שתף קטע נבחר

רוצח נשותיו שמעון קופר חשוד בסחיטת קשישה. גרושתו: "חיי בסכנה"

מעצרו של קופר, המרצה שני מאסרי עולם בעקבות רצח שתיים מנשותיו, הוארך בשמונה ימים. לפי החשד הוא ניסה לרמות קשישה בת 97 באומרו כי בנו חולה בסרטן כדי לגזול את כספה. "התרעתי שהוא מסוכן וצחקו עליי", כתבה בפייסבוק אשתו השנייה. "אם יקרה לי משהו - המשטרה ושב"ס אחראים"

 

 

"התרעתי על כמה שהוא מסוכן וצחקו עליי, אמרו, 'הוא בכלא, מה הוא יכול לעשות'", כך כתבה הבוקר (יום ב') בפייסבוק שרונה בן אור, אשתו לשעבר של הרוצח שמעון קופר, שנשלח לשני מאסרי עולם בעקבות רצח שתיים מנשותיו – ואתמול נעצר בחשד שניסה לעשוק קשישה בת 97 מתוך כותלי הכלא. קופר, ששמו הותר כעת לפרסום, נעצר יחד עם בת זוגו, ששימשה מטפלת של הקשישה, בעת שביקרה אותו בכלא איילון. מעצרו הוארך היום בשמונה ימים.

 

"משטרת ישראל, שב"ס תתעוררו!", הוסיפה בן אור, אשתו השנייה של קופר, בפוסט ברשת החברתית בעקבות הפרסום על דבר מעצרו של קופר והתריעה כי היא חיה באיום. "החיים שלי בסכנה, עדותי הרשיעה אותו ברצח נוסף. אם יקרה לי משהו אתם ורק אתם אחראים. משטרת ישראל ושב"ס, אתם אחראים לחיי ולחיי משפחתי". קופר הורשע ברצח אשתו הראשונה ואשתו השלישית.

שמעון קופר בבית משפט השלום בירושלים, היום (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
שמעון קופר בבית משפט השלום בירושלים, היום(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

 

 (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)

אשתו השנייה של קופר, שרונה בן אור, בדיון ההרשעה לפני כשנה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
אשתו השנייה של קופר, שרונה בן אור, בדיון ההרשעה לפני כשנה(צילום: ירון ברנר)

 

בדיון בהארכת מעצרו של קופר מסר נציג המשטרה, רס"מ אלון חבר, כי "מסוכנותו של המשיב נלמדת מעברו. הוא רצח שתי נשים כשמטרתו הייתה לעשוק את כספיהן ונכסיהן". עוד טען נציג המשטרה כי יש סכנה שעם חזרת המשיב לתאו הוא ינסה לשבש את החקירה.

 

לפני כמה חודשים התקבל במשטרה דיווח מקשישה המתגוררת בירושלים בגפה, שלפיו קיבלה לתיבת הדואר שלה מעטפה הממוענת אליה ובה מסמך שבו נכתב שכל רכושה, נכסיה וכספה יועברו בחלקם לקופר ולבת זוגו, תושבת ירושלים, העובדת כאמור כמטפלת של הקשישה.

 

המשטרה פתחה בעקבות הדברים בחקירה והחלה באיסוף ממצאים, ראיות וגביית עדויות. החקירה הפכה מסמויה לגלויה כעת, עם מעצרם של שני החשודים אתמול וחקירתם. מהחקירה עולה כי השניים נמצאים בזוגיות זה כשנה. החשודה עבדה זה תקופה כמטפלת של הקשישה, שלא הייתה מצויה בקשר עם בני משפחתה. הרוצח המורשע אף נהג לשוחח עם הקשישה בתדירות רבה מהכלא וגם ביניהם נרקמו יחסי קרבה.

 

 

קופר בעת הרשעתו בשנה שעברה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
קופר בעת הרשעתו בשנה שעברה(צילום: מוטי קמחי)
 

בהמשך עלה חשד כי שני החשודים פעלו בצורה שיטתית ולאורך זמן כדי ליצור את יחסי הקרבה לקשישה, במטרה שזו תשמש בסיס להעברת רכושה על שמם. הקשישה נפטרה אומנם לפני שהחקירה הפכה לגלויה, אך המשטרה הספיקה לחקור אותה לפני מותה, אז טענה כי קופר התחזה לאדם שחי מעבר לים ובנו חולה בסרטן.

 

אתמול הגיעו חוקרי הימ"ר לכלא ובידיהם צווי מעצר וחיפוש ועצרו בפתח הכלא את קופר ואת בת זוגו במהלך ביקורה במקום. בה בעת בוצע חיפוש בתאו של קופר ובביתה של החשודה בירושלים. השניים נחקרו בחשד לעושק, ניסיון קבלת דבר במרמה, שימוש במסמך מזויף וקשירת קשר לביצוע פשע.

 

ניסה להציג את רצח נשותיו כהתאבדות

לפני כשנה גזר בית המשפט שני מאסרי עולם על קופר, שהורשע ברצח שתיים מנשותיו - אשתו הראשונה אורית קופרשמידט ואשתו השלישית ג'ני מור חיים. שתי הנשים מתו בנסיבות דומות. קופרשמידט נרצחה על ידי קופר ב-18 בינואר 1994 בדרך שלא הותירה סימן בגופה. לפי האישום הוא פיזר סביבה כדורים וחפיסות ריקות של תרופות הרגעה כדי ליצור מצג שווא שלפיו היא התאבדה, ואז הזעיק את אביה ואת מד"א.

 

לימים הוא התחתן עם בן אור ולאחר מכן התגרש ממנה. אז הכיר את ג'ני מור חיים, אם לשניים מקיבוץ אייל, והתחתן איתה. זמן מה לאחר מכן הוא הכיר את ד"ר מריה זקוטסקי, רופאה מרדימה מבית החולים מאיר בכפר סבא. קופר סיפר לה שהוא "צריך לצאת לחו"ל לרצוח אדם בשליחות ביטחונית" וביקש חומר קטלני שממית ולא משאיר סימן בגוף.

 

הרופאה גנבה כמות קטלנית של החומר מבית החולים ותדרכה את קופר איך להשתמש בו. על פי האישום, קופר רצח את מור חיים בלילה שבין 20 ל-21 באוגוסט 2009. גם במקרה זה הוא פיזר כדורים וחפיסות של תרופות כדי ליצור מצג שווא של התאבדות. הבדיקה לגילוי רעלים לא איתרה דבר.

 

הרופאה, שלא ידעה על כוונתו של קופר לרצוח את מור חיים, הורשעה בהסדר טיעון בעבירות מינוריות של גניבת תרופה ואספקת חומר מסוכן בדרך רשלנית. על כך נגזרו עליה שישה חודשי עבודות שירות. בשנה שעברה הרשיעו השופטים את קופר פה אחד לאחר שמצאו דמיון רב בין שני המקרים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
הרוצח שמעון קופר
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים