שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ארנולד שוורצנגר: "ברור שהייתי רוצה להתמודד לנשיאות ארצות הברית"

  מי היה מאמין, אבל ארנולד שוורצנגר - האיש והשרירים - חוגג 70 שנה. אז מה סוד הקסם שלו? להסתכל על חצי הכוס המלאה ולחגוג בגבול הטעם הטוב: "עישנתי מריחואנה, אבל מעולם לא שאפתי פנימה". בריאיון ל-ynet הוא נזכר בביקורו בישראל בשנות ה-70 ("אפילו נהגתי בטנק") ומעביר מסר לנשיא טראמפ

  ביום ראשון יחגוג ארנולד שוורצנגר - הכוכב ההוליוודי, השרירן המקשיש ומושל קליפורניה בדימוס - יום הולדת 70. "אני מרגיש כמו שהרגשתי לפני 40 שנה", מתוודה שוורצנגר כשאנחנו נפגשים ב"מג'סטיק", אחד המלונות המפוארים והרוחשים בטיילת בקאן. "החיים לקחו אותי למסע מופלא. היו לי הרבה מטרות כילד באוסטריה והגשמתי אותן, אבל אז לא ידעתי שאלך כל כך הרבה צעדים קדימה.

   

   

  מרגיש כמו בן 40 (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  מרגיש כמו בן 40(צילום: gettyimages)

  "לא ציפיתי להרבה ממה שקרה - בין אם זה להיות מושל או המעורבות שלי באיכות הסביבה. גם המשפחה שהקמתי הייתה הפתעה מוחלטת עבורי - האושר הזה. כשאתה בן חמש עשרה - עשרים אתה אף פעם לא יודע שיהיה לך את כל זה. אני נהנה מהמסע שעברתי, אפילו היום, במפגש אתך, אני נהנה מאוד".

   

  מה אתה רוצה מתנה ליום ההולדת?

  "אם אתה רוצה לשלוח לי מתנת יום הולדת, אגלה לך שאני אוהב סיגרים".

   

  אתה גם נראה מצוין. מה הסוד שלך לנעורי נצח?

  "עשיתי רק דברים בריאים לגוף שלי. מעולם לא לקחתי סמים. יצא לי לעשן מריחואנה, אבל מעולם לא שאפתי פנימה. כמו כן אני עושה שני דברים: האחד - אני מתעמל כל יום. והשני - אני מאוד אוהב את חיי ונהנה ממה שאני עושה, איך אפשר שלא? חודש אחד אתה עושה סרט, בחודש הבא אתה נוסע לקדם פסטיבל כושר בדרום אפריקה או בסין, ואז אתה נושא נאום באוניברסיטה ומקבל תואר דוקטור. אחר כך יש לך פגישה על עסקת נדל״ן ואתה עושה ממנה מיליון דולר. ובסוף, אתה עולה על האופנוע ורוכב בחמש לפנות בוקר לסנטה-ברברה לארוחת בוקר. החיים טובים, אני באמת בר מזל".

   

   

  עושה חיים מסביב לעולם (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  עושה חיים מסביב לעולם(צילום: gettyimages)

  תמיד הייתה לך גישה חיובית לחיים?

  "אני חושב שתמיד נהניתי מכל דבר שעשיתי. בצעירותי, אנשים ראו אותי מתאמן חמש שעות ביום וצוחק, אז הם שאלו אותי: 'אתה מתאמן כל כך הרבה ואתה נהנה. מה עובר עליך?', אני פשוט ראיתי את זה אחרת. לא הסתכלתי על עצמי כמי שמתאמן חמש שעות ביום. ראיתי בפניי את המטרה - להפוך למר עולם - כך שבכל סט ובכל כפיפה שעשיתי הרגשתי שאני מתקדם צעד אחד קדימה. מצאתי הנאה גדולה בלהתקרב למטרה שלי עוד ועוד - אז לא ראיתי בדברים כורח או מטלה". 

   

  עם הבן שלו, פטריק (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  עם הבן שלו, פטריק(צילום: gettyimages)
   

  שוורצנגר הגיע לקאן רגע אחרי שסיים להתקוטט עם הנשיא ומפיק הטלוויזיה דונלד טראמפ, שפיטר אותו מהגשת התוכנית "המתמחה". זה רק התבקש שאשאל אותו האם הוא התאושש כבר מהעימותים ומהקרבות עם הנשיא הטרי והשנוי במחלוקת. הבעיה רק, שזו הייתה השאלה הראשונה ששיגרתי לעברו. "ישר רואים שאתה מישראל", צוחק שוורצנגר. "אתה ישר הולך לעניין. לפני 40 שנה הייתי פה בקאן עם הסרט Pumping Iron ומשום מקום מישהו שאל אותי היכן הייתי רוצה לבקר ועוד לא הייתי. אמרתי שמעולם לא הייתי במזרח התיכון ושהייתי רוצה לבקר בישראל. העיתונאי (ג. עיטור, הכתב המיתולוגי המנוח של שבועון "עולם הקולנוע". א"ק) אמר 'אני מישראל. אני אארגן שתבוא להתארח בתחרות נערת היופי בישראל'. וכך התגלגלתי לשם, ב-1977. אפילו נהגתי בטנק. מצחיק ש-40 שנה אחרי המפגש עם אותו עיתונאי ישראלי, אתה הראשון ששואל אותי שאלות".

   

  בהמשך השיחה, הוא מתרצה ומואיל לומר מילה על יריבו טראמפ. "האמנתי שהוא ייבחר. בפוליטיקה, קשה לדעת לאן הרוח נושבת אבל במערכת הבחירות האחרונה היא נשבה לכיוון שהעיד שלאזרחים נמאס מהמציאות באמריקה. הם הרגישו שהם צריכים למצוא להם פוליטיקאי לא טיפוסי, מישהו זר.

   

  "בסך הכול אני לא מודאג. בן אדם אחד לא יכול לשבש הכל. אין לנו דיקטטורה. יש לנו דמוקרטיה. החוקה שלנו נכתבה כל כך טוב שאין איך להפיל אותה. עברנו את ווטרגייט וצרות שונות ומשונות - ואמריקה יצאה בסדר בסוף. שלטון טראמפ זו מהמורה בדרך עבורה, אבל אני חושב שהיא תמצא דרכה סביבה. הכל ייפתר במהרה".

   

   

  שומר על בריאות טובה. שוורצנגר (צילום: GettyImages) (צילום: GettyImages)
  שומר על בריאות טובה. שוורצנגר(צילום: GettyImages)

  יש מצב שתיקח פסק זמן מעשיית סרטים ותחזור לפוליטיקה?

  "ברור שהייתי מנסה לרוץ לנשיאות אבל אני לא יכול - מאחר ולא נולדתי באמריקה. אבל יכולה להיות לך השפעה עצומה על העולם מבלי שתהייה בתוך הפוליטיקה. אנשים מסביב לעולם נלחמים למען מטרות חשובות, ותורמים המון.

   

  "הדרך הטובה ביותר תהיה אם המגזר הציבורי, הפרטי והעמותות יעבדו יחד בהרמוניה. זה המערך האידיאלי לתקוף בעיה מזוויות שונות. יש לי ארגון לשימור הסביבה ואנחנו עושים עבודה מופלאה, הפתרון נעוץ בכוחו של העם".

   

  הנושא האקולוגי הוא עוד סיבה שעשויה לגרום לשוורצנגר להתעמת עם הנשיא המכהן, שלא בדיוק אכפת לו מאיכות סביבה. "כשזה נוגע לאיכות הסביבה - אין בידיו את הידע. הוא נמצא בתקופת האבן. בסופו של דבר אני מקווה שאוכל להעיר גם אותו ולגרום לו להבין שאנחנו בכיוון הנכון. אבל בינתיים שבעה מיליון בני אדם מתים בכל שנה בעולם בגלל זיהום".

   

   

  "הייתי רוצה להיות נשיא ארצות הברית" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  "הייתי רוצה להיות נשיא ארצות הברית"(צילום: רויטרס)

  במסגרת ההתמסרות שלו למאבק למען שלום כדור הארץ, שוורצנגר הגיע לפסטיבל קאן כדי לקדם סרט תיעודי בתלת ממד, Wonders Of The Sea, על נפלאות האוקיינוסים ושוכני המעמקים. שוורצנגר, עם המבטא האוסטרי שלו, הופקד על הקריינות בסרט. "אני לא אשכח את הפעם הראשונה שראיתי אוקיאנוס בחיי - זה קרה בטיסה הראשונה שלי. הייתי בן 19 וטסתי לתחרות מר עולם בלונדון. הבטתי למטה וראיתי את האוקיינוס, את המים. בהמשך עברתי לגור בקליפורניה, שם רצועת החוף היפה והנקייה ביותר, לכן חשוב לי להגן עליה.

   

  "לתנועה למען איכות הסביבה יש הרגל מגונה לחפש אשמים ולומר: 'זה רע, אל תעשן את זה, ארובות זה רע, להדליק אח זה רע, ג׳קוזי זה רע, לעלות על מטוס זה רע'. לעומת זאת, הסרט שלנו חוגג - הוא מציג את חצי הכוס מלאה ולא הריקה. הרעיון שלו זה הוא לגרום לכולם להתאהב בסביבה ובים, ולהגן עליהם.

   

  "כשעשיתי את Pumping Iron, סרט תיעודי על בודי בילדינג לפני 40 שנה כולם אמרו: 'כשאתה מתעמל ומתווספים לך שרירים, זה רע ללב'. זה היה הדיבור אז. וארבעים שנה לאחר מכן, תראה כמה זה הצליח - בכל מלון בעולם, בכל תיכון, אוניברסיטה, תחנה משטרה יש חדר כושר, כולם מתעמלים עם משקולות. וזה בדיוק מה שאנחנו רוצים לעשות עם הדאגה לסביבה. אז חגגנו את הגוף האנושי, והסרט הזה חוגג את קיומו של האוקיינוס".

   

  יום ההולדת העגול והמשמעותי גורם לשוורצנגר להיזכר בילדותו באוסטריה, ולא בהכרח בגעגוע. "גדלתי בתום מלחמת העולם השנייה ושנאתי את זה", הוא מגלה. "שנאתי את האווירה ושנאתי שכולם שותים. כל הגברים היו מדוכאים כי הפסדנו במלחמה והיינו נתונים תחת כיבוש בריטי. טנקים נסעו בשכונה שלנו. הכול היה מוזר. בפעם הראשונה שראיתי סרט תיעודי על אמריקה אמרתי: 'אה, עכשיו אני יודע לאן אלך'. יש אנשים שיש להם את היכולת לראות דברים בצורה ברורה - אני אחד מהם.

   

  "אין לי מושג מאיפה יש לי את התכונה הזאת, אבל תמיד יכולתי לראות את המטרה. אתה רודף אחריה ואתה לא מוותר ולא מקשיב כשאומרים לך שאין סיכוי. אני מאמין שהכול אפשרי - אפילו כשהתמודדתי למשרת המושל - החלטתי על זה מהיום למחר, לא היה לי צוות. הופעתי בתוכנית אירוח ואמרתי שאני אתמודד למשרה".

   

   

  חוזר בעותק מחודש לקולנוע. שוורצנגר ב"שליחות קטלנית 2" ()
  חוזר בעותק מחודש לקולנוע. שוורצנגר ב"שליחות קטלנית 2"

  באוגוסט הקרוב, שוורצנגר יככב על המסכים במדינות אחדות ברחבי העולם בזכות עותק משופץ של סרטו המפורסם "שליחות קטלנית 2: יום הדין" מ-1991, אותו ביים ג'יימס קמרון. כזכור, בסרט הראשון בסדרה אמר שוורצנגר: I'll be back"", משפט שהפך להיות מזוהה עם סרטי "שליחות קטלנית".

   

  "האמת היא שג׳ים קמרון כתב אותה. התווכחתי איתו שעות בנושא - אני אמרתי: ''I will be backוהוא אמר: 'לא, תאמר I'll be back', כמובן שהוא צדק. זו הפכה לאחת האימרות המפורסמות ביותר בהיסטוריה של הקולנוע. זה שימח אותי, כי רוב השורות שלי הפכו למפורסמות משום שאני אומר אותן לא נכון. זה תמיד קשור באופן שבו אני גורם לדברים להישמע. קמרון אמר על הופעתי בסרטי 'שליחות קטלנית': 'מה שעובד בהם הוא ששוורצנגר באמת מדבר כמו מכונה'. אני לוקח את זה כמחמאה".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: gettyimages
  חוגג 70, מזל טוב!
  צילום: gettyimages
  לאתר ההטבות
  מומלצים