שתף קטע נבחר

חדרי הבריחה של הקצינים הבכירים מחיל האוויר

שלושה קצינים בכירים בחיל האוויר משתחררים אחרי למעלה מ-25 שנות שירות ומחליטים לפתוח שלושה חדרי בריחה שהם מעין מעבדה לחקר ההתנהגות האנושית. ויש גם בונוס: "חדר הזעם", שבו יתנו לכם לנפץ סמארטפונים

 

 

 

אחרי שירות צבאי של למעלה מ-25 שנה, עשו שלושה קצינים בדרגת אלוף-משנה תפנית חדה והקימו את מתחם חדרי הבריחה brainscape באזור התעשייה קרית אריה בפתח-תקווה. החדרים לא רק מיועדים למי שרוצה לפצח אתגרים מורכבים בקבוצה, אלא גם לחברות ובתי עסק, שהעובדים שלהם עוברים סדנאות תחקור ולמידה בהנחיית יועץ ארגוני, לאחר שעמדו או לא עמדו באתגר חדר הבריחה.

חדר בריחה של אשפוז בכפייה ()
חדר בריחה של אשפוז בכפייה

 

הרעיון להקים את חדר הבריחה נולד בטיול משותף של "אחרי הצבא". הם רצו להקים מיזם שישלב את האופי המיוחד של חוויית הבילוי המגבשת בחדרי בריחה מצד אחד, ואת תרבות התחקור והפקת הלקחים אותה ספגו בחיל האוויר מהצד השני.

 

במתחם שלושה חדרי בריחה: "הקטקומבה - מתח ומיסתורין בפריז", חדר שבו תצטרכו לשרוד במערות הקבורה המקוללות של עיר האורות. "פרצת אבטחה - אקשן טכנולוגי", חדר שבו תצטרכו להשמיד וירוס מחשב קטלני ו"המכון לבריאות הנפש", שם תצטרכו להימלט ממכון אשפוז בכפייה הנמצא באחת המדינות הידועות לשמצה. בנוסף קיים במקום "חדר זעם" קטן, שבו תוכלו לנתץ סמארטפונים, מכשירים אלקטרונים או אפילו בובות, בעזרת אלה או באמצעים אחרים.

 

האתגרים בחדרי הבריחה לא פשוטים ובחדרים תצטרכו לשים לב לפרטים נסתרים. באחד החדרים תתחילו את המשימה כשאתם אזוקים למיטה. כמובן, שאם תתקשו - בחדר הבקרה יכוונו אתכם, אבל רק אם תבקשו.

מעבדה אנושית ()
מעבדה אנושית

בין הדברים שמנותחים בחדרים: תקשורת בינאישית - הקשבה, העברת מסרים, השפעה ושכנוע, אסרטיביות, ניהול קונפליקטים, אינדיבידואליזם לעומת עבודת צוות, התמודדות בתנאי לחץ, הובלה ומנהיגות, כריזמה ותחרותיות וגם התמודדות במצבי אי וודאות.

 

כל המתרחש בחדרי הבריחה מתועד בזמן אמת. מרכז תחקור מתקדם המצוי במקום מאפשר לנתח לאחר סיום הפעילות בחדרים, את הדינמיקה הקבוצתית המורכבת המתרחשת בפנים, ובעזרת אנשי מקצוע לתרגם אותה לתובנות בעלות ערך רב לפרט ולארגון.

 

אריאל מנור, שהקים את המקום יחד עם עודד קלמנוביץ וארז קבריטי, סיפר: "אנחנו רואים בחברות וארגונים לקוחות מרכזיים שלנו, השימוש בחדרי הבריחה כזירת סימולציות שהיא בעצם 'מעבדה אנושית' מאפשר לנו לתרגם את התצפיות לתוצרים משמעותיים לכל ארגון. הייחודיות שלנו בתחום חדרי הבריחה היא ביכולת להשתלב כחלק מתהליכי פיתוח עובדים ומנהלים ולהתאים את מאפייני הפעילות באופן פרטני לצרכי הלקוח".

 

מנור הוסיף: "מדובר בקונספט חדשני שמשמר את חוויית הגיבוש וגם מספק ארגז כלים פרקטי במתכונת סדנה מרתקת".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים