שתף קטע נבחר

קרובי הירדני שנורה למוות דורשים להעניש את המאבטח: "רק הלך להרכיב חדר שינה"

בישראל סבורים שאירוע הדקירה במגורי נציגי ישראל בעמאן היה פיגוע, אולם קרובי משפחתו של מוחמד זכרייא א-ג'וואודה בן ה-17 הפגינו וטענו: "נורה בדם קר". כמה מהם דרשו עונש מוות למאבטח השגרירות

 

 

 

עשרות מבני משפחתו של מוחמד זכרייא א-ג'וואודה בן ה-17 מהעיירה א-דווימה שבירדן נאספו הלילה (יום ב') בעמאן ודרשו להעניש את מאבטח שגרירות ישראל שירה בו למוות. בישראל טוענים כי האירוע הוא פיגוע לכל דבר וכי המאבטח מנע בפעולתו המהירה אירוע חמור יותר.

 

בני משפחתו של הדוקר התאספו בכיכר א-שרק אל-אווסט בעמאן, ודרשו מהשלטונות לחשוף את פרטי החקירה. מנגנוני הביטחון פינו את בני המשפחה בגז מדמיע. אביו של הצעיר אמר לערוץ הטלוויזיה הירדני "רויא" שבנו כלל לא ידע מה היא אזרחותו של מי שהרג אותו ושהוא היה לקוח רגיל שקנה מהם רהיטים.

 

מוחמד זכרייא א-ג'וואודה שנורה למוות ()
מוחמד זכרייא א-ג'וואודה שנורה למוות

מחאת בני המשפחה ()
מחאת בני המשפחה

"אני מחשיב את הבן שלי כשהיד אצל אללה", אמר האב לעיתון "א-רד". לדבריו, אחד מאנשי השגרירות רכש חדר שינה בתערוכה מקומית, ובנו הגיע להתקין את הרהיטים בדירתו. "השיחה האחרונה שלנו הייתה בשעה שתיים. הוא סיפר לי שהוא הולך להשיג את הציוד הנדרש להתקנה".

 

האב אמר כי הוא ניסה להתקשר אליו, ומשלא ענה לו התקשר למאבטח של הדירה שעדכן אותו על תקרית הירי במקום, ושבנו פונה לבית החולים יחד עם מקומי נוסף והעובד הישראלי. הוא ציין כי לאחר שעבר בכמה בתי חולים העבירו אותו למשטרת עמאן שהודיעה לו שבנו נהרג.

 

"אנחנו עומדים בלילה הזה, שבו אבד לנו אחד מבניה של ירדן בדם קר בידי הישות הציונית האכזרית בשגרירות שלה שנמצאת בממלכה הירדנית ההאשמית", אמר אחד מבני המשפחה. "יש לנו אמונה מוחלטת וטהורה במערכת המשפט הירדנית שהפושע והרוצח הזה יקבל את העונש החמור ביותר ושהעונש הזה יגיע לעונש מוות".

אזור השגרירות הישראלית בעמאן, הלילה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אזור השגרירות הישראלית בעמאן, הלילה(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

קרוב אחר אמר: "הילד הזה, בן 17, הלך להרכיב חדר שינה והוא לא ידע שזה עבור הישות הציונית והם ירו עליו בדם קר. רחמי אללה עליך, מוחמד".

   

בני המשפחה קראו קריאות "אללה אכבר" בהפגנה שלהם, ואחד מהם אמר: "אנחנו דורשים שהחקירות ייעשו בצורה מלאה ונקיית כפיים כדי שנוכל לבחון אותם בפני העולם כולו ולהראות שהישות האכזרית הזו לא חסה על אף אחד. אנחנו בירדן אוכפים את החוקים וירדן כבר אכפה חוקים נוקשים נגד כל מי שהפר את החוק.

 

"אנחנו כעת דורשים מהממשלה לגרש את השגרירה של הארץ המזויפת הזו שלא חסה על אף אחד ושלא יראה מפניו של אללה. אנחנו מאמין במערכת המשפט נקיית הכפיים שלנו. כעת נעקוב אחר כל הליכי החקירה יחד עם בכירי השלטון עד שנשיג את זכויותינו - כדי שהפושע יוצא להורג", דברי בן משפחתו של ההרוג הירדני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרובי הצעיר הירדני שנורה למוות
מומלצים