שתף קטע נבחר

מורה לאנגלית ואשת יו"ר: "אבי החליט שזה מה שהוא רוצה"

איילת גבאי עבדה בהיי-טק, עשתה הסבה לחינוך וכעת היא אשת יו"ר העבודה. "אבי תמיד עשה והביא תוצאות", אומרת רעייתו ומספרת על קיום המצוות בביתם: "אנחנו בקיאים בכל ההלכות, אני מדליקה נרות בשבת". ומה אנחנו לא יודעים עליו? "הוא מבשל בולונז מצוין והוא אבא מקסים"

 

 

היא מחנכת, רכזת שכבה ומורה לאנגלית - ומאתמול היא גם אשתו של יו"ר מפלגת העבודה. איילת גבאי, רעייתו של יו"ר העבודה החדש אבי גבאי, התראיינה אחר הצהריים (ג') ל-ynet, סיפרה על התחושות בבית המשפחה אחרי הניצחון הגדול בפריימריז - וגם חשפה מה אנחנו לא יודעים על בעלה. "הוא מבשל בולונז מצוין והוא אבא מקסים. כשעסקתי בהיי-טק הוא היה בבית עשרה ימים בחודש ונתן את כולו למען המשפחה", אמרה. צפו בראיון איתה.

 

איילת גבאי, בת 45, עבדה בעברה בהיי-טק עד שעשתה הסבה לחינוך. בשנים האחרונות היא משמשת כרכזת שכבה בתיכון בתל אביב, כמחנכת וכמורה לאנגלית. היא ציינה כי אינה חוששת מהתואר החדש - רעיית היו"ר. "אני מאושרת ואנחנו שמחים ומתרגשים שהגענו לבחירתו של אבי ליו"ר מפלגת העבודה", אמרה.

איילת גבאי (צילום: ניצן דרור) (צילום: ניצן דרור)
איילת גבאי(צילום: ניצן דרור)

"בא לשרת את הציבור". אבי ואיילת גבאי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"בא לשרת את הציבור". אבי ואיילת גבאי(צילום: מוטי קמחי)
 

"בשעות שלפני ההכרזה הייתי כל היום במטה", פירטה גבאי את הסיוע שהעניקה במהלך הקמפיין. "בכל התקופה האחרונה עבדתי כמעט כל יום, התקשרתי למתלבטים והזמנתי אותם לחוגי בית. בימים האחרונים הייתי אחראית על ההסעות ווידאתי שכל מי שהתכוון להצביע לאבי יש לו הסעה ושהיא מוצאת חן בעיניו. כשאתה עובד אתה עסוק וכך אתה רואה מה קורה בשטח - והתחושה הייתה טובה".

 

אשתו של יו"ר העבודה הנכנס הוסיפה שכל בני המשפחה שמחים שאבי החליט להיות איש ציבור, מלבד בנם הקטן עמרי שחושש מכך שאביו ייעדר לזמנים ממושכים מהבית. "עמרי פחות שמח כי שעות המשפחה הצטמצמו אבל זה כי הוא ילד והוא רוצה לבלות יותר עם אבא שלו. אבל אני לא דואגת".

 

לאורך הראיון נמנעה איילת גבאי מלהשתמש בביטוי "פוליטיקאי" והשתמשה במילים "איש ציבור". לאחר מכן הסבירה: "איש ציבור בא לשרת את הציבור. זה גם פוליטיקה. אני מעדיפה להתרכז בעשייה ציבורית כי זה מאפיין את אבי שהוא תמיד עבד עשה והביא תוצאות. הוא דואג לכלל הציבור".

 

המועמדים לראשות העבודה התבטאו במהלך הקמפיין כי מדובר בשלב הראשון בדרך להחלפת שלטון נתניהו. הבן דניאל גבאי אמר אתמול כי אביו "יכול לנצח את נתניהו ולהביא שלום", וגם אמו איילת אומרת כי היא מוכנה לשלב הבא שאותו מנסה אבי גבאי להשיג. "מי שמתמודד לתפקיד יו"ר העבודה צריך לקחת בחשבון שבסופו של דבר הוא מתמודד על ראשות הממשלה, זאת החלטה על הכול. אבי החליט שזה מה שהוא רוצה", הסבירה בראיון.

 

לדברי איילת גבאי, מאז שבעלה עזב את "כולנו" של משה כחלון והתפקד למפלגת העבודה היא מרגישה שזה הבית הפוליטי שלהם: "זה הבית הטבעי שלנו. גם הדעות החברתיות, המדיניות והכלכליות שלנו מתאימות למפלגת העבודה. זה בית שהצליח להביא מצביעים שעזבו וגם מביא קהלים חדשים. זה בית חם ועוטף וזה בית שיהיה מלא באנרגיה חיובית".

 

היא התייחסה גם לסוגיית קיום המצוות בבית המשפחה, שעלתה לכותרות לאחר שגבאי אמר "שהחיינו" בנאום הניצחון שלנו, וציינה: "אבי בא מבית מסורתי ואני למדתי בבית ספר ממלכתי דתי לבנות, לכן אנחנו בקיאים בכל ההלכות. אנחנו במשפחה שומרים על בית מסורתי. ביום שישי בערב אנחנו מקדשים, אני מדליקה נרות ויש ארוחה משפחתית. יש לנו כבוד ליום כיפור ולצום ואנחנו מאוד מכבדים את המסורת - זה דבר שהוא מאוד חשוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אבי ואיילת גבאי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים