שתף קטע נבחר

הראל סקעת לנוער הגאה: "קורא לכם לא להתגייס"

המוזיקאי הראל סקעת פרסם סטטוס נוקב בעקבות התנגדות המדינה לאפשר לזוגות חד-מיניים לאמץ ילדים. "בתור ישראלי ששרוף על המדינה שלו ושירת בגאווה בצבא, אני קורא לכם לא להתגייס לצבא וגם לא לשלם מיסים", כתב לנוער הגאה. ל-ynet אמר כי הוא לא חוזר בו: "זו לא פרובוקציה, אנחנו אוהבי ישראל ומופלים לרעה". צפו בו מדבר

 

הזמר הראל סקעת יוצא נגד המדינה בעקבות ההחלטה שלא לאפשר לזוגות חד-מיניים לאמץ ילדים. "בתור ישראלי ששרוף על המדינה שלו וגאה להיות יהודי ומדבר על זה מעל כל במה בעולם, שירת בגאווה בצבא, זה שבן זוגו רב סרן בצה"ל ומשרת קרוב לחודש בשנה עד היום, אני קורא לכם לא להתגייס לצבא! ויודעים מה, גם לא לשלם מיסים על הכסף שתרוויחו בקרוב", כתב במסר לצעירים גאים שפרסם אמש (א') בפייסבוק.

 

"אנחנו אוהבי ישראל בדיוק כמוכם", אמר סקעת ל-ynet לאחר פרסום הסטטוס, והוסיף כי הוא לא חוזר בו מדבריו. "החלטת המדינה הכאיבה לי מאוד. זו אינה פרובוקציה, אלו החיים שלי ושל עוד עשרות ומאות אלפים כאן במדינה. אלו אנחנו, חברים שלכם, אחים שלכם", הסביר. "על כל במה אפשרית בארץ ובעולם ובכל ראיון,אני מתגאה במדינה שלי ומספר כמה ישראל מדהימה וכך גם אמשיך. בן זוגי מזה 6 שנים הוא רב סרן במילואים שמשרת בגאווה כמעט חודש בשנה ואני מופיע באהבה וגאווה מול חיילים ועמותות למען צה"ל, תורם מתי שיכול וכך גם אמשיך".

 

הראל סקעת ובן זוגו עידן רול. "אנחנו אוהבי ישראל בדיוק כמוכם" (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
הראל סקעת ובן זוגו עידן רול. "אנחנו אוהבי ישראל בדיוק כמוכם"(צילום: ענת מוסברג)

סקעת התייחס בסטטוס שלו לעמדה שהגישו אתמול משרד המשפטים ומשרד הבריאות לבג"ץ - שלפיה יאשרו לזוגות ידועים בציבור לאמץ, אך לא יחילו את ההחלטה על זוגות חד-מיניים. "גברת איילת שקד ושאר פוליטיקאים פחדנים מעין כמוכם. אתם לא שווים אותנו", כתב סקעת בפנייה לשרת המשפטים, "הלוואי ומיליוני האנשים שפקדו את תל אביב במצעד הגאווה האחרון על מנת שתוכלו להתהדר בקבלה הפגומה שלכם בפני העולם הנאור, יהפכו כוח אלקטוראלי ויעיפו אתכם משם כבר. יש פה דור חדש שלא יסבול את הצביעות הזו עוד הרבה זמן".

 

 

סקעת פתח את הסטטוס במילות תודה לארגון הנוער הגאה בבאר שבע, שאירח אותו. "מרגש לראות דור חדש של נערים ונערות שמדברים על אהבת חינם, קבלה וסובלנות גם לאור הקשיים הרבים שעוברים ביום יום... גאה בכם/ן אחד ואחת... יום יבוא עוד כמה שנים ותצטרכו להתגייס לצבא ולתרום את חלקיכם". בהמשך קרא לנוער להימנע מגיוס ותשלום מיסים בשל עמדת המדינה כלפי האימוץ. "כל חובה שהמדינה מבקשת מכם למלא - פשוט תשימו זין. כי זה מה שהיא שמה עליכם בכל הקשור לזכויות השוות (!!!!) שמגיעות לכם. לכו ותפזרו את כל הטוב הרב שיש לכם לתת מכל הבחינות במקומות שמקבלים אתכם ולא היכן שלא".

 

דבריו של סקעת, שבימים אלה מבקש להביא ילד לעולם באמצעות פונדקאות ביחד עם בן זוגו עידן רול, נאמרו כאמור לאחר הודעת משרד הממשלה אתמול, שנמסרה כתשובה לעתירה שהוגשה על ידי המרכז הרפורמי ועמותת "אבות גאים", בדרישה לאפשר גם לזוגות ידועים בציבור וגם לזוגות חד־מיניים לאמץ ילדים. כיום החוק בישראל מאפשר אך ורק לבני זוג נשואים שהם גבר ואישה לאמץ ילדים. בשנים האחרונות כונסה ועדה מיוחדת שתפקידה היה לקבוע האם ניתן לאפשר להורים חד־מיניים לאמץ. הוועדה הייתה חלוקה בדעתה ולא קבעה עמדה. כעת, לראשונה, המדינה קובעת כי בני זוג חד־מיניים לא יוכלו לאמץ.

 

"הדיון צריך להיות מופנה לכל אותם עשרות אלפי החיילים החיילות, אזרחים ואזרחיות שנשללות מהם זכויות בסיסיות.

אותם אזרחים שראש הממשלה מתגאה דרכם עד כמה מדינת ישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזה"ת, הנאורה, זו שצריך לשמור עליה. ובכן זה לא מדויק", אמר היום סקעת, קהילה ענקית בתוך הדמוקטיה הזו מופלית לרעה בדרכים רבות כבר שנים".

 

בפנייה לפוליטקאים הוסיף: "קורא לכם להסתכל לדור הצעיר בעיניים ולהבין איפה אנחנו חיים. במקום להעמיק את הדופי והאפליה, אפשר לתקן.

כל החלטה שנלקחת בנוגע לקהילה היא משמעותית ומשפיעה על יחס כללי שנים קדימה. עשו שינוי למען ישראלים ככל הישראלים. אל תתדחקו אותם הצידה. אתם המראה לכל העם הזה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים