שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נינט: "אני מדברת עם הקהל באל.איי על ישראל וגאה בזה"

  כבר למעלה משנה שהמאמי הלאומית בדימוס מתגוררת ויוצרת בלוס אנג'לס בתנאים שלה, לצד בעלה ובתה. "יש ימים לא פשוטים, למדתי לקבל את הנפילות", מודה נינט טייב באולפן ynet, במסגרת עוד ביקור מולדת שבמהלכו תופיע וגם תצטלם לסדרה חדשה. אז כיצד הפכה לשגרירה של ישראל בהופעותיה ומה דעתה הנחרצת על תום יורק?

   

  אחד הדברים שנינט טייב לא שוכחת, בכל פעם שהיא אורזת מזוודה ושבה ללוס אנג'לס, הוא משלוח התבלינים שאמה, מרסל, מכינה לה. ככה זה כשאת נלחמת על המטרות האישיות שלך, ובמקביל נושמת וחיה את החברים והמשפחה. אם אי אפשר להביא אותם לאל.איי - לפחות שיהיה ריח שיזכיר אותם.

   

  עוד באולפן המוזיקה של ynet:

  משה פרץ: "אני רוצה להיות מודל לחיקוי"

  קורין אלאל: "האח הגדול הפגיש אותי עם אלוהים"

  מה רוצה פבלו רוזנברג משלמה ארצי?

   

  "אני לא אשקר לך. יש ימים לא פשוטים", היא אומרת בריאיון באולפן ynet. "לא אגיד קשים, כי החלטתי להוציא את המילה הזאת מהלקסיקון שלי. בהתחלה, כשהגענו לשם, היינו באופוריה של 'איזה מגניב', מקום חדש ודירה חדשה וקונים רהיטים ומרכיבים בית מחדש. לאט לאט זה נהיה שגרה. אני רגילה לעבוד בלי הפסקה, ושם זה להתחיל הכל מהתחלה, אז לפעמים לוקח לדברים זמן להתניע. אנחנו עדיין בהתחלה שם, שנה זה שום דבר ביחס למה שאני רוצה להשיג, אבל אני באמת מאמינה בלעבוד קשה כל הזמן, בלא לוותר לעצמך, למרות שבא לך לשכב במיטה ולסגור את התריסים".

   

  נינט באולפן ynet. האופוריה הוחלפה בשגרה ()
  נינט באולפן ynet. האופוריה הוחלפה בשגרה
       

  קחי אותי לרגע קשה אחד שאת זוכרת.

  "בשנה הזאת לא היה רגע שאמרתי, 'אולי אארוז הכול ואחזור' כי אני כל כך חדורת מוטיבציה ויודעת שאני חזקה. אבל אתה יודע, אני בן אדם ואני נופלת וזה בסדר, וגם למדתי לקבל את הנפילות האלה ולא לעשות מהן דרמה. זה חלק מהדרך, לא ציפיתי לבוא ולמצוא שושנים על הרצפה. זה חלק מהמסע".

   

  המסע של טייב נמשך כבר יותר משנה, שבראשיתה היא, בתה אמיליה ובעלה יוסי מזרחי ארזו מזוודות ועברו להתגורר בלוס אנג'לס. מבחינת טייב, למרות כל המטרות והשאיפות המקצועיות - את החלק הראשון של היום היא מקדישה לבתה בת השנתיים וחצי. "כל הבוקר שלי שייך לה, מהרגע שאנחנו מצחצחות שינייים ועד לשירים שאני שרה לה כדי לשכנע אותה. אנחנו אוכלות יחד ארוחת בוקר ורק אחר כך אני מתחילה את היום שלי".

   

  צחצוח שיניים ושירים משכנעים. הבקרים עם אמיליה ()
  צחצוח שיניים ושירים משכנעים. הבקרים עם אמיליה
    

  להופעה השנייה באל.איי לא הגיעו הרבה אנשים. נינט שרה באולפן ()
  להופעה השנייה באל.איי לא הגיעו הרבה אנשים. נינט שרה באולפן
   

  בישראל היא מתגעגעת להמון דברים, אבל מהשקט שיש סביבה בלוס אנג'לס היא דווקא נהנית. "החופש שם מאפשר לי להתעסק במוזיקה במקום לכבות כל הזמן שריפות ולהיות ברעש שלא תורם לי לשום דבר. שם פשוט יש לי את הזמן והאנרגיה להשקיע. אבל אתה יודע, לקבוע הופעות שם, כשבהתחלה אין קהל כי אף אחד לא מכיר אותי... אז מגיע קהל של ישראלים, שהקהל שם מדהים וכולם מאוד תומכים. זה מאוד שימח אותי כי לא ידעתי למה לצפות".

   

  את רוצה להגיד לי שנינט טייב עולה לבמה בלוס אנג'לס, אחרי שבועות שהיא שם, ואין קהל?

  "לא, היה קהל. זה התחלק, בהופעה הראשונה היה סולד אאוט, הופענו ב'ווייפר רום' וזה חתיכת מועדון. זה היה מבחינתי איזה וי קטן כזה. ואז בהופעה השנייה לא היו הרבה אנשים. זה מובן, אני מקבלת את זה, עלייה וירידה בהופעות, ואז אתה רואה אנשים חדשים. זה שבהופעה הקודמת לא באו מספיק אנשים לא אומר שאני מבטלת את ההופעה הבאה. יכול מאוד להיות שמישהו בהופעה הזו אמר לחבר שלו 'בוא'נה, הלכתי להופעה של נינט וזה מגניב', והוא יביא את חבר שלו והרווחתי עוד בן אדם. אני מעריכה את זה, זה כל הזמן להיות בתנועה ולא לעצור לרגע".

   

  ואכן, היא לא עוצרת - בשלושת השבועות שהיא כאן בישראל תספיק טייב להופיע פעמיים (ב-3 באוגוסט באוזןבר בתל אביב, ב-9 באוגוסט בהחלוץ 33 בבאר שבע) ולהצטלם לסדרת טלוויזיה חדשה של זכיינית ערוץ 2 קשת - אחרי הפסקה של יותר משלוש שנים במשחק. "אף פעם לא אמרתי 'אני לא הולכת לשחק' או 'אני לא רוצה לשחק'. תמיד אמרתי שאם יגיע משהו שיגרה אותי אז בהחלט אשקול את זה לחיוב וזה מה שקרה עם הסדרה הזאת. קיבלתי את התסריט, שאלו אותי אם ארצה לשחק את התפקיד - יעלי בסדרה 'צוות אזולאי'".

   

  ספרי לי קצת על הסדרה.

  "יש בה קפיצה בין פלאשבקים להווה, ובהווה יעלי נמצאת בכת בקולומביה. אני לא יודעת כמה אני יכולה לספר על זה, אבל זה סיפור עם כל כך הרבה סיפורים קטנים במקביל שיוצרים יחד משהו כל כך יפה ומרגש. אני זוכרת ששלחו לי את התסריט וקראתי את זה כמו ספר מתח. אמרתי לבמאי: 'תקשיב, זה אחד הדברים הכי יפים שקראתי בכל חיי ואני כל כך רוצה לעשות את זה אבל מפחדת כי אני לא יודעת אם אוכל לספר את הסיפור של יעלי בצורה טובה'. ואז שלחתי אודישן מצולם והתקבלתי לסדרה לשמחתי. זה אחד הדברים שאני הכי שמחה שאני חלק מהם, ואני בעיצומם של הצילומים כרגע".

   

  "שמחה שאני חלק מזה". על הצילומים לסדרה "צוות אזולאי" ()
  "שמחה שאני חלק מזה". על הצילומים לסדרה "צוות אזולאי"
    

  שתי הופעות בשלושה שבועות. ההספק בביקור המולדת ()
  שתי הופעות בשלושה שבועות. ההספק בביקור המולדת
   

  אני רוצה לשאול אותך על מה שאירע בהופעה של רדיוהד בשבוע האחרון. פעילים פרו-פלסטינים הפגינו נגד הלהקה וההופעה הצפויה בישראל - את נתקלת בדברים מהסוג הזה?

  "קודם כול, אני רוצה להגיד שתום יורק מלך. דבר שני, בהופעות שלי בלוס אנג'לס אני לא מרגישה את זה בכלל ודווקא אנשים שמגיעים והם לא ישראלים מאוד תומכים. אני מקבלת המון אהבה. אני חייבת את התודה הענקית הזאת לסטיבן וילסון כי בזכותו נחשפתי לקהל מאוד מאוד רחב".

   

  אז הישראליות שלך לא מורגשת ובאה שם לידי ביטוי עד כדי כך שיבואו מתנגדים?

  "הישראליות שלי שם מורגשת בהופעה בין השירים. אני מדברת שם הרבה על ישראל ולא מתביישת בזה. אני גאה להיות ישראלית. כשאנשים מדברים איתי, הדבר הראשון שאני אומרת זה שאני מישראל. יש הרבה שאלות, את מישראל, איך ומה, ומלחמות וזה. אז אני אומרת: 'נכון, יש פה ושם עניינים, אבל ישראל היא הרבה מעבר לזה'. כשאני מדברת על הארץ אני מדברת על כל הדברים הטובים שבה, ואנשים נורא שמחים לשמוע כי בשבילם זה מדבר וגמלים ומלחמה וירושלים. כיף לחשוף צד שהוא אחר, וגם נראה לי שמוזיקה יכולה לעשות את החיבור הזה".

   

   

  בימוי: רובי שביט לוי | צילום: אבי חי, אלי סגל | טכנאי סאונד: אלמוג יוסף | הפקה ראשית: ערן רחמני | הפקת אולפן: עדי בן הרוש | ניהול טכני: עידן ארבלי ואופיר גונן | עריכה: דפנה פלד 

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים