שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נחתם צו ההרחבה המסדיר את תנאי המנופאים בישראל

  שר העבודה והרווחה חתם על צו ההרחבה המשפר את תנאי העסקתם של המנופאים בכלל אתרי הבנייה בישראל. בין ההסכמות: שכר התחלתי של 49 שקלים לשעה, תוספות שכר מיוחדות ושיפור סביבת העבודה הפיזית והבטיחותית של העובדים. יו"ר ההיסתדרות ניסנקורן: "הצו מבטיח כי כל אותם עובדות ועובדים יקבלו את התגמול המגיע להם ויועסקו מעתה והלאה תחת תנאי בטיחות הולמים"

   

  קריסת מנוף בחיפה

  קריסת מנוף בחיפה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הסכם תקדימי לשיפור תנאי העסקת העובדים בענף הבנייה בישראל: כארבעה חודשים לאחר שיו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר התאחדות בוני הארץ רוני בריק חתמו על ההסכם הקיבוצי התקדימי להסדרת זכויות ציבור המנופאים, שר העבודה והרווחה חיים כץ חתם היום (ד') על צו ההרחבה המחיל את תנאי ההסכם באופן מיידי על כלל המנופאים ומפעילי עגורן צריח המועסקים בענף.

   

  מנופאי שהתפטר: "היה סדק במנוף, פחדתי למות"

   

  הסכם חדש למפעילי המנופים (צילום: ניצן דרור) (צילום: ניצן דרור)
  הסכם חדש למפעילי המנופים(צילום: ניצן דרור)

   

  כפי שנקבע בהסכם שנחתם בחודש אפריל, שכר המינימום למנופאים יעמוד על 49 שקל לשעה, ובעוד כשנה וחצי יעלה השכר ל-52 שקל לשעה. לכך תתווסף תוספת מאמץ בגין גובה ובידוד בסך 3.5 שקלים לשעה.

   

  כמו כן, העובדים יהיו זכאים לקרן השתלמות כבר מיומם הראשון בעבודה, כאשר הפקדות המעביד יעמדו על 5% (ו-2.5% על חשבון העובד). ההסכם אף מסדיר תוספת סיכון מיוחדת בסך ארבעה שקלים לשעה בעת מצב מיוחד בעורף, והשתתפות בהוצאות נסיעה בסכום כפול מהקבוע בצו ההרחבה הכללי בעניין זה.

  יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
  יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן(צילום: יובל חן)
   

  נושא נוסף שהוסדר בהסכם המנופאים, ויחול כאמור מעתה על כלל העובדים עם פרסום הצו, הינו שיפור סביבת העבודה הפיזית של המנופאים, בדגש על שיפור הבטיחות והגיהות. כחלק מכך הצדדים יפעלו במשותף כדי להכשיר עובדים מקומיים למקצועות האיתות והעניבנות, באמצעות קיום הכשרות מיוחדות. לצד אלה, תיערך פנייה משותפת של הצדדים לרשויות הרלוונטיות במטרה למנוע זיוף רישיונות מנופאי, ולשם הסדרת תחום חברות המנוף.

   

  ההסכם קובע גם תקן מינימלי לתנאים וציוד נדרש בתא המנוף, כגון: מתקני העלאת ציוד למנוף, מטף כיבוי אש, ערכת עזרה ראשונה, מיכל מי שתייה, מיזוג אוויר, כיסא המתאים לישיבה ממושכת ועוד.

   

  יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "אני מודה לשר העבודה והרווחה חיים כץ שחתם על צו ההרחבה, בצעד היסטורי וצודק המסדיר אחת ולתמיד את נושא הבטיחות ואת תנאי העסקת המנופאים. הצו מבטיח כי כל אותם העובדות והעובדים המבצעים את התפקיד החשוב וההכרחי הנמצא בכל אתר בנייה כמעט, יקבלו את התגמול המגיע להם ויועסקו מעתה והלאה תחת תנאי בטיחות הולמים. ההסתדרות תמשיך לפעול למען הסדרת תנאי הבטיחות בכלל ענף הבנייה".

   

  שר העבודה והרווחה חיים כץ ציין כי "צו ההרחבה יעניק למנופאים רשת הגנה כפולה - סוציאלית ובטיחותית. כל הגורמים הרלוונטיים צריכים להתגייס לטובת צמצום משמעותי בהיקף תאונות העבודה. על הקבלנים להפגין מחויבות אמיתית בשטח לסביבת עבודה בטוחה ועל העובדים לגלות אחריות אישית ולהקפיד על הכללים. אנו לא נהסס לפעול ביד קשה נגד גורמים רשלניים שלא יקפידו על חוקי הבטיחות והעבודה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים