שתף קטע נבחר

ישראל מנעה טיסתם של 5 פעילי חרם אמריקניים ארצה

הפעילים לא הורשו לעלות לטיסת לופטהנזה בעקבות הנחייה של משרד הפנים והמשרד לעניינים אסטרטגיים, שטענו כי הם מוכרים כפעילי חרם מרכזיים בזירה האקדמית, הכלכלית והמדינתית

 


(ארכיון) ()
(ארכיון)

ישראל מנעה מחמישה פעילי חרם להגיע לשטחה. הם לא הורשו לעלות לטיסת לופטהנזה שיצאה היום (ד') מארה"ב, בעקבות הודעה של ישראל לחברת התעופה ולפיה עליהם לקבל אשרה לפני עלייתם למטוס.

 

את הצעד יזם משרד הפנים בהמלצת המשרד לנושאים אסטרטגיים. מתוך החמישה - שלושה יהודים, נוסע אחד מוסלמי ונוסע נוסף חבר בארגון הכנסייתי. יציאתם ארצה נעשתה במסגרת משלחת שיזמו שלושה ארגוני חרם בארה"ב: AMP - American Muslims for Palestine; JVP - Jewish Voice for Peace; PPF- Presbyterian Peace Fellowship.

 

במשרד לנושאים אסטרטגיים ציינו כי מדובר בשלושה ארגונים שחרטו על דגלם קידום חרמות נגד מדינת ישראל ודה-לגיטימציה שלה. חמשת הפעילים מוכרים כפעילי חרם כבר כמה שנים. הם חברים בארגוני חרם, חלקם אף ממלאים תפקידים בכירים ופועלים לקידום חרמות בזירה האקדמית, הכלכלית והמדינתית. יתר חברי המשלחת, שלא זוהו כפעילי חרמות בולטים, נכנסו לישראל.

 

כבר בחודש אוגוסט האחרון החליטו השרים גלעד ארדן ואריה דרעי על מדיניות חדשה של מניעת כניסתם של פעילי חרם, בהתאם לסמכות שר הפנים בחוק הכניסה לישראל.

 

בחודש מרס נכנס לתוקפו תיקון לחוק בנושא זה. בחודשים האחרונים הובילו המשרד לנושאים אסטרטגיים ומשרד הפנים עבודת מטה, יחד עם משרדי החוץ, המשפטים והמל"ל, שבסופה הומלץ למנוע כניסתם של "פעילים הנוקטים פעילות ממשית, עקבית ורציפה לקידום חרמות על ישראל". עבודת המטה הדגישה כי ביקורת פוליטית לא תהווה קריטריון למניעת הכניסה לישראל.

 

דרעי, אשר לו הסמכות החוקית להחליט על מניעת כניסה לארץ, וארדן, שמרכז את המאבק בקמפיין החרם, אימצו את המלצת הצוות.

 

בהודעה משותפת של השרים נכתב כי "מדובר בפעילים בולטים שמקדמים חרמות באופן מתמשך שביקשו להגיע במסגרת משלחת של ארגוני חרם קיצוניים מובהקים, שכל תכליתם לפגוע במדינת ישראל, ועל כן במסגרת חוק מניעת הכניסה לא אושרה כניסת הפעילים לישראל".

 

ארדן הוסיף: "המדיניות שאני מוביל נגד ארגוני החרם ברורה - לא נאפשר לפעילי חרם מרכזיים להיכנס לכאן כדי לפגוע בנו. חוקי המשחק השתנו וארגונים שפועלים לפגוע בביטחון הלאומי של ישראל באמצעות חרמות לא ייכנסו לשטחה".

 

דרעי אמר: "משרד הפנים מנע במקרה זה וימנע גם בעתיד כניסה לישראל של פעילי חרם שמטרתם המובהקת היא לפעול נגד מדינת ישראל. לא נאפשר כניסה כדי לפעול נגד המדינה, לקרוא להחרמתה ולעסוק בעידוד חרמות נגדה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים