שתף קטע נבחר

האישה שדואגת לילדים לתיקי בית ספר

ליאת גולדשטיין אוספת במהלך החופש הגדול תיקים וציוד ממשפחות ברחבי הארץ ותורמת לילדים הנזקקים לכך. כל בני הבית ומתנדבים נוספים מגויסים למען המטרה - 1,500 ילקוטים עם ציוד בסיסי

 

 

אם תגיעו לביתה של ליאת גודשטיין מרחובות תמצאו בעיקר תיקים וציוד לבית ספר. זו השנה השביעית שגולדשטיין עומדת בראש מבצע תרומות תיקים למשפחות שאין ביכולתן לרכוש ציוד חדש.

 

"בשנים הראשונות נסעתי מבית לבית ואספתי כמעט את כל הילקוטים בעצמי אבל מאז השתכללתי, גייסתי מתנדבים והוספתי נקודות איסוף ברחבי הארץ", היא מספרת. "יש 15-20 מתנדבים ומתנדבות קבועים שעוזרים כל שנה, ותמיד מצטרפים אנשים טובים חדשים ששמחים לעזור באופן נקודתי ושבלעדיהם היה הרבה יותר קשה".  

 

 (צילום: אלבום פרטי) (צילום: אלבום פרטי)
(צילום: אלבום פרטי)

לכמה ילדים אתם מצליחים לעזור?

"זה משתנה משנה לשנה, לפי כמות התרומות שאנחנו מצליחים לגייס. למשל בשנה שהייתה את המלחמה היו יחסית מעט תרומות, ולעומת זאת הייתה שנה אחרת שהצלחנו לגייס 1,500 ילקוטים מצויידים. לצערי אף פעם לא קרה שנשארו אצלי ילקוטים שלא הזדקקו להם.

 

לכתבות נוספות - היכנסו לפייסבוק הורים של ynet

 

"הילדים שמקבלים את התיקים הם ממשפחות מעוטות יכולת. הם מגיעים אליי או שאני מגיעה אליהם באמצעות אנשי קשר כמו עובדות סוציאליות, לשכות רווחה, מועדוניות, עמותות וגם כאלה ששמעו או קראו על המבצע ופשוט פנו אליי. אני לא מסננת אף אחד שמבקש תרומה. כל אחד מקבל.

 

"אף פעם לא אמסור משהו שלא הייתי מסכימה לילד שלי להשתמש בו. לכן לפני שאני מוסרת ילקוט אני בודקת שהוא תקין, נקי ומכובד".  

 

 (צילום: אלבום פרטי)
(צילום: אלבום פרטי)

מנקים את התיקים בבריכות בחצר

ילדיה, אסף (14), מתן (12) וסיון (7) הם שותפים מלאים במבצע. "כשמישהו מגיע עם חבילות וילקוטים ברכב שלו, הם עוזרים להביא את התיקים מהרכב אלינו לחצר", מסבירה גולדשטיין. "לפני שמכבסים את הילקוטים הם עוזרים לפתוח את כל הרוכסנים, לרוקן ולנער את הילקוטים משאריות שנותרו בהם. על מנת לכבס את הכול אנחנו מניחים בריכות פלסטיק בחצר עם מים וסבון והם עוזרים לקרצף. אם כי לאחרונה מצאתי מכבסה שתעזור לי עם הכביסה כי זה ממש קשה לכבס מאות ילקוטים בחצר".

 

 (צילום: אלבום פרטי)
(צילום: אלבום פרטי)

איפה את שומרת את כל הציוד?

"כל הילקוטים נמצאים אצלי בחצר, למורת רוחו של בעלי (שבלעדיו כל זה לא היה יכול לקרות) שדווקא בקיץ כשהוא רוצה לארח בחוץ יש שם בלגן, וכל הציוד הלימודי, כמו צבעים וטושים, שרגיש לחום נמצא בתוך הבית".

 

מה היעד שלך?

"היעד הוא 1,500 ילקוטים מצויידים באופן בסיסי שיתאימו לתלמידים מכיתה א' ועד י"ב, וכל מה שילדים בבית ספר יכולים להזדקק לו - מחברות, עטיפות למחברות, עפרונות, מחדדים, מחקים, מספריים, דבק, סרגלים, טושים, צבעים ועוד.

 

"חשוב לי לציין שדרושים מתנדבים לנקודות איסוף במספר מוקדים בארץ כמו ירושלים, חיפה, אזור הדרום והצפון. כמו כן דרושים מתנדבים עם רכב, שיוכלו להעביר ילקוטים מנקודות האיסוף אליי בתחילת או אמצע אוגוסט".

 

 (צילום: אלבום פרטי)
(צילום: אלבום פרטי)

אילו תגובות קיבלת עד היום והאם יש תגובה הזכורה לך במיוחד?

"שתי תגובות זכורות לי במיוחד. אחת של נציג מטעם מחלקת רווחה בעיריה מסויימת, שהגיע לקחת ילקוטים עבור ילדים נזקקים בעירו. כשראה את הילקוטים מסודרים כמו חיילים אצלי בחצר, נקיים ומכובסים כל אחד מלא במה שהצלחנו לגייס באותה שנה, הסתכל עליהם בזלזול ואמר: 'חשבתי שמדובר בילקוטים חדשים', והלך בלי לקחת דבר.

 

"לעומתו זכורה לי תגובה של נציגה מעיר אחרת, שהגיעה אליי ממש בסוף אוגוסט, לאחר שכבר חילקתי את כל הילקוטים שהיו לי. כיוון שכבר חילקתי כמעט הכול נותרה לי בחצר רק ערימה של הילקוטים הכי מוזנחים, כאלה שעל חלקם רשום בטוש כהה שם של ילד, הרוכסן בחלקם קצת פרום וכו'. ילקוטים שהתכוונתי לזרוק ולא להעביר לאף ילד.

 

"אותה נציגה הסתכלה על הערימה הזאת ואמרה: 'אני אקח אותם. אבקש מכמה נשים אצלי לתפור ולסדר אותם. יש ילדים בעירי שאין להם כלום וישמחו לקבל אפילו את זה', ומאז היא חוזרת כל שנה".

 

מעוניינים לתרום? פרטים על נקודת איסוף הקרובה אליכם

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבום פרטי
כל התיקים נמסרים
צילום: אלבום פרטי
מומלצים