהתנהגות "לא ראויה".

   

  החקירה לגבי הסרטון נפתחה בגלל פרשה לא נעימה נוספת שבה היה מעורב חי. כוכב "האח הגדול" הפיץ לכאורה תמונות אינטימיות של אישה שעבדה איתו בעבר לאחר שפרץ ביניהם סכסוך מר. הקולגה לעבודה הגישה נגד חי תלונה במשטרה על הטרדה מינית ופגיעה בפרטיות בגין הפצת תמונותיה. בחקירתה סיפרה עוד כי בזמן שהייתה עדיין חברה קרובה של חי ובת זוגו, תניה גרבר, השניים שיתפו אותה בסיפורים על קשריו המיניים לכאורה של חי עם קטינות. התיק בחשד להפצת התמונות נסגר בטיעון כי "מכלול הנסיבות אינן מצדיקות הגשת כתב אישום". בשבוע שעבר הגישה הקולגה ערר נגד ההחלטה. לפני כחודש הגיש חי נגד המתלוננת תביעה נזיקית על סך 1.6 מיליון ש"ח לבית המשפט בגין לשון הרע והטרדה מינית. שלשום הגישה המתלוננת נגד חי תביעה נזיקית על סך 1.2 מיליון שקל בגין הטרדה מינית, פגיעה בפרטיות ולשון הרע. התביעה הוגשה באמצעות עורכת הדין יערה רשף.

   

  עם זוגתו תניה שגם נחקרה בפרשה (אמיר מאירי)
  עם זוגתו תניה שגם נחקרה בפרשה(אמיר מאירי)

  "זה הבהיל אותי"

  הפרשה החלה כאמור לפני כשנה בעקבות תלונה שהוגשה למשטרה נגד שי חי באשמת הפצת תמונות אינטימיות של קולגה לעבודה. בתלונה שמסרה טענה הקולגה, בין היתר, כי חי סיפר לה על רומן שניהל, כביכול, עם קטינה והוסיפה כי כוכב הריאליטי גם גילה לה שקיים סרטון אינטימי המתעד את הקשר עם הקטינה. "אבא של (אחת הקטינות)", אמרה המתלוננת לחוקרים, "גילה ששי חי קבע להיפגש עם בתו. אבל מי שהגיע לפגישה היה האבא. אבל כמו ששי חי חוזר על המשפט שכולם אצלו ביד והוא משחק בכולם, ככה הוא שיחק באבא ויצא בסוף שהאבא חיבב את שי והפך לחבר שלו ורק ביקש שיתרחק מהבת שלו".

   

  החוקרת שואלת את המתלוננת: "את הבנת ששי חי קיים יחסי מין עם אותה קטינה בת 15? והמתלוננת משיבה: "כן. אני מודה שלא רציתי לדעת יותר פרטים מזה. זה הבהיל אותי. זה היה גדול עליי, עשה לי אי־שקט בגוף. אני אמרתי לו שהוא מטומטם, שזה עבירה ושאם זה יתגלה זה ירסק אותו. אני ידעתי שזה פסול, ושי חי אמר שזה לא עבירה. לא ידעתי מה לעשות עם המידע הזה".

   

  עוד סיפרה המתלוננת במהלך הגשת התלונה כי בידיה של תניה גרבר, זוגתו של חי, שמור סרטון אינטימי עם צעירה אחרת שצולם על ידי כוכב הריאליטי. גרבר מצאה את הסרטון בסלולרי של חי, בזמן שזה שהה בבית האח הגדול. היא החליטה להעתיק אותו ולשמור אותו על מחשב שברשותה, כדי להתעמת עם חי ברגע שיסתיימו הצילומים. "תניה סיפרה לי (שרואים) ילדה בת 15, ושהילדה אוחזת בבובה שתניה קנתה לשי חי", העידה המתלוננת. "תניה סיפרה שרואים את הילדה יושבת על המיטה שלהם כאשר היא עירומה והילדה מסתירה את הגוף שלה עם הדובי של תניה. שי מצלם אותה ושולח אליה יד, רואים את היד עם הקעקועים שלו ושי אמר שהיא בת 15 אבל היא נראית כמו ילדה בת 11".

   

  במהלך חקירתם של חי ותניה הכחישו השניים שהמצולמת הייתה בת 15. שניהם התעקשו כי הייתה בת 17. תניה אמנם הודתה שהעתיקה את הסרטון ושמרה אותו אך החוקרים שהחרימו את מחשבה לא הצליחו לאתר בו את הסרטון ולצפות בו. תניה טענה בפניהם כי גם היא אינה יודעת היכן בדיוק נשמר הסרטון.

   

  במהלך חקירתו נשאל חי שאלות רבות סביב אותו סרטון מביך. "מי צולמה איתך?" שואלת החוקרת, והוא משיב: "בסרטון מצולמת (שם מושחר), היא הייתה בת 17. הכרתי אותה בפייסבוק, אינסטגרם, מה שזה לא יהיה".

   

  החוקרת שואלת איזו מערכת יחסים הייתה לו איתה, וחי משיב: "פעם אחת פגשתי אותה, נפגשנו אולי פעמיים־שלוש בחיים, פעם אחת היה בינינו קטע מיני שלא הגיע לחדירה. לא הגעתי לפורקן. היינו ערומים, התנשקנו, לא זוכר מה עשינו. פשוט זוכר שלא הגיע לחדירה. זה היה שבוע לאחר יום ההולדת 17. אני זוכר כי הייתה לה יום הולדת".

   

  החוקרת ממשיכה לשאול: "היא ידעה בן כמה אתה?"

   

  חי משיב: "כן. הייתי בן 31, זה היה בזמן שהייתי עם תני".

   

  חוקרת: "היא ידעה שאתה בזוגיות?"

   

  חי עונה: "כן".

   

  חוקרת: "אז תסביר לי למה תניה שראתה אותה התרשמה שהיא בת 16?"

   

  חי: "לא יודע".

   

  החוקרת ממשיכה להקשות ושואלת על טענת המתלוננת ג' לפיה תניה סיפרה לה שהילדה נראית בת 11 או 15, וחי משיב: "בא לי לצחוק. זה שקר ואני לא מאמין".

   

  החוקרת שואלת אם חי צילם את הצעירה בטלפון, והוא משיב שהסרטון צולם בהסכמתה ושהוא נשמר באפליקציית "כספת". החוקרת מעמתת את חי גם עם הטענה של המתלוננת ג' כי הוא סיפר לה ששכב עם קטינה. חי השיב: "בחיים לא הייתי אומר לה כזה דבר. אולי אמרתי. לא בטוח. לא נשמע לי סביר שאמרתי".

   

   

  "ברגע של כעס"

  גם בחקירותיה של גרבר במשטרה עולה סוגיית הקטינות. החוקרת שואלת אותה למה שמרה את הסרטון עם אותה צעירה. גרבר משיבה: "כי הרגשתי שאני חייבת לשמור את זה. שי היה ב'אח הגדול' ואני בחוץ, מצאתי את זה בטלפון שלו ורציתי להראות לו את זה כשהוא ייצא, ואז אני נכנסתי לבית וזה לא היה רלוונטי ושכחתי מזה". החוקרת שואלת אם חי ידע שתניה מצאה את הסרטון והיא משיבה: "כן, דיברנו על זה ושי התנצל".

   

  בהמשך שואלת החוקרת את תניה אם היא מכירה את האישה בסרטון, והיא משיבה: "לא, יש מצב שהיא בת 18 או 19". בהמשך נשאלת תניה מה סיפרה למתלוננת על הסרטון. תשובתה: "אמרתי לה רק שאני חושבת שהיא קטנה, שהיא שוכבת במיטה בדירה הקודמת והיא רק עם תחתונים ושי מתקבל אליה (כך במקור — כנראה הכוונה למתקרב אליה, נ"ב), נוגע בה, מלטף אותה, וזהו. לא ראיתי בסרטון סקס".

   

  החוקרת מקשה: "מה הכוונה היא קטנה?", ותניה משיבה: "נראית צעירה, בת 19־18. היא נראית לי קטנה, אבל אני לא יודעת איך קוראים לה ומה הגיל שלה. לא שאלתי את שי מה הגיל שלה. רק שתדעי ששי גם סיפר לג' שלפני שהכיר אותי הוא יצא עם מישהי שהייתה קטינה והוא לא ידע על זה ומאז היא כל הזמן אמרה לו שיש לו פֶטיש לקטינות והייתה מקניטה אותו על זה".

   

  בהמשך החקירה נשאלת תניה שוב למה שמרה את הסרטון אצל אימה, והיא עונה "ליתר ביטחון". ומדוע רצתה ששי יידע שיש לה את הסרטון? והיא משיבה: "ככה, כדי שזה לא יקרה שוב".

   

  חוקרת: "איך זה שיש לך את הסרטון מבטיח שזה לא יקרה שוב?"

   

  תניה: "כדי שיהיה לי ביטחון. אני אישה, וברגע של כעס רציתי שהוא יידע שיש לי את זה, שלא יעשה את זה שוב".

   

  חוקרת: "שלא יהיה עם קטינות שוב הכוונה?"

   

  תניה: "ממש לא, שלא יהיה עם מישהי אחרת".

   

  חוקרת: "ואם היית מגלה שהיה עם מישהי אחרת אז מה? מה עוזר לך הסרטון?"

   

  תניה: "לא היה עוזר בכלום, הייתי נפרדת ממנו".

   

  חוקרת: "אני צריכה שתגידי לי שוב למה התכוונת כשאמרת שהבחורה בסרטון הייתה נראית קטנה מאוד?"

   

  תניה: "היא נראתה לי פשוט צעירה".

   

  חוקרת: "מה זה צעירה? בת כמה את היית כשראית את הסרטון?"

   

  תניה: "22. והיא נראתה פחות ממני".

   

  חוקרת: "היא הייתה מפותחת בגוף? היו לה פנים של ילדה? את מספיק חכמה לאמוד גיל".

   

  תניה: "התשובה שלי שהיא נראתה קטנה, וזהו".

   

  בהמשך מבהירה גרבר לחוקרת שלא נחשפה לסרטונים נוספים של חי, והחוקרת מבקשת ממנה שתסביר פעם נוספת "איך שי יודע שראית את הסרטון?".

   

  תניה משיבה: "כשנכנסתי לאח הגדול אמרתי לו שאני יודעת הכל, ואז זו הייתה הנקודה שהוא הבין שראיתי את הסרטון. דיברנו בקודים. הוא אמר שהוא רצה שאני אגלה והוא התנצל על זה".

   

  חוקרת: "מאז דיברתם על זה מפורשות?"

   

  תניה: "לא".

   

  בהמשך שואלת החוקרת את תניה איזו סיבה הייתה למתלוננת לכתוב לשי על הסרטון, "אם אין בו משהו חריג ולא מדובר בקטינה". גרבר משיבה: "החריג שזה צולם (בזמן) ששי היה איתי, זה החריג היחיד מבחינתי". החוקרת שואלת: "איך את יודעת שזה צולם כשהוא היה איתך?" ותניה משיבה: "כי בסרטון הייתה מונחת בובה ורודה שקניתי לשי. היא פשוט הייתה מונחת שם".

   

   (צילום: יונתן בלום)
  (צילום: יונתן בלום)

   

  "כעסתי על הסרטון"

  בחקירה נוספת מציגה החוקרת בפני תניה את המחשב שנתפס בביתה ומבקשת ממנה לאתר עליו את הסרטון, אך תניה טוענת שאינה זוכרת איפה שמרה אותו. "למה לא שואלים את שי על הסרטון?" תוהה תניה, והחוקרת עונה: "כי כרגע את יושבת מולי".

   

  בהמשך החקירה מודה תניה כי סיפרה למתלוננת, שאיתה הייתה בקשרים קרובים, כי הצעירה שצילם שי חי הייתה קטינה, אך אומרת לחוקרת כי אמרה זאת מתוך כעס ולא מתוך ידיעה.

   

  "אמרת למתלוננת שהיא נראתה כמו בת 11 אבל בטח היא בת 15. מה את אומרת?", שואלת החוקרת, ותניה משיבה: "זו השערה וגם לך אמרתי את זה".

   

  חוקרת: "לי אמרת 18 בחקירה".

   

  תניה: "נכון. כי למתלוננת מותר לדבר מתוך עצבים, ולך אני אומרת בחוכמה".

   

  חוקרת: "בדיוק. למתלוננת אמרת מתוך כעס אמיתי, ולי בחקירה את אומרת מה שנכון להגיד".

   

  תניה: "לא. ואני אמרתי למתלוננת דברים שנאמרו בכעס".

   

  חוקרת: "למה כעס?"

   

  תניה: "את לא היית כועסת על סרטון כזה?"

   

  חוקרת: "חשבתי שעברת את שלב הכעס במהלך התוכנית של האח הגדול, לא?"

   

  תניה: "כן, זה חזר כנראה".

   

  חוקרת: "כעסת שחבר שלך שוכב עם ילדות קטנות?"

   

  תניה: "הוא לא שכב בסרטון".

   

  חוקרת: "נוגע בילדות קטנות. זה נראה לך לגיטימי?"

   

  תניה: "לא לגיטימי".

   

  חוקרת: "את רוצה להגיד לי שלא התעמתת איתו על זה?"

   

  תניה: "הוא היה שלושה חודשים באח הגדול. נראה לך שבן אדם כזה מפורסם ישכב עם ילדות קטנות?"

   

  חוקרת: "שי סיפר לך על ילדה (אחרת) ששכב איתה לפני שהוא הכיר אותך?"

   

  תניה: "זה לא מישהי שהוא סתם שכב איתה, הוא יצא איתה שנתיים והיא לא הייתה קטינה, היא הייתה בת 17... היא לא הייתה קטינה כשהם היו ביחד, נכון שהיא צעירה מאוד אבל קטינה לא".

   

  חוקרת: "הוא הכיר אותה בגיל 17?"

   

  תניה: "לא יודעת. אני שאלתי אותו אם היא הייתה קטינה, הוא אמר שלא. אני לא הייתי בתמונה אז".

   

  חוקרת: "אז נושא קטינות זה שיח שחוזר על עצמו אצלך ואצל שי?"

   

  תניה: "זה שני מקרים שונים. לשי לא היו אקסיות במצעד קטינות".

   

  בהמשך נשאלת גרבר: "אם שמרת חומר כמו הסרטון הזה במחשב שלך, מה זה אומר עלייך?"

   

  תניה משיבה: "כנראה אני בן אדם חרא".

   

  חוקרת: "לא חשבת לרגע שיש פה בעיה רצינית?"

   

  תניה: "חשבתי ולא עשיתי עם זה כלום".

   

  חוקרת: "לא הטריד אותך כמה פעמים זה עוד קרה?"

   

  תניה: "האמנתי לו שזה לא קרה יותר. רק פעם אחת".

   

  חוקרת: "ולא פחדת שעכשיו כשהוא מפורסם ילדות מעריצות ינוצלו על ידו?"

   

  תניה: "לא, חשבתי בדיוק הפוך, שבגלל שהוא מפורסם הוא ישמור על עצמו ולא יתקרב לדברים שיסבכו אותו. גם לא ראיתי את זה כבעיה מהותית שקיימת אצלו, לא חשבתי ששי אוהב קטינות, שקיימת אצלו בעיה או סטייה לקטינות. אם הייתי חושבת ככה הייתי עוזבת אותו".

   

  חוקרת: "אז את עדיין לא חושבת שמה שעשה הוא פסול?"

   

  תניה: "תמיד חשבתי שמה שהוא עשה פסול אבל לא ברמה של להפריד בינינו".

   

  חוקרת: "למה חשבת שהילדה כל כך צעירה, בת 11?"

   

  תניה: "לא 11. יש לה ציצים, אבל יש לה פרצוף ילדותי".

   

  חוקרת: "שי מדבר איתך על סרטון הקטינות בווטסאפ, לו זה ברור שמדובר בקטינה".

   

  תניה: "... אני ושי לא אומרים את המילה 'קטינה', אנחנו משתמשים במילה 'ילדה'.

   

  חוקרת: "אז שי אמר לך שהוא היה עם הילדה?"

   

  תניה: "כן".

   

  חוקרת: "בסרטון הילדה יודעת שמצלמים אותה?"

   

  תניה: "כן, היא צוחקת למצלמה".

   

  הפרקליטות: "אין תשתית ראייתית"

  אתמול קיבל חי לידיו את כתב תביעת הנזיקין על סך 1.2 מיליון שקל שהגישה נגדו הקולגה לשעבר בגין הטרדה מינית באמצעות עורכת הדין יערה רשף. "לטענת התובעת, שנתמכת בראיות רבות, אובייקטיביות ומוצקות", אומרת עו"ד רשף, "הנתבע הפר שורה של חוקים ובראשם החוק למניעת הטרדה מינית. מדובר באדם שניצל את מעמדו וכוחו נגד התובעת, לפגיעה בפרטיותה באופן קשה ולקריאות נאצה מחרידות כלפיה. בין קריאות אלה היה מחריד ומטריד לגלות כי מעריציו קראו לרציחתה וביתור גופתה, לאינוסה, ועוד. והכל לאחר שהנתבע ידע על כוונת מעריציו, ידע ושתק. ידע ולא עשה דבר. התובעת ספגה התנכלות ואלימות מתמשכת, בלתי פוסקת, קשה ואיומה, שהצריכה ממנה לגייס תעצומות נפש וכוחות גדולים על מנת לצלוח תקופה איומה זו. עתה, בדין ובצדק, היא תובעת פיצויים על הנזקים הכבדים שנגרמו לה. אני מצדיעה לתובעת, שלמרות חששותיה ופחדיה בחרה ללכת בדרך אמיצה זו וקוראת לכל נפגעת ונפגע לקחת דוגמה מאומץ ליבה".

   

  כשפנינו לקבלת תגובת המשטרה על סגירת התיק נגד שי חי הופנינו לפרקליטות. תגובת הפרקליטות: "בתיק זה נחקרו חשדות שונים כאשר בשולי הדברים עלתה טענה, המבוססת על עדות שמיעה, כי החשוד קיים מערכת יחסים עם קטינה שגילה אינו ידוע. לאחר שחשד זה נבדק באופן ראשוני, נמצא כי אין מקום להעמיק את החקירה בנושא. מכיוון שהתשתית הראייתית בנוגע לחשד לא תומכת בכך שהתקיימו יחסי מין אסורים על פי החוק, התיק נסגר מחוסר אשמה. יודגש כי לא הוגשה בעניין זה כל תלונה, והחשד לכאורה עלה במסגרת סכסוך בין המעורבים בתיק".

   

  שי חי: "התיק נגמר בזיכוי מוחלט שלי"

  עו"ד מוטי שחר, פרקליטו של שי חי, מסר בתגובה לדברים בכתבה: "מדובר בטענות סרק ממוחזרות שנחקרו על ידי משטרת ישראל משך תקופה ארוכה. לאחר בחינת החומר על ידי פרקליטות המדינה הוחלט לסגור את התלונות כנגד מרשי בחוסר אשמה — כלומר זיכוי מוחלט, לא היו דברים מעולם. בגין רצח האופי שחווה מרשי בחודשים האחרונים אף הוגשה כנגד המתלוננת תביעת לשון הרע והדברים יתבררו בבית משפט. חבל שחצי שנה אחר סגירת התיק כנגד מרשי מעלים מן האוב את התלונות שנסגרו תוך שפוגעים שוב במשפחתו וילדיו של מרשי, כמו גם בשמו הטוב ובפרנסתו".

   

  שי חי עצמו ביקש להוסיף תגובה אישית: "הרבה מילים - מעט משקל. מוטב לזכור כי כאשר ישנה הוצאה להורג מלבד ההורג והנהרג נחוץ גם השופט, ומדוע שתעשו את עבודתו כאשר כבר נקבע חוסר האשמה? והרי המגזים בדיבור או בפעולה מעשיו נמאסים, גם אם זה צהוב ומביא קוראים רבים".

   

  תניה גרבר מסרה בתגובה: "כפי שצוין, בפרקליטות נקבע כי התיק נסגר ונגנז מחוסר אשמה ולכן כל ניסיונות ההשחרה האלה אינם רלוונטיים. ניכר כי הגברת פשוט מנסה בכל הכוח להפיץ עוד ועוד סילופים, שקרים וחצאי אמיתויות כחלק מהאובססיה החולנית שלה. מאחלת רק בריאות לה ולמשפחתה".

     

  הכתבה התפרסמה במוסף 24 שעות של ידיעות

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "חשיפת תמלילי החקירה של שי חי: "היא הייתה בת 17 וחצי""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים