שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל, יאיר שגיא

הטבח בחלמיש: מיכל והילדים נמלטו לקומה השנייה, אלעד מנע מהמחבל לעלות

פרטים נוספים נחשפים על הפיגוע הרצחני שגבה את חייהם של בני משפחת סלומון. אלעד ז"ל נאבק במחבל ומנע ממנו להגיע לילדיו, חיה ז"ל הספיקה לצאת ולהזעיק עזרה. האלמנה מיכל: "הסתגרנו בחדר עד שהרגשנו שאפשר לצאת"

 

 

בחלוף השעות והימים מפיגוע הרצחני בחלמיש, שגבה את חייהם של שלושת בני משפחת סלומון, נחשפים פרטים נוספים אודות האירוע. לפני שהתמוטטה ומתה הספיקה חיה סלומון לצאת מהבית וצעקותיה הזעיקו את השכן ע', חייל בחופשה, שהגיע לבית וירה במחבל. כמו כן, סיפרו בני המשפחה, אלעד סלומון ז"ל נלחם במחבל שניסה לעלות לקומה השנייה, לשם נמלטו אשתו מיכל וילדיהם.

 

מוקדם יותר ביישוב מגוריה אלעד סיפרה האלמנה מיכל על רגעי האימה: "המחבל פרץ לתוך הבית, שלף סכין והתחיל לפגוע במי שהיה במטבח. אני הייתי עם שלושת הילדים הגדולים שלי בסלון, וברגע שראיתי אותו והבנתי שמדובר במחבל פשוט ברחנו למעלה. הסתגרנו בחדר עד שהרגשתי שאפשר לצאת, שהשטח בטוח. אחרי שיצאתי גיליתי את המראות והסוף ידוע לכולנו. התחושות היום יותר קשות, כי לאט לאט יש הפנמה ויש את ההבנה שזה משהו סופי".

 

על הנסיעה לשומרון הוסיפה: "בגלל החששות שלנו נסענו בדרך קבע באוטובוס ממוגן ירי. כן, היו את הפחדים לשהות שם".


האלמנה מיכל סלומון (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
האלמנה מיכל סלומון(צילום: רענן בן צור)

- איך ממשיכים הלאה?

"אמנם איבדנו את אלעד ואת חיה ואת יוסי, אבל עדיין אנחנו ביחד, הילדים שלי בריאים, נשארתי אני, אמשיך לגדל אותם. ממשיכים הלאה. אי אפשר לעצור ואי אפשר ליפול".

 

את הפיגוע ביצע המחבל עומר אל-עבד, פלסטיני מהכפר קובאר. הוא נכנס לביתם של יוסי וטובה סלומון, ודקר למוות את יוסף (70), חיה (46) ואלעד (36), לפני שנורה ונפצע. מוקדם יותר השתתפו אלפים בהלווייתם בבית העלמין במודיעין. הסבתא טובה סלומון, שנפצעה בפיגוע, הגיעה בניידת טיפול נמרץ והובלה בכיסא גלגלים אל סמוך לארונות בעלה ושני ילדיה.

 

מעט יותר משעה וחצי לפני הפיגוע פרסם המחבל פוסט פרידה בפייסבוק. אל-עבד הצהיר כי הוא יוצא לפעולה משום שיהודים "מטמאים את אל-אקצה". הוא גמא מרחק של כ-2.5 קילומטרים, חדר ליישוב חלמיש למרות הגדר ההיקפית – וביצע את הרצח המשולש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
האלמנה מיכל סלומון
צילום: רענן בן צור
מומלצים