שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בריטניה תאסור מכירת רכבים מזהמים החל משנת 2040

  הממלכה המאוחדת מצטרפת לגרמניה ושבדיה עם האיסור. בנוסף, צפויה לעבור תוכנית ממשלתית להפחתת זיהום אוויר לאחר חריגות מתקנות זיהום האוויר שהתגלו ב-81 כבישים, יותר ממחציתם בלונדון

  בריטניה צפויה להכריז על תוכנית להפסקת מכירת רכבי בעלי מנועי בנזין ודיזל מזהמים החל מ-2040. בכך היא מצטרפת לגרמניה ושבדיה שיאסרו מכירת רכבים מזהמים כבר ב-2030, ומהווה מסמר נוסף בארון המתים של מנוע הבעירה הפנימית.

   

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

   

  עוד קודם לתאריך היעד הממשלה הבריטית זיהתה 81 כבישים בהם נרשמו חריגות מתקנות זיהום האוויר של האיחוד האירופאי, מרביתם במרכזי ערים כשיותר ממחציתם בלונדון הבירה. בשל כך האסטרטגיה של הממשלה תעודד את הרשויות המקומיות לנסות להפחית את רמות הפליטה על ידי שדרוג מנועי הדיזל המזהמים ביותר, כמו גם שינוי פריסת הכבישים והתשתיות, הסרת פסי האטה ושינוי רצף הרמזורים. זאת במטרה להבטיח נסיעה רצופה, שכן האטה והאצה בשנית, כמעט ומכפילות את כמות הפליטה.

   

   

  עם זאת יש לציין שאחד מהאתגרים של התוכנית היא העובדה שבעשור האחרון עודדו על ידי הממשלה מכירות רכבים בעלי מנועי דיזל, בשל פליטת פחמן דו חמצני נמוכה יותר ממנועי בנזין. בהתאם, מספר המכוניות בעלות מנועי דיזל עלה מ-3.2 מיליון בשנת 2000 ליותר מ-10 מיליון כיום. אך מאז התברר כי הם פולטים דו-תחמוצת חנקן, המסוכנת יותר.

   

  דובר הממשלה ציין כי "נהגי מנועי דיזל אינם האשמים ואי אפשר להעניש אותם בקנסות. כדי לסייע להם לעבור ליחידות הנעה נקיות יותר דרושה תוכנית מחושבת. בסך הכל אנחנו משקיעים 3 מיליון לירות שטרלינג כדי להתמודד עם השפעות הזיהום בנושא תשתיות הכבישים ותמיכה ביוזמות תחבורה ירוקה."

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  זיהום אוויר זיהום אויר מכוניות פקק פקקי תנועה פקקים עשן אגזוז
  צילום: shutterstock
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים