שתף קטע נבחר

משרד התקשורת יוזם הקלות בייבוא מכשירי סלולר משומשים

כיום אי אפשר לייבא מכשירים סלולריים משומשים ומחודשים (למעט בייבוא אישי), לכן המשרד פועל לפטור מרישיון על ייבוא כזה. בנוסף, המשרד הודיע על הקלה משמעותית בנטל הבירוקרטי על כל ייבוא סלולרי. ההקלות נדרשות לאישור ועדת הכלכלה

 

משרד התקשורת הודיע הבוקר (א') כי בכוונת שר התקשורת איוב קרא, להרחיב את הפטור מרישיון ייבוא גם על מכשירי טלפון סלולרי שאינם חדשים ולפטור מחובת רישיון סוחרים ובעלי חנויות בישראל. השר פנה אל ועדת הכלכלה של הכנסת, על מנת לקבל את אישורה לתיקון הצו המסדיר את הייבוא והסחר של מכשירי הטלפון הסלולריים.

 

איוב קרא (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
איוב קרא(צילום: ירון ברנר)

 

יש לכם תלונה על חברת סלולר? כיתבו לנו >>  

 

אם תאושר ההחלטה, ייבואנים יורשו לייבא גם מכשירים סלולריים שאינם חדשים (משומשים, מחודשים), במטרה להביא לירידה משמעותית במחירי מכשירי הסלולר. כיום נמכרים בארץ מכשירים כאלה (בחלקם נעשה שימוש מועט מאוד על-ידי המשתמש הראשון), אך לא מיובאים ישירות מחו"ל. ייבוא ישיר של מכשירים כאלה מחו"ל נעשה על-ידי צרכנים פרטיים.

 

כמו כן, יינתן מתן פטור מלא מרישיון סחר לסוחרים ובעלי חנויות בישראל, ותצומצם חובת הרישום, כך שתחול על יבואנים מסחריים בלבד של ציוד תקשורת. ההקלה בבירוקרטיה צפויה להביא לירידה דרסטית במספר הטפסים שצריך ייבואן למלא. 

 

למשרד התקשורת יש סמכות של רגולטור בתחום, אבל עבור תיקוני חוק והתקנת תקנות, על המשרד לפנות לוועדת הכלכלה שתאשר את התקנות.

 

מהמשרד נמסר כי "תיקון הצו והרחבת היקף הפטור, יקלו על הנטל הבירוקרטי המוטל על ייבואנים וסוחרים בציוד תקשורת, יקדמו את האינטרס הציבורי ואת התחרות בתחום, לטובת הצרכנים. הדבר עולה בקנה אחד עם הרציונל של החלטת הממשלה שעניינה הגברת התחרות וייעול תהליכי האסדרה בתחום הייבוא מ-2014.

 

"תכליתו של הצו היא להסיר חסמי ייבוא ומסחר בציוד קצה כאמור, אשר מיוצר על-פי תקנים בינלאומיים, להקל בנטל הבירוקרטי של ייבואנים, ובכך לקדם את התחרות בתחום הציוד הסלולרי, לרווחת הצרכנים".

 

השר איוב קרא מסר: "עם כניסתי לתפקיד זיהיתי את הקשיים הקיימים בתחום ובכוונתי לפעול לטובת הצרכנים גם בעניין זה. האפשרות לייבא מכשירים סלולרים שאינם חדשים תביא לירידה משמעותית במחירי מכשירי הסלולר ותוריד כפועל יוצא את יוקר המחייה בצורה שעולה בקנה אחד עם מדיניות הממשלה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים