שתף קטע נבחר

נעילה בבורסת ת"א: בזק איבדה 1.7%, חלל נפלה ב-7%

מדדי ת"א 35 ות"א 125 עלו ב-0.4%; רשות ני"ע עצרה לחקירה בכיר במשרד התקשורת במסגרת פרשת בזק - אינטרנט זהב נחתכה ב-5%; בנק לאומי עלה ב-1% על רקע תוכנית פרישה מרצון חדשה, אי אס אר אר קפצה ב-15% לאחר הצעת רכש

הבורסה בת"א ננעלה בעליות שערים במדדים המובילים - ת"א 35 ות"א 125 עלו ב-0.4%. מניות קבוצת אלוביץ' המשיכו לרכז עניין רב. זאת, לאחר שרשות ני"ע עצרה לחקירה בכיר במשרד התקשורת במסגרת פרשת בזק-יורוקום. בזק איבדה 1.7%, אינטרנט זהב נחתכה ב-5% וחלל נפלה ב-7%.

 

עוד ריכזו עניין: בנק לאומי שעלה ב-1% על רקע תוכנית פרישה מרצון חדשה ואי אס אר אר קפצה ב-15% לאחר הצעת רכש.

 

סטלה הנדלר מנכ"ל בזק (צילום: יחיאל ינאי) (צילום: יחיאל ינאי)
סטלה הנדלר מנכ"ל בזק(צילום: יחיאל ינאי)

  

מניות מובילות

 

חברת הביו-פרמצבטיקה הישראלית, רדהיל ביופארמה הודיעה כי ועדת הנתונים והבטיחות הבלתי-תלויה (DSMB) בניסוי שלב III עם RHB-104 לטיפול במחלת הקרוהן צפויה להתכנס בסוף יולי 2017 על-מנת לבחון את היעילות והבטיחות של התרופה ב-222 החולים הראשונים אשר השלימו 26 שבועות של השתתפות בניסוי.

 

אי אס אר אר הגיבה להצעת הרכש בזינוק של 13.3% ובמחזור גבוה של 930 אלף שקל. המחזור הממוצע במניה עמד בחודש האחרון על 35 אלף ש קל בלבד.

 

תוכנית התייעלות חדשה בבנק לאומי: כ-500 עד 600 מעובדי הבנק ייכנסו לתוכנית פרישה מרצון, במהלך שיסתיים עד לסוף השנה. מדובר ב-5% ממצבת העובדים של הבנק.

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

סייפ-טי מדווחת על קבלת הזמנה אסטרטגית ראשונה באזור אסיה-פאסיפיק, מגוף רגולטורי פיננסי בבעלות הממשלה הפיליפינית. כמו כן מדווחת החברה כי חתמה על הסכם הפצה בסין.

 

שופרסל מנצלת את האופציה שניתנה לה על פי הסכם מ-2006 לרכוש את מלוא החזקותיה של פז נפט (נתח של 20%), בשותפות שופרסל פיננסים שבהן שותפות שתי החברות. שווי ההחזקה ייקבע על ידי מעריך מוסכם על הצדדים.

 

אוויטס פטרוליום של גדעון תדמור השלימה אתמול את השלב המוסדי בהנפקת האג"ח, שבוצעה באמצעות החברה הבת נאוויטס מימון, שהוקמה לצורך הגיוס. הגופים המשתתפים הזרימו ביקושים בהיקף של 404 מיליון שקל, ונאוויטס נענתה לכלל ההתחייבויות. הריבית בשלב המוסדי נקבעה על 7.75%.

 

סקייליין מודיעה הבוקר על הסכם מותנה למכירת קרקעות (באמצעות חברה בת המוחזקת ב-100%) בקנדה, בהיקף כולל של 400 דונם, תמורת 6.25 מיליון דולר קנדי.

 

ברקע למסחר 

עדכון מידרוג, הבנק הבינלאומי: דירוג הערכת האיתנות הפיננסית הפנימית נותר ברמת aa3; דירוג החוב הבכיר והפיקדונות לזמן ארוך נותר Aa1, אופק הדירוג מועלה מיציב לחיובי; דירוג כתבי ההתחייבות הנדחים נותר P-1, דירוג שטרי ההון הנדחים נותר Aa3, אופק הדירוג עולה מיציב לחיובי.

 

תשואת אג"ח ישראל ל-10 שנים עומדת הבוקר על 2.07%, תשואת האג"ח האמריקאית ל-10 שנים עומדת על 2.35%.

 

בורסת תל אביב פתחה את שבוע המסחר על רקע היציבות שנרשמה אמש בניו יורק, ולנוכח המגמה המעורבת שנרשמת הבוקר באסיה, וכאשר המשקיעים בעולם ממתינים היום בעיקר לעדותה של יו"ר הפד ג'נט ילן בקונגרס.

 

אתמול נרשמה נעילה יציבה במדדים המובילים של הבורסה. מניות קבוצת יורוקום הגיבו בירידות להרחבת חקירת רשות ני"ע לעסקת חלל תקשורת-yes: בזק איבדה 1.2%,בי-קום ירדה ב-2.6%, אינטרנט זהב נחלשה ב-1.8% וחלל תקשורת נחתכה ב-11.9%.


פורסם לראשונה 12/07/2017 10:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים