שתף קטע נבחר

חניון כיכר אתרים יימכר ליזמים פרטיים

מדובר ב-73% מהחניון אשר מהווה את חלקה של העירייה. לאחר ההריסה ייבנו במקום שלושה מגדלים ומלון בשווי של כמיליארד שקלים. עד להשלמת הפרויקט העירייה תוכל להפעיל חניון ציבורי בבעלותה עם כ-350 מקומות חניה במקום 150 שישנם כיום

חברי מועצת עיריית תל אביב אישרו הערב (ב') את מכירת חלקי העירייה (73%) בחניון כיכר אתרים ליזמים פרטיים, ובכך למעשה התחילו בתהליך שצפוי להימשך שנים רבות. בסופו יעמדו במקום המוזנח שלושה מגדלים ומלון בסכום המוערך במיליארד שקלים. עשרות תושבים שהגיעו להפגין מחוץ למליאה טענו בצעקות שהדבר יפגע באיכות חייהם ויביא לסופה של בריכת גורדון.

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן

 

ברוב של 19 קולות מול מתנגד אחד אישרה הערב (ב') מועצת עיריית תל אביב את מכירת חלקה בחניון כיכר אתרים (73%) לידי היזמים אמיר בירם ויעקב שלום פישר המחזיקים ב-27% משטח החניון בסכום של 150 מיליון שקלים. בעיריית תל אביב הסבירו לפני הדיון כי ההחלטה למכור את החניון התקבלה לאחר שהבינו בהליך גישור כי הסכום שתקבל מהמכירה גבוה מהשומה. עוד ציינו בעירייה כי עד להשלמת הפרויקט תוכל העירייה להפעיל בשטח חניון ציבורי בבעלותה עם כ-350 מקומות חניה במקום 150 מקומות שיש לה כיום.

 

עשרות מתושבי האזור הגיעו לדיון, מחו וטענו כי הפרויקט החדש עלול לפגוע קשות באיכות חייהם ובפעילות בריכת גורדון שנמצאת בסמוך. לאורך הדיון צעקו המוחים קללות והשמצות לעבר חברי המועצה וראש העיר.

 

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי אמר לפני ההצבעה כי "חייבים להסביר לציבור ולאנשים שעומדים כאן שעד להריסת הכיכר לכל תוכנית שתקודם אי פעם החניון יישאר בניהול חברת 'אתרים' כפי שהוא נוהל היום. העירייה מקבלת תמורה מלאה לזכויותיה כבר כעת".

 

חולדאי הסביר כי עם המכירה העירייה מסיימת 'סכסוך דמים' שהפריע לנהל את הכיכר. "התכנון לא פוגע בבריכת גורדון והתכנון נועד לפתוח את המעבר לים ולהסדיר את הבעיות שנוצרות עם שטח ציבורי רחב והתכנון עדין מתקיים".

 

חולדאי הוסיף כי "לאורך השנים בא אלי הציבור הרחב ואמר לי 'תפתור כבר את בעיית כיכר אתרים', ועל זה אנחנו מדברים. הכי קל בשבילי זה לא לעשות כלום. גם כשהקמנו את הטיילת ושיפצנו את רחוב אבן גבירול היו כאלה שצעקו. אנחנו נבנה את כיכר אתרים ויהיו דיונים בנושא עם שיתוף הציבור".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים