שתף קטע נבחר

נקמת ההומואים: "יחידת הגאים שנלחמת בדאעש"

3 שנים תיעד ארגון דאעש את אנשיו משליכים להט"בים מהגגות וסוקלים אותם למוות. עכשיו מדווחים העיתונים "אינדפינדנט" ו"ניוזוויק" שארגון המשתף פעולה עם הכורדים הכריז על הקמת "צבא ההתקוממות העליז", יחידה המורכבת מלהט"בים, כדי להשיב מלחמה. סמלה: קלצ'ניקוב על רקע ורוד

מאז שכבש שטחים עצומים בסוריה ובעיראק בקיץ 2014 פרסם ארגון דאעש סרטונים וצילומים רבים שבהם נראים אנשיו משליכים הומואים מהגגות, יורים בהם למוות או סוקלים אותם באבנים. כעת, כשהארגון מאבד עוד ועוד שטחים, מגיעה נקמת הגאים: כלי תקשורת בבריטניה ובארה"ב מדווחים היום (ג') כי הוקמה יחידה צבאית ראשונה של להט"בים הנלחמים נגד דאעש בסוריה.

תמונה שפרסמו האחראים להודעה. בעקבות ספקות - פרסמו תמונות נוספות מאותו המעמד (צילום: twitter) (צילום: twitter)
תמונה שפרסמו האחראים להודעה. בעקבות ספקות - פרסמו תמונות נוספות מאותו המעמד(צילום: twitter)

 (צילום: twitter) (צילום: twitter)
(צילום: twitter)

 (צילום: twitter) (צילום: twitter)
(צילום: twitter)

ההודעה על הקמת היחידה סוקרה בין השאר בעיתון הבריטי היוקרתי "אינדיפנדנט" ובמגזין האמריקני המפורסם "ניוזוויק". היחידה החדשה הורכבה ממתנדבים להט"בים ממדינות זרות הנלחמים נגד דאעש ומשתפים פעולה עם המיליציה הכורדית YPG בצפון סוריה. שם היחידה הוא The Queer Insurrection and Liberation Army ("צבא ההתקוממות והשחרור העליז") או בקיצור TQILA (טקילה). היא משתייכת לארגון "כוחות הגרילה המהפכניים הבינלאומיים", ארגון אנרכיסטי הנלחם בדאעש יחד עם YPG.

 

בהודעה שפרסמו הארגון ויחידת הגאים החדשה שלו ברשתות החברתיות נכתב: "אנו מכריזים על הקמת 'צבא ההתקוממות והשחרור העליז', ארגון משנה המורכב מחיילים להטב"קים ואחרים המבקשים לנפץ את המגדריות הבינרית ולקדם את המהפכה הנשית ואת מהפכת המגדר והמיניות הרחבה יותר.

אנשי דאעש משליכים הומו מהגג בשטח שכבשו בסוריה ()
אנשי דאעש משליכים הומו מהגג בשטח שכבשו בסוריה

"חברי 'טקילה' צפו בזעזוע בכוחות קיצוניים ופשיסטיים סביב העולם תוקפים את הקהילה הגאה ורוצחים אין ספור מבניה בטענה שהם 'חולים' ו'מתנהגים באופן לא טבעי'. התמונות של הומואים נזרקים מגגות ונסקלים למוות על-ידי דאעש היו משהו שלא יכולנו לצפות בו ולשבת מולו בחיבוק ידיים. השנאה לקווירים, לטראנסים ולאנשים אחרים שזהותם המגדרית שונה אינה מאפיינת רק את דאעש, אלא קיימת גם בקרב שמרנים נוצרים בעולם הצפון-מערבי הגלובלי". ההודעה נחתמת בקריאה: "השיבו אש! המתרוממים האלה הורגים פשיסטים!".

 

בשיחה עם המגזין "ניוזוויק" סירב דובר היחידה, הבאל רוג'הילט, לחשוף פרטים על גודל הכוח, אבל טען כי אנשיה כבר נלחמים נגד דאעש בעיר א-רקה, הבירה שלו בסוריה. הוא הדגיש כי אם א-רקה תשוחרר, היחידה תניף בה את דגל הגאווה.

 

בתמונות שהפיצה היחידה ברשתות החברתיות ושאמינותן אינה ידועה נראו חייליה מחזיקים רובים לצד שלט שעליו נכתב "המתרוממים האלה הורגים פשיסטים" ולצד דגל גאווה וסמל הארגון – רובה קלצ'ניקוב על רקע ורוד. אחרי שגולשים הביעו ספק בנוגע לאמינות התמונה פרסמו האחראים להודעה תמונות נוספות מאותו המעמד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: twitter
"המתרוממים האלה הורגים פשיסטים!"
צילום: twitter
מומלצים