שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איזו קופה הכי משתלמת לנשים בהיריון?

  בקופת חולים "מאוחדת" בישרו לאחרונה על שדרוג של הסל שמוענק לנשים הרות החברות בקופה. בעקבות השינוי ערכנו השוואה של עלות הבדיקות הפופולריות במהלך ההיריון בין קופות החולים

  צפו בהסבר על בדיקת הדם שמחליפה את בדיקת מי השפיר:

   

   

  היריון ולידה בישראל יכולים להיות עניין לא זול כלל וכלל. זוגות רבים מוציאים אלפי שקלים במהלך תשעת החודשים המרגשים והמתוחים של תקופת ההיריון.

   

  בדיקת ynet מגלה כי יש פערים לא קטנים בחבילות שמציעות קופות החולים במסגרת הביטוחים המשלימים. תכנון מוקדם ובחירת חבילת ההיריון המתאימה ביותר עבורכם יכולה לחסוך לכם מאות ואף אלפי שקלים.

   

  קשה לפסוק באופן נחרץ איזו חבילה משתלמת ביותר עבור כל יולדת. בקופות החולים "כללית", "מכבי" ו"מאוחדת" מציעים לאישה ההרה סל היריון כולל. את סכום הסל יכולים בני הזוג לנצל באופן חופשי יחסית. בקופת חולים "לאומית", לעומת זאת, ההחזרים על בדיקות הם לרוב נדיבים יותר, והשתתפות העצמית במרבית הבדיקות זולה יותר, אך הקופה לא מציעה סל היריון כולל למבוטחות. 

   

  חשוב להדגיש כי יש פערים בעלות הביטוחים המשלימים בין קופות החולים לפי מאפיינים אישיים של כל מבוטח, וגם אותם כדאי לקחת בחשבון לפני שבוחרים את זו שעדיפה עבורכם.

   

  היבט נוסף שכדאי לקחת בחשבון בבחירת הקופה המשתלמת הוא תוכנית הלידה הרצויה. הסכום הכולל של סל ההיריון שמעניקות קופות החולים "כללית", "מכבי" ו"מאוחדת" בביטוחים המשלימים הוא עבור כלל ההריונות של האישה, ולכן עשויים להיות משתלמים יותר עבור זוגות שתוכנית הלידה שלהם מצומצמת. לעומתן, קופת חולים "לאומית" לא קובעת תקרה להטבות שהיא מעניקה למבוטחות שלה. 

   (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  (צילום: Shutterstock)

  לאומית זהב

  בדיקות גנטיות - רשימה קבועה של בדיקות גנטיות בהשתתפות עצמית של 110 שקלים לבדיקה. בדיקה גנטית פרטית בהחזר כספי של עד 733 שקלים.

   

  בדיקת סיסי שליה – עלות של 366 שקלים עבור מכון שבהסדר עם קופת החולים. החזר של 80% עד הגבלה של 1,831 שקלים בעבור בדיקה במכון שאינו בהסדר.

   

  שקיפות עורפית – כלולה בסל הבריאות בהשתתפות עצמית של 42 שקלים למכון שבהסדר עם קופת החולים. החזר של 80% עד הגבלה של 366 שקלים בעבור בדיקה במכון שאינו בהסדר.

   

  מי שפיר – חינם ללא השתתפות עצמית ללא הגבלת גיל במכון שבהסדר. במכון שלא בהסדר– החזר של 80% עד הגבלה של 2,343 שקלים. הזכאות לקבל את הבדיקה בחינם אינה תלויה בתוצאות חלבון עוברי או במצבה הבריאותי של המבוטחת וניתנת לכל הנשים, גם מתחת לגיל 35.

   

  סקירת מערכות מוקדמת – במכון שבהסדר עם קופת החולים בהשתתפות עצמית של 244 שקלים לבדיקה. במכון שלא בהסדר – החזר של 80% מהעלות עד הגבלה של 549 שקלים.

   

  סקירת מערכות מאוחרת – במכון שבהסדר בהשתתפות עצמית של 244 שקלים לבדיקה. בגין בדיקה במכון שאינו בהסדר – החזר של 80% מעלות הבדיקה עד הגבלה של 732 שקלים.

   

  חוות דעת שנייה – החזר של עד 670 שקלים לשלוש התייעצויות בשנה עם רופאים שאינם בהסדר עם קופת החולים. התייעצות עם רופאים שבהסדר בעלות של 200 שקלים.

   

  קורס הכנה ללידה – שיפוי המבוטחת בהוצאות הקורס של עד 305 שקלים. ב"לאומית" לא מגבילים את המבוטחות לרשימה סגורה של מכונים. 

   

  ייעוץ והדרכת הנקה – זכאות לשתי התייעצויות בהחזר של 80% מעלות ההדרכה, עד תקרה של 162 שקלים.

   

  סדנאות – עיסוי תינוקות בהשתתפות עצמית של 79 שקלים.

   

  שונות – מבוטחות מצטרפות לקופה ללא תקופת המתנה. 

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  כללית זהב וכללית פלטיניום

  סל היריון בסך של 8,000 שקלים. הסל הוא עבור כלל ההריונות של המבוטחת.

   

  בדיקה גנטית – שמונה בדיקות גנטיות בהשתתפות עצמית של 80 שקלים לבדיקה גם למבוטחות "כללית זהב" וגם למבוטחות "כללית פלטיניום".

   

  בדיקת סיסי שליה – השתתפות עצמית של 570 שקלים במסלול "זהב". השתתפות עצמית בסך 285 שקלים במסלול "פלטיניום".

   

  שקיפות עורפית – השתתפות עצמית של 40 שקלים במכונים שבהסדר בשני הסוגי הביטוח.

   

  מי שפיר - השתתפות עצמית של 570 שקלים במסלול "זהב", 285 שקלים במסלול "פלטיניום". החזר של 75% מעלות הבדיקה עד מגבלה של 1,447 שקלים לבדיקה פרטית.

   

  סקירת מערכות מוקדמת – השתתפות עצמית של 114 שקלים במסלול "כללית זהב", 57 שקלים במסלול "כללית פלטיניום". באופן פרטי – החזר של 50% מעלות הבדיקה עד תקרה של 619 שקלים.

   

  סקירת מערכות מאוחרת - השתתפות עצמית של 114 שקלים למבוטחות "כללית זהב", 57 שקלים למבוטחות ב"כללית פלטיניום". החזר של 50% ועד מגבלה של 619 שקלים על בדיקות שמבוצעות באופן פרטי.

   

  התייעצות עם רופא מומחה – שלוש התייעצויות בשנה בהשתתפות עצמית של 150 שקלים למבוטחות בשני המסלולים.

   

  קורס הכנה ללידה – השתתפות עצמית של 200 שקלים במכונים שבהסדר גם למסלול "זהב" וגם למסלול "פלטיניום".

   

  ייעוץ והדרכת הנקה – השתתפות עצמית של 150 שקלים לפגישה הראשונה ו-50 שקלים לפגישה השנייה לכלל המבוטחות.

   

  שונות – הנחות של עד 80% מהעלות של ויטמינים ומינרלים. עד 20 טיפולי רפואה משלימה בהשתתפות של 60% מהעלות.

   

   (צילום: shutterstock ) (צילום: shutterstock )
  (צילום: shutterstock )

   

  מכבי שלי ומכבי מגן זהב

  סל היריון של 6,024 שקלים לשלושה הריונות ומגבלה של עד 2,008 שקלים לכל היריון למבוטחות.

   

  בדיקות גנטיות – בדיקות שאינן בסל ניתנות בהשתתפות עצמית של 99 שקלים לבדיקה מתוך הרשימה למבוטחות "מכבי שלי" ו"מכבי מגן זהב".

   

  בדיקת סיסי שליה – החזר של 1,389 שקלים עבור ביצוע בדיקה פרטית ללא מגבלת גיל למבוטחות בשני המסלולים.

   

  שקיפות עורפית – בדיקה המצויה בסל הבריאות. אין הסדר עבור החזרים לבדיקות פרטיות.

   

  מי שפיר – עד גיל 35 באמצעות רופא שבהסכם - השתתפות עצמית בסך 624 שקלים למבוטחת ב"מכבי מגן זהב", שאינה זכאית לבדיקה על פי אינדיקציה רפואית. השתתפות עצמית של 125 שקלים לזכאיות לבדיקה על פי הסל. מעל גיל 35 באמצעות רופא שבהסכם - השתתפות עצמית של 125 שקלים למבוטחות "מכבי מגן זהב". אצל רופא שאינו בהסכם ללא הבדלי גיל - החזר של עד 534 שקלים.

   

  סקירת מערכות מוקדמת – השתתפות עצמית של 125 שקלים באמצעות רופאים שבהסכם עם קופת החולים.

   

  סקירת מערכות מאוחרת – השתתפות עצמית של 250 שקלים אצל רופא שבהסכם. החזר של 50% ועד תקרה של 325 שקלים לסקירה אחת בהיריון אצל רופא שאינו בהסכם.

   

  חוות דעת שנייה – זכאות לשלושה ייעוצים בשנה. החזר בגובה של 80% ועד מגבלה של 611 שקלים, גם במסלול "מגן זהב" וגם במסלול "מכבי שלי".

   

  קורס הכנה ללידה – השתתפות עצמית של 145 שקלים לקורס במתקני "מכבי" ובעלות של עד 218 שקלים לקורס אצל ספקים חיצוניים שבהסכם.

   

  ייעוץ והדרכת הנקה – המבוטחות זכאיות לשני ביקורי בית של יועצת הנקה בעלות של 142 שקלים לביקור הראשון ושל 76 שקלים לביקור השני.

   

  סדנאות – התעמלות לאחר לידה בסך 164 שקלים, עיסוי תינוקות בסך 72 שקלים

   

  שונות – מבוטחות זכאיות להנחה מצטברת לטיפולים ברפואה משלימה במרפאות "מכבי טבעי" עד הגבלה של 1,004 שקלים.

   

  בקופת החולים "מכבי" ציינו כי סל ההיריון שהם מעניקים למבוטחים צפוי להיות משודרג בקרוב.

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  מאוחדת עדיף ומאוחדת שיא

  סל היריון של 8,000 שקלים למבוטחות "מאוחדת שיא" עבור כלל ההריונות.

   

  בדיקות גנטיות – בדיקה בבית חולים ציבורי או במכון שקשור בהסכם עם קופת החולים בהשתתפות עצמית של 76 שקלים. החזר של 80% מעלות הבדיקה ועד 843 שקלים במכון שאינו בהסכם.

   

  בדיקת סיסי שליה – בדיקה אצל ספק שנמצא בהסכם במסלול "מאוחדת עדיף" בהשתתפות עצמית של 625 שקלים. החזר נוסף במסגרת "מאוחדת שיא" של עד 75% מעלות הבדיקה.

   

  שקיפות עורפית – במסלול "מאוחדת שיא" מבוטחת זכאית להחזר של 75% מההוצאה ועד לתקרה של 493 שקלים.

   

  מי שפיר – במסלול "מאוחדת עדיף" בהשתתפות עצמית של 625 שקלים אצל ספק שנמצא בהסכם. מבוטחות "מאוחדת שיא" זכאיות גם להחזר של 75% מעלות בדיקה פרטית.

   

  סקירת מערכות מוקדמת – השתתפות עצמית של 130 שקלים במכון שנמצא בהסכם עם תקופת המתנה של שלושה חודשים למבוטחות "מאוחדת עדיף". מבוטחות "מאוחדת שיא" לא מחויבות בתקופת המתנה.

   

  סקירת מערכות מאוחרת - השתתפות עצמית של 130 שקלים במכון שבהסכם עם תקופת המתנה של שלושה חודשים למבוטחות "מאוחדת עדיף". מבוטחות "מאוחדת שיא" לא מחויבות בתקופת המתנה.

   

  חוות דעת שנייה - מבוטחת זכאית לקבל חוות דעת שנייה אצל רופאים הנמצאים ברשימת ההסדר. המימון הנוסף לייעוץ ניתן במסגרת סל ההיריון, בהחזר של עד 75% במסגרת הסל הכללי של 8,000 השקלים למבוטחות "מאוחדת שיא".

   

  קורס הכנה ללידה - הנחה של 50% או עלות של 454 שקלים לקורס במסגרת הקופה או במסגרת ספקים שבהסכם.

   

  ייעוץ והדרכת הנקה - החזר של 75% במסגרת סל ההיריון של "מאוחדת שיא". מפגשי ייעוץ  בעלות של 29 שקלים למפגש במסגרת "קידום בריאות".

   

  שונות – החזר של 75% ועד 4,000 שקלים מעבר לסל לבדיקת NIPT בכל היריון למבוטחות "מאוחדת שיא". שלושה ימי הבראה ליולדת בהחזר של 75% מהעלות ועד 263 שקלים ליום למבוטחות "מאוחדת שיא" עד הלידה השלישית. שימור דם טבורי בהשתתפות עצמית של 2,500 שקלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  איזו קופה משתלמת לנשים בהיריון?
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים