שתף קטע נבחר

גבאי החליף את הרצוג: "מעודד מתגובות האנשים יותר מאשר מהסקרים"

פרק חדש במפלגת העבודה יוצא לדרך. יומיים לאחר הניצחון הדרמטי בסיבוב השני על עמיר פרץ נכנס יו"ר המפלגה הנבחר לתפקיד באופן רשמי. "לצד השמחה יש אחריות גדולה", אמר גבאי. הרצוג הודיע כי קיבל את הצעתו להמשיך לשמש יו"ר אופוזיציה: "נותן לך הזדמנות מכל הלב"

 

 

יו"ר מפלגת העבודה הנבחר אבי גבאי נכנס בצהריים (יום ד') באופן רשמי לתפקידו במקומו של יו"ר המפלגה היוצא יצחק הרצוג. הרצוג נענה לבקשתו של גבאי, שאינו חבר כנסת, וימשיך לכהן כיו"ר האופוזיציה. "ברור ששמחתי לראות אמש את הסקרים", אמר גבאי באירוע שהתקיים במטה המפלגה בתל אביב. "אבל יותר מכל הסקרים, שהם באמת מחמיאים ונהדרים, אני בעיקר מעודד מהתגובות של האנשים שאני שומע ומדבר איתם, מכל המפלגות, שמתכוונים לחזור למפלגת העבודה". ynet העביר את האירוע בשידור חי.

 

גבאי הוסיף ואמר כי "לצד השמחה יש אחריות גדולה שהטילו עליי. אעשה ככל שביכולתי כדי שננצח בבחירות. זו המטרה שלנו". יו"ר העבודה הנכנס הוסיף ואמר כי הוא מתכוון להיות נוכח במשכן הכנסת. "נעבוד בתיאום מלא", אמר להרצוג, "נעבוד בצורה עניינית, חברית ופתוחה כי רק ככה מנצחים".

חילוף בצמרת המפלגה: גבאי והרצוג, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
חילוף בצמרת המפלגה: גבאי והרצוג, היום(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

מרימים כוסית להמשך הדרך (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מרימים כוסית להמשך הדרך(צילום: מוטי קמחי)
  

הרצוג איחל לגבאי הצלחה בתפקידו: "יש עצב וגם מבט לעתיד ותקווה למשהו חדש, אני מתייצב כדי לעזור למשהו החדש הזה ונותן לך הזדמנות מכל הלב שתצליח, אני אסייע לך ככל שתחפוץ ותרצה. אני קורא לכל חבריי וחברותיי ממחנה העבודה והמחנה הציוני לצופף את השורות". הוא הוסיף ואמר כי הוא נענה לבקשתו של גבאי להמשיך לשמש יו"ר האופוזיציה, זאת לאור המצב הנדיר והמיוחד שנוצר ובו יו"ר המפלגה אינו חבר כנסת. "היו יושבי ראש לפניניו ויהיו יושבי ראש אחרינו", סיכם הרצוג, "אנחנו חלק משרשרת דורות ומורשת מפוארת ואנחנו נמשיך לשאת את המורשת הזו".

 

ביום שני ניצח גבאי את עמיר פרץ בסיבוב השני של הבחירות כשזכה ל-52.2 אחוזים מהקולות. בנאום הניצחון אמר גבאי כי כעת "מתחיל מסע הבחירות להחלפת השלטון בישראל".

 

אתמול שוחח גבאי עם ynet והשיב לשאלות בשורה של נושאים. "זה חלק מזה שאנחנו יהודים", אמר כשנשאל על כך שנשא לאחר ניצחונו את ברכת "שהחיינו". "אני יהודי ועשיתי דבר שהוא טבעי מאוד מבחינתי לברך ברכה כזאת. אני עושה את מה שאני מאמין בו, מדבר את האמת שלי. לא מתחפש לשום דבר אחר". על הסוגיה המדינית אמר: "אבו מאזן הוא בהחלט פרטנר".

 

אמש פרסמו ערוצי הטלוויזיה סקרים שהצביעו על כך שהמחנה הציוני מזנק בעקבות בחירתו של גבאי. לפי סקר ערוץ 2, אם הבחירות לכנסת היו נערכות כעת המחנה הציוני היה זוכה ל-20 מנדטים. רק הליכוד בראשות בנימין נתניהו מקדים אותה עם 25 מנדטים. בסקר מקביל שנערך בערוץ 10 מוביל הליכוד עם 29 מנדטים, לפני המחנה הציוני בראשות גבאי שמקבל 24 מנדטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יו"ר העבודה הנכנס אבי גבאי, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים