שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יחסי מין בבית הספר: מורה מואשם בעבירות מין בתלמידה

  המורה אורי גלעד מואשם כי ניהל מערכת יחסים מינית עם תלמידה בת 16. בין היתר הוא קיים איתה יחסי מין בבית הספר. הוא מואשם גם כי ביקש ממנה לשקר עם היוודע מערכת היחסים ודאג למחוק התכתבויות ביניהם

  זה החל בקשר של מורה עם תלמידה, והידרדר בין היתר ליחסי מין אסורים בתוך בית הספר. פרטים קשים אלה עולים מכתב אישום שהוגש היום (ה') נגד  אורי גלעד, מורה בן 36 המלמד בהרצליה, בגין ריבוי עבירות של בעילה אסורה בהסכמה, מעשה מגונה, הדחה בחקירה ועבירות נוספות בעקבות מערכת יחסים מינית שניהל עם תלמידה בת 16.

   

  לפי כתב האישום, שהגיש עו"ד חגי בנימין מפרקליטות מחוז תל אביב, הנאשם ניצל את התלות של התלמידה בו כדי לקיים עימה יחסי מין בהזדמנויות רבות. בין היתר הם קיימו יחסי מין במקומות שונים ברחבי בית הספר, לעיתים במסגרת שעות הלימודים וגם מחוץ למסגרת הלימודים.

  ארכיון (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  ארכיון(צילום: shutterstock)
   

  המורה מואשם גם בשיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה. הנערה סיפרה לו כי הקשר האסור התגלה, ואז ביקש ממנה לשקר ודאג למחוק התכתבויות מפלילות לאורך מערכת היחסים ביניהם.

   

  "הנאשם הפר באופן בוטה וקשה את חובת האמון המוגברת שניתנה בו כמורה, ובעיקר כמחנך, אשר מתוקף כך היה אמון על בריאותם וביטחונם של תלמידיו – הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הרגשי. ניכר כי מעשיו של הנאשם, שבמסגרתם מעל באופן בוטה באמון שניתן בו כשניצל את תפקידו לצורך קיום קשר מיני עם תלמידתו לאורך תקופה ארוכה, מעידים כאלף עדים על מידת האמון שניתן בו", נכתב בכתב האישום.

   

  הודעות מפלילות

  מחומר החקירה בתיק עולה כי יש בידי הפרקליטות הודעות של התלמידה המלמדות על דבר קיום הקשר המיני בין השניים, שבהן היא מתארת בפירוט רב את המעשים המיניים המוזכרים בכתב האישום. בפרקליטות טוענים כי בהודעות יש גם הוכחות לעבירות השיבוש וההדחה בחקירה של המורה, למשל כאשר הקטינה תיארה כיצד הדריך אותה למסור גרסה שקרית שתרחיק אותו ככל האפשר מביצוע עבירות. בכלל זה מתארת הקטינה את האופן שבו תיאמו השניים גרסאות. לפי החקירה, הנערה לא הייתה מסוגלת לשאת עוד בשקרים וחשפה את כל האמת על אודות הקשר.

   

  בידי הפרקליטות יש גם הודעות של אימה ושל חברותיה של הנערה, שמחזקות ומאשרות גם הן את גרסתה באופן שאינו מותיר צל של ספק בדבר מהימנותה ואמינותה של גרסת התלמידה.

   

  מורה שעובד לצידו של הנאשם מסר גם הוא עדות שלפיה פנה אליו הנאשם ותיאר באוזניו את דבר חשיפת קיום הקשר האסור בפני הרשויות. עמיתו של הנאשם סיפר כי הוא ביקש ממנו לתעד באמצעות הטלפון שלו את ההתכתבות החלקית ש"ערך" קודם לכן מתוך כלל ההתכתבות עם הנערה.

   

  המורה הנאשם הודה מצידו במשטרה בעצם ניהול הקשר המיני האסור עם תלמידתו, אולם הכחיש קיום מגע פיזי כלשהו עימה. על פי גרסתו, הקשר הרומנטי בין השניים הסתכם באמירות והתבטאויות בעל-פה ובכתב הנושאות אופי מיני ושמתמקדות במיניותם זה מול זה.

   

  עו"ד נגה ויזל, פרקליטתו של המורה, מסרה בתגובה: "הדלפותיה של משטרת ישראל לתקשורת על אודות כתב האישום עוד בטרם נידון התיק בבית המשפט והוצג למרשי הם עבירה חמורה הפוגעת בזכותו של אדם להגן על שמו הטוב, וחמור מכך - חושפת פרטים שהביאו לזיהויה של המתלוננת. אין לעבור על כך לסדר היום.

   

  "באשר להאשמות, מדובר בתלונת שווא - דבר שהפך נפוץ לצערנו בישראל ופוגע באנשים רבים. לא רק שמרשי לא קיים מגע מיני כלשהו עם המתלוננת, הוא אף הדף ניסיונות מגע מצדה. יתרה מכך, מרשי התריע לאורך כל שנת הלימודים ליועצת בית הספר על מצבה הנפשי, התלותיות שפיתחה בו ועל טענותיה החוזרות כי התאהבה בו וביקש עזרה. הוא אף ביקש מפורשות שלא ללוות אותה בטיול השנתי, אך בקשותיו לא נענו והוא מצא עצמו הודף את תלמידתו, המנסה לנשק אותו. מרשי הוא מורה ומחנך מסור, המוערך מאוד על ידי תלמידיו וצוות בית הספר. הסיפור אותו המשטרה מנסה לצייר אינו תואם את המציאות וגורם פגיעה חמורה למרשי ולמשפחתו. אנו נגיב לטענות במלואן בבית המשפט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים