שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דע את האויב: כל מה שצריך לדעת לקראת "משחקי הכס"
  שש עונות, הרבה מלחמות והמון מתים כבר מאחורינו, ועכשיו מגיעה העונה החדשה של "משחקי הכס". מי נלחם במי, איפה ולמה - ומה קשור לכל העניין הייחוס המשפחתי של ג'ון סנואו. מפת הכוחות הפועלים בווסטרוז לשירותכם, צאו לדרך

   

  הטריילר של "משחקי הכס"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הגיע הרגע. העונה החדשה של "משחקי הכס" עוד שנייה פה - ואיתה כל העלילות המסובכות והמוני הדמויות של סדרת הפנטזיה. כלומר אלו שנותרו בחיים. העונה השישית הסתיימה עם סימון ברור של הכוחות הגדולים שישפיעו על הממלכה מעתה: סרסיי במעלה מלך, ג'ון וסאנסה בצפון ודאינריז שמגיעה סוף סוף מעבר לים. כוח ענק נוסף שיצטרכו להתמודד איתו בשלב כלשהו הם המהלכים הלבנים.

   

  האויב מעבר לחומה: כל מה שחששתם לדעת על המהלכים הלבנים

   

  לקראת העונה השביעית, שתעלה הלילה (א') בארה"ב ומחר ב-HOT, yes וסלקום טיוי, קבלו את תקציר האירועים הקודמים ואת המפה המדינית של ווסטרוז בתחילת הפרק הראשון - מצפון לדרום.

   

  מלך בצפון. ג'ון סנואו (צילום: HBO)
  מלך בצפון. ג'ון סנואו(צילום: HBO)

   

  ג'ון סנואו וסאנסה סטארק - ווינטרפל

  הו בני משפחת סטארק, כמה תלאות עברו עליהם מאז הפרק הראשון. ראשו של האב נד נערף, האם קטלין והבן הבכור רוב נרצחו בחתונה האדומה, ריקון נרצח על ידי ראמזי בולטון הרשע בעונה הקודמת.

   

  השרידים של המשפחה הצליחו לצבור כוח - כל אחד בדרכו שלו. הממזר ג'ון סנואו הפך ללוחם חזק, פיקד על משמר הלילה והפך לחברם של הפראים. הוא נרצח וחזר לחיים, ולבסוף חבר לאחותו סאנסה והצליח לכבוש את ווינטרפל בעזרתה. סאנסה עצמה נמלטה מראמזי אל ג'ון וזוכה לתמיכת אבירי בקעת הנשרים בזכות בייליש - ששולט למעשה בבקעה לאחר מותה של ליסה ארין.

   

   

  הכוחות של ג'ון וסאנסה נלחמו בכוחות של בולטון בפרק נפלא במיוחד בעונה שעברה, והצליחו להשיג את השליטה בצפון. מלבד אנשי בקעת הנשרים והפראים יש להם כעת תמיכה גם ממשפחות החזקות של האזור, ושוב יש מלך בצפון.

   

  מתחת לפני השטח היחסים בין ג'ון וסאנסה נראים קצת מתוחים. הוא נחשב לשליט, אבל היא זו שהובילה לניצחון בקרב. בייליש לא ייתן לה לשכוח את זה. "תילחמי בכולם - בראש", הוא מייעץ לה בקטע שנשמע בטריילר האחרון שפורסם. מלבד זאת, ג'ון הוא לא באמת בנו של נד סטארק. הוא לא מודע לכך - אבל בראן והצופים גילו שהוא למעשה בנם של ליאנה סטארק (אחותו של נד) וראיגר טארגאריין, אחיה הגדול של דאינריז. כלומר ג'ון ודאינריז הם קרובי משפחה.

   

  אילן היוחסין של ג'ון (צילום: HBO)
  אילן היוחסין של ג'ון(צילום: HBO)
   

  אגב בראן, מחוץ לווינטרפל מסתובבים עוד שני שרידים ממשפחת סטארק. בראן איבד בעונה הקודמת את מרבית חבריו - מג'וג'ן אחיה של מירה, דרך הזאב שלו ועד הודור האומלל. הודור. בזכות הכוחות המיוחדים שלו הוא מסוגל לראות את העבר ולהיכנס לראשם של אחרים. הוא יודע שהמהלכים מגיעים, שווסטרוז זקוקה למושיע מפניהם ושג'ון הוא בכלל שילוב של אש ושל קרח. עכשיו הוא יצטרך לעשות משהו עם כל המידע הזה.

   

  אחרונה חביבה (סוג של) היא אריה - ששבה מבראבוס כרוצחת מיומנת ופתחה את מסע הנקמה שלה ברציחת לורד פריי (האיש שאירח את החתונה האדומה). כלומר היא כבר נמצאת בווסטרוז אבל עסוקה בנקמה ולא בהכרח נמצאת בדרך לווינטרפל. לא היינו בונים על איחוד משפחתי מרגש בקרוב. 

   

  סאנסה ובייליש. מסכסך (צילום: Helen Sloan / HBO)
  סאנסה ובייליש. מסכסך(צילום: Helen Sloan / HBO)
   

  דאינריז טארגאריין - דרגונסטון

  אחרי שבמשך שש עונות צפינו בה אוספת לה תומכים ומאבדת אותם, אוספת חיילים ומאבדת אותם, אוספת דרקונים ומאבדת אותם, אוספת תארים (ושומרת על כולם) וכל הזמן מבטיחה לכבוש את ווסטרוז ולהחזיר את בית טארגאריין לכס הברזל - דאינריז סוף סוף יצאה לדרך בסוף העונה האחרונה.

   

  העונה השביעית תפגיש אותה עם הטוענים האחרים לכתר ולא רק קרובים-רחוקים שלהם, ותהפוך אותה למתמודדת אמיתית על הכס - כולל ליווי מקצועי באדיבות בית לאניסטר (טיריון), סיוע ימי של בית גרייג'וי (יאנה ות'יאון) וחיפוי של אש מהאוויר.

   

  קבלו אותה: אם הדרקונים בפעולה (צילום: HBO)
  קבלו אותה: אם הדרקונים בפעולה(צילום: HBO)
   

  כאמור, נפרדנו מדאני בפעם האחרונה כשעזבה את אסוס - ומהתמונות והטריילרים שנחשפו עד כה לקראת העונה החדשה למדנו שבדרך לכס הברזל של מעלה מלך היא עצרה בכס מלכות אחר: זה של דרגונסטון. למי ששכח, זהו האי ששימש כבסיסו של סטאניס באראת'יאון אי אז בעונה השנייה, והוא מקום מושבה ההיסטורי של משפחת טארגריין (וגם המקום שסיפק לפרק הראשון בעונה את שמו).

   

  ממקום מושבה בדרגונסטון והכס שיחזור לחיק המשפחה, דאינריז תנסה לכבוש מחדש את שבע הממלכות. מה שבטוח, לרשותה עומדת חתיכת זרוע צבאית לצורך מסע הכיבושים הזה. ודרקונים, כמובן. היא קרובה בעיקר למעלה מלך, מה שאומר שככל הנראה העימות המרכזי שלה יהיה מול בית לאניסטר (שווה לחכות לפרק האיחוד של טיריון וסרסיי!).  

   

  אויבים מכל עבר. "משחקי הכס"    (באדיבות yes)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  סרסיי לאניסטר - מעלה מלך

  במעלה מלך ולכאורה בכל ווסטרוז שולטת כרגע סרסיי לאניסטר. עד כה היא לא ישבה על כס הברזל בעצמה אלא הייתה נשואה למלך ואמם של המלכים שבאו אחריו. כעת השליטה מצויה בידיה אחרי שבסיום העונה הקודמת העלתה באש פרא את כ-ל אויביה – מהדרור העליון ועד מרג'רי טיירל.

   

  למי שבמקרה שכח – סרסיי הייתה אמורה להגיע למשפט שלה, שנערך בהיכל הספט העליון - בנוכחות הדרור העליון ואנשיו, אצולת העיר ומשפחת טיירל. גם לוראס, אחיה של מרג'רי, הועמד למשפט באותו היום. בזמן שכולם המתינו, אש פרא הובערה מתחת ההיכל והביאה לפיצוץ של הבניין. סרסריי צפתה בכול ברוגע מהחלון שלה ושתתה עוד כוס של יין.

   

  הנקמה של סרסיי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לצידה של סרסיי נותרו אחיה ואהובה ג'יימי, שנראה מזועזע קצת מהמהלכים שלה אבל לא צפוי לנטוש אותה, המלומד שלה קייבורן, שסייע לה במזימת הנקמה ואחראי ליצירת הגרסה החדשה של ההר, וכמובן – ההר עצמו כמעין מפלצת שמשמשת בתור המאבטח והרוצח השכיר שלה. ילדיה מתו כולם לאחר שטומן התאבד בעקבות מעשיה ובתה מרסלה הורעלה בעונה הקודמת בידי ולריה סאנד.

   

  סרסיי לאניסטר. אויבים מכל כיוון (צילום: HBO)
  סרסיי לאניסטר. אויבים מכל כיוון(צילום: HBO)
   

  לרשותה של סרסיי עומדים משמר המלוכה והצבא המיומן של משפחת לאניסטר, אבל בשביל לשמור על השלטון היא תצטרך עוד הרבה אש פרא, ולא בטוח שגם זו תספיק.

   

  המעשים שלה ושל משפחתה הפכו אותה לאויבת מרה של משפחת סטארק ששולטת כרגע שוב בצפון וכן של אנשי דורן – אחרי שההר הרג למענה את הנסיך שלהם, אוברין. היא גם הרגה כמעט את כל בני משפחת טיירל, ובכך הפכה לשנואת נפשה של בת המשפחה אולנה טיירל, וכבר למדנו שאסור לזלזל בה. תוסיפו להם את אם הדרקונים שדורשת בחזרה את הכס שרוברט בארת'יאון לקח ממשפחתה, ותקבלו הרבה מאוד עבודה.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "דע את האויב: כל מה שצריך לדעת לקראת "משחקי הכס""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים